8/11
Zdravé domácí prostředí je základem pohodového bydlení

Zdravé domácí prostředí je základem pohodového bydlení

8. listopadu 2018 v 00.00, Okna, Stavba a rekonstrukce

Sponzorované odkazy

Dnes a denně jste konfrontování se znečištěním životního prostředí, smogem a nezdravým životním stylem. U všeho je nutno dodržovat určitá pravidla, aby vás to příliš nepoškozovalo. V domácnosti to platí dvojnásob.

Je to váš životní prostor, kde trávíte chvilky s blízkými, odpočíváte a scházíte se s širší rodinou a přáteli. A jistě každý chce svůj domov mít co nejlepší. Základem pohodového bydlení je především zdravé životní prostředí.

Zdravé domácí prostředí je základem pohodového bydlení (http://www.realitymag.cz)

O zvlhčování potažmo zvlhčovačích a čištění vzduchu čističkami jsme již psali. Ale nemůžeme opomenout ještě jeden negativní faktor – umělé světlo, respektive záření světel u vás doma a také přístrojů jako je mobilní telefon, tablet a počítač s notebookem. Umělé osvětlení může v noci mít negativní vliv na vaše zdraví. Ale nezoufejte – řešení tu jsou. Můžete se před tímto vlivem chránit. Stačí udělat určitá režimová opatření.

Zdravé domácí prostředí je základem pohodového bydlení (http://www.realitymag.cz)

Dodržujte několik zdravých zásad

 • Volte uvážlivě světelné zdroje – žárovky a zářivky ve stropním osvětlení, lampách či bodovém osvětlení. Poraďte se v obchodě s personálem, jaké žárovky a zářivky jsou vhodné do technických prostorů, jaké do pracovny a pracovního koutu, které se hodí d kuchyně, společenských prostor a které do ložnice a dětského pokoje.
 • Typ osvětlení a jeho zdroje mají svojí barvou světla, a ne každé je vhodné k určité činnosti a odpočinku. Stručně a velmi zkráceně lze říci, že na práci je vhodné spíše studené bílé a k odpočinku spíše žluté světlo.
 • Vymezte si místo na spaní jako prostor bez různých světýlek. Ať už se jedná o pohotovostní světla televize, monitoru počítače, nebo notebooku, mobilu a tabletu, či dalších různých přístrojů.
  Zdravé domácí prostředí je základem pohodového bydlení (http://www.realitymag.cz)
 • Usínat máte ve tmě. Je to důležité pro kvalitu spánku jako takového. Mějte proto kvalitní stínění oken, aby vám do místnosti nedopadalo pouliční osvětlení a světla projíždějících aut. Světelný smog z ulice také ovlivňuje vaše domácí prostředí.
 • Ložnice či místo spánku by měly být také bez rušivého červeného, modrého či jinak zbarveného blikání. A modré, které vyzařují mobily, tablety, notebooky a počítače patří mezi nejméně zdravé.
  Zdravé domácí prostředí je základem pohodového bydlení (http://www.realitymag.cz)
 • Použitím těchto technologií těsně před spaním si ničíte kvalitní spánek a narušujete biorytmus usínání i spánku.
 • Jestliže si to nedopustíte, a přesto rádi v noci surfujete na mobilu, tabletu či notebooku v posteli, stáhněte si do nich aplikaci, která v nočních hodinách efektivně mírní zmíněnou modrou složku světla.
 • Modrá složka totiž organismus spíše více povzbudí, než uvolní. A proto není vhodné činností s modrým světlem těsně před spaním realizovat. Ideální je se tomu před usnutím vyhnout.
 • Modré světlo naopak využijte ráno, kdy vás dokonale probudí k činnosti a aktivitě.
  Zdravé domácí prostředí je základem pohodového bydlení (http://www.realitymag.cz)

Přílišné svícení ve večerních a nočních hodinách vám spolehlivě může narušit biorytmus nejen spánku, ale i vašeho celého těla. Tma podporuje tvorbu melatoninu, díky němuž se během spánku ve tmě spouští regenerace organismu a jeho uvolnění. Nemálo podstatná je i obranyschopnost organismu, které je nekvalitním spánkem narušena a snáze tak podlehnete nachlazení či jiným chorobám.

Zdroj foto: Pixabay.com

Sponzorované odkazy:

Reality Magazín

Reality Magazín

Reality Magazín je nově vzniklý projekt, který si klade za cíl mapovat český, slovenský a částečně také zahraniční trh s realitami. Sloganem našeho realitního magazínu je příznačné trojslovní spojení „domy, byty, reality“. Tyto tři slova přesně vystihují obsahovou náplň Reality Magazínu.

Chceme naše čtenáře informovat o nově vystavěných domech a bytech v celé ČR, o architektonic­kých zajímavostech současnosti i těch z dob již minulých. Zaměříme se také na profily českých realitních kanceláří a budeme pro naše čtenáře sledovat novinky v oblasti výstavby, revitalizací, zateplování a jiných.

Pevně věříme, že náš Reality Magazín vám pomůže se zorientovat na trhu s nemovitostmi, pomůže vám vybrat si tu správnou realitní kancelář a třeba vám dopomůže i k lepšímu bydlení.

Doporučujeme

Home nábytek nabízí kvalitní rohové sedací soupravy do každé domácnosti.

Hledáte nové bydlení či byt na investici? Prohlédněte si novostavby v celé ČR a vybírejte z široké nabídky bytů, domů a pozemků na prodej.

Barové židle za skvělou cenu najdete na e-shopu Hawaj.cz

Bazény ke každému domu jedině od Mountfieldu.

Chcete prodat Vaši nemovitost za maximální možnou cenu? S Eurodražbami.cz prodávejte nemovitosti pomocí aukcí bez dodatečných nákladů a provizí. Rychlý a kvalitní způsob jak prodat Vaši nemovitost.

Je libo 2+kk, 3+kk nebo i větší a nové byty Praha? Určitě si vyberete!

Ikdyž se již v poslední době reality Praha tolik nestaví, stále je bydlení v nich velmi výhodné.

domy, byty, reality