24/11
Jak na zdravé bydlení?

Jak na zdravé bydlení?

24. listopadu 2016 v 00.00, Nové byty, Nové domy, Stavba a rekonstrukce

Sponzorované odkazy

Zdravě bydlet a cítit se dobře, je touhou mnoha z nás. Můžeme si k tomu zcela jednoduše a efektivně dopomoci sami.

Možná to nevíte, ale každý prostor (a nejen ten u vás doma) má na vás větší či menší efekt a ovlivňuje vás. Působí svojí barevností, samotným rozvrstvením předmětů, rovněž výmalbou, typem stavby a zdí. Vliv mají i materiály využité v prostoru, typ osvětlení, podlahoviny i doplňky v interiéru.

Něco samozřejmě neovlivníte – třeba interiér vašeho pracovního prostředí, nebo pobyt na návštěvě u vašich přátel či příbuzných. Ale něco naopak můžete ovlivnit hondě a podstatně – váš domov. Zharmonizujte jej! Dle praktických parametrů odborníků i feng shui.

Vybírejte dobře umístění domu

Pokud máte v úmyslu teprve svůj dům stavět, důkladně a promyšleně vybírejte jeho umístění a lokalitu, kde bude stát. Místo s narušeným vnitřním polem nemusí být jen fantasmagorií a rádoby čarami. Může mít původ podzemním vedení a pronikání elektromagnetického pole do daného prostoru. Pokud je pole narušeno, je ideální instalovat vodivé stínění určené na snížení tohoto pronikání elektromagnetického pole přímo do základů stavby. Síla pole (a případné pronikání do prostoru) se dnes dá změřit odborníky.

Světové strany jsou důležité

Celou stavbu si již při projektování nechejte naplánovat dle světových stran. Zóny bydlení by měly být projektovány takto: obývací zóna na jih či jihozápad, odpočinková a spací zóna na východ či jihovýchod. Kuchyně je ideální na severní stranu, stejně jako pracovna a technické prostory. Je to proto, aby technická zařízení stavby (lednice, mraznička, elektrické rozvody, čerpadla, atp.) byla co možná nejdále od odpočinkové a spací zóny.

Materiál stavby a rozvody

Má velký efekt na pocitové a existenční fungování v domě, i samotné vytápění stavby. Dnes je ideální dřevostavba, dům cihlový (červená či silikátová cihla), vhodné je propojení s kamenem, mramorem, vše ideálně na přírodní bázi. Rovněž dbejte na správně vybudované elektrické rozvody, rozvody vody, topení i plynu. Ty by měly být uzemněny a umístěny v obalovém potrubí. Jejich rozvod není vhodný v uzavřených smyčkách, nýbrž vedený paprskovitě. Proč? Uzavřené smyčky rozvodů mohou zesilovat elektromagnetic­ký smog.

Prostorové ovlivnění

Velmi důležité jsou rozměry místností. V ideálním případě jsou dobré vyšší stropy, a interiér s obdélníkovými místnostmi. Existuje tzv. zlatý řez a jeho poměr. Má hodnoty 1 : 1,6 tj. cca 8 × 5 m. Tento poměr je zlatým nazýván z jednoznačného důvodu. Má harmonizující účinek a efekt vzhledem k proporcím stavby a interiéru.

Vhodný povrch podlahy, zdí a nábytek

I zde platí, že co je přírodní, je nejlepší. Na podlahoviny je nejlepší dřevo, korek, na zdi obklady z přírodního materiálu, a to alespoň zčásti (dřevo, přírodní kámen a keramika). Berte v potaz, že tolik moderní beton a holá omítnutá zeď mají studený efekt – i na organismus člověka, když u takových zdí často a dlouho sedává a pobývá. Tyto materiály tělo ochlazují a odebírají mu teplo. Nábytek by neměl mít vysoký lesk, a rovněž být ideálně z přírodních materiálů – dřevo, korek, proutěný, bambus, ratan. Čalounění nábytku kožené, anebo z přírodních textilií, případně s vysokým podílem přírodní složky. Na podlahy se hodí i předložky a koberečky – kožešinové, vlněné, lněné či jiného přírodního materiálu, či s vyšším podílem přírodní složky.

Veškerá elektronika a elektrické přístroje nejsou vhodné v jedné místnosti, kde se spí. A když tam již musí být, tak co nejdále od postele i místa, kde se pokládá hlava. Rovněž je podstatné, zdali v druhém pokoji (hned za zdí) není těsně u ní umístěna elektronika, která by vám takto značně rušila spánek.

Zdroj foto: Pixabay.com

Autor: Pavla Jelínková

Sponzorované odkazy:

Reality Magazín

Reality Magazín

Reality Magazín je nově vzniklý projekt, který si klade za cíl mapovat český, slovenský a částečně také zahraniční trh s realitami. Sloganem našeho realitního magazínu je příznačné trojslovní spojení „domy, byty, reality“. Tyto tři slova přesně vystihují obsahovou náplň Reality Magazínu.

Chceme naše čtenáře informovat o nově vystavěných domech a bytech v celé ČR, o architektonic­kých zajímavostech současnosti i těch z dob již minulých. Zaměříme se také na profily českých realitních kanceláří a budeme pro naše čtenáře sledovat novinky v oblasti výstavby, revitalizací, zateplování a jiných.

Pevně věříme, že náš Reality Magazín vám pomůže se zorientovat na trhu s nemovitostmi, pomůže vám vybrat si tu správnou realitní kancelář a třeba vám dopomůže i k lepšímu bydlení.

Doporučujeme

Home nábytek nabízí kvalitní rohové sedací soupravy do každé domácnosti.

Hledáte nové bydlení či byt na investici? Prohlédněte si novostavby v celé ČR a vybírejte z široké nabídky bytů, domů a pozemků na prodej.

Barové židle za skvělou cenu najdete na e-shopu Hawaj.cz

Je libo 2+kk, 3+kk nebo i větší a nové byty Praha? Určitě si vyberete!

Ikdyž se již v poslední době reality Praha tolik nestaví, stále je bydlení v nich velmi výhodné.

domy, byty, reality