20/12
Mějte provoněné Vánoce

Mějte provoněné Vánoce

20. prosince 2018 v 00.00, Chaty a chalupy, Nové byty, Nové domy, Okna, Stavba a rekonstrukce

Sponzorované odkazy

Vánoce, to nejsou jen nazdobený stromeček, dárky a stoly prohýbající se pod hromadou dobrot. Vánoce to je i atmosféra a vůně. A k Vánocům patří specifické vůně, které navozují nejen příjemné vzpomínky, ale především aktuální příjemnou atmosféru.

A k takové Vánoce bezesporu patří. A naladit se na Vánoce lze hned celou škálou vůní.

Vůně, které se s tímto obdobím pojí jsou

 • skořice a hřebíček
 • citron, pomeranč a mandarinka
 • jablka a vanilka
 • vůně jehličnatých stromů (cypriš, modřín, cedr, borovice, jedle, smrk)
  Mějte provoněné Vánoce (http://www.realitymag.cz)

Ale je toho mnohem víc

Patří sem i kadidlo a bergamot, nebo směsi uvedených těchto vůní. A v jaké formě můžete vánoční vůně sehnat? Jako vonné svíčky, vonné spreje, hotové závěsné voňky a tou nejideálnější podobou jsou esenciální oleje, které v malém množství (v řádu několika kapek) přidáte do aromalampy, odpařovače na okně či topení, anebo jen do dekorativní volně položené misky s vodou.

Esenciální oleje

Ty dnes mají tak široký repertoár vůní, že si vybere určitě každý. A nejen o Vánocích, k dobru je přidejte k ozvláštnění vašeho domova i kdykoli během roku. V období Vánoc navíc mezi esenciálními oleji přibývají speciální vánoční směsi, které jsou již namíchány ze dvou, tři i čtyř nebo pěti druhů esenciálních olejů. Mají názvy jako Vánoční sen, Mix Vánoc, Christmas dream, a podobně.

Mějte provoněné Vánoce (http://www.realitymag.cz)

Pokud však chcete mít originální vůni, zkuste do každého pokoje jinou, anebo si namixujte z několika olejů svoji vlastní vánoční a ryze originální vůni.

Napomoci vám může náš tahák, jaké vůně se k sobě hodí

 • borovice a skořice
 • jedle a citrus
 • smrk, nebo cypřiš, modřín a med
 • vanilka a citron
 • cedr a citron nebo pomeranč
 • jablko a skořice
 • hřebíček a pomeranč
 • modřín a citron
 • mandarinka a borovice
 • citron a anýz
 • mandarinka, borovice, citron a anýz
 • kadidlo a myrha
 • cedr a santal
 • kadidlo, myrha, cedr a santal
  Mějte provoněné Vánoce (http://www.realitymag.cz)

A proč jsou ideální právě esenciální oleje?

Mají čistou a přírodní formou, nejsou k nim přidány umělé přísady (jako často k vonným svíčkám, sprejům či jiným voňkám) a tak doma „dýcháte“ zdravou a nezávadnou vůni. Pár kapek se využívá i proto, že esenciální oleje mají obrovskou sílu a jak se říká, méně je někdy více. Ve vodě se vůně rozvine a vlivem zahřívání (ať už od topidla či svíčky v aromalampě) nádherně provoní váš domov.

Pozor při nákupu!

Ale pozor, i zde si všímejte složení. Vždy dbejte na to, aby bylo na obalu uvedeno, že je to 100% olej. Jestliže je procento nižší než stovka, jsou do olejíčku přidány ještě další složky – syntetické. Ty mohou být příčinou alergické reakce či migrény.

Pokud chcete esenciální oleje využít i ke koupelím, vždy byste měli volit jen takový, na němž je vedeno, že je 100 % a vhodný k masážím a koupelím (a tedy ke kontaktu s pokožkou) nebo jen do aromalamp a odpařovačů.

A tak neváhejte a provoňte si váš domov vánočně, zdravě a správně. Protože nejen střecha, okna, dveře a zdi dělají domov domovem, ale i příjemná, jemná a vhodná vůně. Nyní tedy vůně Vánoc.

Zdroj foto: Pixabay.com

Autor: Pavla Košík Jelínková

Sponzorované odkazy:

Reality Magazín

Reality Magazín

Reality Magazín je nově vzniklý projekt, který si klade za cíl mapovat český, slovenský a částečně také zahraniční trh s realitami. Sloganem našeho realitního magazínu je příznačné trojslovní spojení „domy, byty, reality“. Tyto tři slova přesně vystihují obsahovou náplň Reality Magazínu.

Chceme naše čtenáře informovat o nově vystavěných domech a bytech v celé ČR, o architektonic­kých zajímavostech současnosti i těch z dob již minulých. Zaměříme se také na profily českých realitních kanceláří a budeme pro naše čtenáře sledovat novinky v oblasti výstavby, revitalizací, zateplování a jiných.

Pevně věříme, že náš Reality Magazín vám pomůže se zorientovat na trhu s nemovitostmi, pomůže vám vybrat si tu správnou realitní kancelář a třeba vám dopomůže i k lepšímu bydlení.

Doporučujeme

Home nábytek nabízí kvalitní rohové sedací soupravy do každé domácnosti.

Hledáte nové bydlení či byt na investici? Prohlédněte si novostavby v celé ČR a vybírejte z široké nabídky bytů, domů a pozemků na prodej.

Barové židle za skvělou cenu najdete na e-shopu Hawaj.cz

Bazény ke každému domu jedině od Mountfieldu.

Chcete prodat Vaši nemovitost za maximální možnou cenu? S Eurodražbami.cz prodávejte nemovitosti pomocí aukcí bez dodatečných nákladů a provizí. Rychlý a kvalitní způsob jak prodat Vaši nemovitost.

Je libo 2+kk, 3+kk nebo i větší a nové byty Praha? Určitě si vyberete!

Ikdyž se již v poslední době reality Praha tolik nestaví, stále je bydlení v nich velmi výhodné.

domy, byty, reality