3/5
Jak na domácnost bez chemie?

Jak na domácnost bez chemie?

3. května 2019 v 00.00, Nové byty, Nové domy, Stavba a rekonstrukce

Sponzorované odkazy

Šetřit životní prostředí, neprodukovat tolik odpadů, a hlavně plastů je aktuální velmi ožehavé téma. My k němu také přispějeme malou troškou. Jak řešit domácnost a čistotu v ní bez chemie a tím dalšího poškozování přírody?

Každé spláchnutí je chemická dávka přírodě. Když čistíte doma toaletu a využíváte chemikálie, víte, jakou pálku spláchnutím tohoto koktejlu následně tím uštědříte pokaždé životnímu prostředí?

Co to zkusit jinak a využít k očistě vašeho příbytku to, co odedávna využívaly naše prababičky a babičky? Ony řešila čistotu v příbytku jednoduše tím, co měly doma po ruce. Tedy to. Co našla doma v kuchyni – třeba jen takový citron umí doslova zázraky. Pár šik tipů na to, jak citron využít domácnosti vám v tomto článku přinášíme.

Na svěží citronové vlně

Citron je ovoce, které máte doma vždy po ruce – využíváte ho do čaje, ve studené i teplé kuchyni, a samozřejmě při pečení a kouzlení dezertů a moučníků. A naše prababičky a babičky moc dobře věděly, že je velmi užitečný v domácnosti i jinak. Citron je totiž nejen přínosný pro náš organismus, ale může být i silným antibakteriálním i dezinfekčním prvkem při úklidu vašeho domova.

S citronem v koupelně a na toaletě

Třeba taková půlka citronu je neocenitelná – koupelnu s ní krásně vyčistíte dlaždice a obklady, a odbouráte s ním i vodní kámen. Postačí půlkou citronu prostě potřít všechny místa, která chcete vyčistit. A to ještě není vše, i WC nebo dopad s citronem zmáknete, když půli citronu i s kůrou nastrouháte na hrubo a nasypete do mísy WC, nebo odpadu a zalijete to navrch horkou vodou.

Kuchyň s vůní citronu

I tady uděláte s citronem doslova zázraky.

  • Jen pouhý jeden plátek citronu, který dáte do horní přihrádky v myčce na nádobí ji zbaví zápachu.
  • Půlí citronu parádně vyčistíte varnou desku, i celý sporák.
  • Dřevěná prkénka po potření citronem budu čistá a vybělená.
  • Rovněž pracovní deska projetá půlkou citronu bude dezinfikovaná a voňavá.

Ale ani plasty mu neodolají – prkénka, plastové dózy, hrnky zbavíte skvrn a skvrnek právě potřením půlí citronu nebo i pokapáním citronovou šťávou.

Jak jednoduché, že? Nestojí za to vyzkoušet to? Příště si vezmeme na paškál další domácí kousky, které vám usnadní čistotu doma a úklid bude mnohem šetrnější i ekologičtější.

Zdroj foto: Pixabay.com

Autor: Pavla Košík Jelínková

Sponzorované odkazy:

Reality Magazín

Reality Magazín

Reality Magazín je nově vzniklý projekt, který si klade za cíl mapovat český, slovenský a částečně také zahraniční trh s realitami. Sloganem našeho realitního magazínu je příznačné trojslovní spojení „domy, byty, reality“. Tyto tři slova přesně vystihují obsahovou náplň Reality Magazínu.

Chceme naše čtenáře informovat o nově vystavěných domech a bytech v celé ČR, o architektonic­kých zajímavostech současnosti i těch z dob již minulých. Zaměříme se také na profily českých realitních kanceláří a budeme pro naše čtenáře sledovat novinky v oblasti výstavby, revitalizací, zateplování a jiných.

Pevně věříme, že náš Reality Magazín vám pomůže se zorientovat na trhu s nemovitostmi, pomůže vám vybrat si tu správnou realitní kancelář a třeba vám dopomůže i k lepšímu bydlení.

Doporučujeme

Home nábytek nabízí kvalitní rohové sedací soupravy do každé domácnosti.

Hledáte nové bydlení či byt na investici? Prohlédněte si novostavby v celé ČR a vybírejte z široké nabídky bytů, domů a pozemků na prodej.

Barové židle za skvělou cenu najdete na e-shopu Hawaj.cz

Bazény ke každému domu jedině od Mountfieldu.

Chcete prodat Vaši nemovitost za maximální možnou cenu? S Eurodražbami.cz prodávejte nemovitosti pomocí aukcí bez dodatečných nákladů a provizí. Rychlý a kvalitní způsob jak prodat Vaši nemovitost.

Je libo 2+kk, 3+kk nebo i větší a nové byty Praha? Určitě si vyberete!

Ikdyž se již v poslední době reality Praha tolik nestaví, stále je bydlení v nich velmi výhodné.

domy, byty, reality