19/4
Zahrádkářská sezóna je tu: Jak vybírat rostliny?

Zahrádkářská sezóna je tu: Jak vybírat rostliny?

19. dubna 2019 v 00.00, Zahrada

Sponzorované odkazy

Češko je rájem milovníků zahrad a zahradničení. Pěstujeme rádi bylinky, ovoce, zeleninu a různé keře i květiny. Jakmile se oteplí, na zahrádkách a zahradách to ožije. Ten čas je tu i nyní.

S příchodem teplého počasí začínají Češi zvelebovat své zahrady a s tím souvisí i nákup a výsadba nových rostlin. Jak je vybírat, aby vydržely co nejdéle?

Správný čas

Důležité je správné načasování, protože ne všechny rostliny snesou výsadbu v průběhu celého roku. Jaro je tak nejvhodnějším obdobím pro výsadbu jak trvalek, tak dvouletek nebo dřevin, dvouletek. U letniček a rostlin na balkony pozor! Tady počkejte ještě chvíli na optimálnější a teplotně sourodější počasí. Ideální a dobrou dobou je většinou půle května až konec června.

Zahrádkářská sezóna je tu: Jak vybírat rostliny? (http://www.realitymag.cz)

Jen do kvalitního obchodu

Nakupujte vždy v prověřeném, známém a dobrém obchodě, v němž máte jistotu, že rostliny zanedlouho nezhynou. Může to být market, s nímž máte již zkušenost a osvědčil se vám, nebo vám jej doporučili přátelé, kolegové či sousedé. Také je možno najít recenze na daný obchod na internetu. Jedině tak máte jistotu dobré a kvalitní i dostatečně otužilé rostliny i možnosti porady s profesionály.

Vybírejte s rozmyslem

Měli byste vždy vzít v potaz, jakou péči chcete rostlinám věnovat, a velmi dobře rozplánovat jejich umístění. Před nákupem je důležité si promyslet, kde ideálně rostlina poroste, nastudovat si potřeby dané rostliny a porovnat je s podmínkami zahrady, terasy, či balkonu. A až poté volit vhodný typ rostlin.

Není zeleň jako zeleň

Aby rostlina co nejdéle prospívala, je nutno dostatečně se věnovat jejímu zasazení. A protože každá zeleň a rostlina je jiná, tak vyžaduje specifický způsob zacházení, postupu i půdy, pomůcek, hnojiva či zálivky. Toto vše dobře zvažte. Je důležitá dobrá příprava půdy (dle typu rostliny kyselá, či zásaditá), výběr místa na zahradě (slunečné místo, stín, polostín), samotné usazení rostliny ve správné výšce i hloubce, potažmo její správná závlaha.

Zahrádkářská sezóna je tu: Jak vybírat rostliny? (http://www.realitymag.cz)

Druhy a jejich náročnost

Jarní zeleň je různě náročná na péči, tady jsou problematické hlavně dvouletky. Musí mít striktně pravidelnou zálivku, ochranu před mrazíky i hnojení. Oproti tomu dřeviny jsou vcelku nenáročné a nevyžadují nějakou zvláštní péči. Cibuloviny pak patří do nejméně náročné jarní zeleně.

Vzdálenost zeleně od sebe

Ne všechny rostliny vám snesou usazení blízko sebe. Proto nevíte-li si rady, poraďte se s odborníky v obchodě, nebo hledejte informace na internetu. Každý prodejce by měl u všech nabízených rostlin znát péči o ni i se způsobem usazení do půdy. Nezapomeňte, že zeleň se rozrůstá, a tak tuto skutečnost vezměte v potaz již při prvotním usazení rostlin do vaší zahrady. I s faktem, že některé si vzájemně konkurují a takové k sobě nebo blízko sebe nesázet.

Zahrádkářská sezóna je tu: Jak vybírat rostliny? (http://www.realitymag.cz)

Zdroj foto: Pixabay.com

Autor: Pavla Košík Jelínková

Sponzorované odkazy:

Reality Magazín

Reality Magazín

Reality Magazín je nově vzniklý projekt, který si klade za cíl mapovat český, slovenský a částečně také zahraniční trh s realitami. Sloganem našeho realitního magazínu je příznačné trojslovní spojení „domy, byty, reality“. Tyto tři slova přesně vystihují obsahovou náplň Reality Magazínu.

Chceme naše čtenáře informovat o nově vystavěných domech a bytech v celé ČR, o architektonic­kých zajímavostech současnosti i těch z dob již minulých. Zaměříme se také na profily českých realitních kanceláří a budeme pro naše čtenáře sledovat novinky v oblasti výstavby, revitalizací, zateplování a jiných.

Pevně věříme, že náš Reality Magazín vám pomůže se zorientovat na trhu s nemovitostmi, pomůže vám vybrat si tu správnou realitní kancelář a třeba vám dopomůže i k lepšímu bydlení.

Doporučujeme

Home nábytek nabízí kvalitní rohové sedací soupravy do každé domácnosti.

Hledáte nové bydlení či byt na investici? Prohlédněte si novostavby v celé ČR a vybírejte z široké nabídky bytů, domů a pozemků na prodej.

Barové židle za skvělou cenu najdete na e-shopu Hawaj.cz

Bazény ke každému domu jedině od Mountfieldu.

Chcete prodat Vaši nemovitost za maximální možnou cenu? S Eurodražbami.cz prodávejte nemovitosti pomocí aukcí bez dodatečných nákladů a provizí. Rychlý a kvalitní způsob jak prodat Vaši nemovitost.

Je libo 2+kk, 3+kk nebo i větší a nové byty Praha? Určitě si vyberete!

Ikdyž se již v poslední době reality Praha tolik nestaví, stále je bydlení v nich velmi výhodné.

domy, byty, reality