27/6
Pořídili jste si nový domov? Jak přežít ve zdraví stěhování?

Pořídili jste si nový domov? Jak přežít ve zdraví stěhování?

27. června 2019 v 00.00, Služby

Sponzorované odkazy

Říká se, že je lepší raději vyhořet než se opakovaně stěhovat. Kdo to zažil, jistě bude souhlasit, že na tom kus pravdy je. Je to náročné. Stěhování je vždy náročné. Jak tedy přežít stěhování v pohodě?

Ideální řešení neexistuje, i když hodně vám celou anabázi může ulehčit stěhovací firma. Stěhování bez nervů, stresů, shonu a námahy by si přál každý, kdo tím prochází. Úplně se jim nevyhnete nikdy, ovšem pomoci vám mohou právě odborníci. Stěhovací firmy dnes jsou běžným standardem, nabízejí částečnou pomoc, nebo pomoc od A do Z. V druhém případě vám pomohou i sbalením a zabezpečením všech kousků a předmětů, v prvním odstěhují z bytu či domu do jiného vše vámi sbalené s přepravou, opětovným výnosem na místo, případně i ustavením.

Pořídili jste si nový domov? Jak přežít ve zdraví stěhování? (http://www.realitymag.cz)

Rozsah zakázky a cena

Od vašich požadavků na firmu při stěhování se pak odvíjí i cena stěhování. Vesměs mají již na svých webových stránkách tyto firmy orientační ceny, nebo hotové ceníky, ale také jsou oblíbené flexibilní kalkulačky, dle nichž si na základě zadaných parametrů spočítáte, na kolik vás celá objednávka přijde.

Často poskytují služby celorepublikově, někdy regionálně či krajově. Je proto dobré si toto zjistit jako první věc, v jakém rádiusu (oblasti) firma operuje. Také to závisí na vzdálenosti vašeho místa A (vystěhování) do místa B (nastěhování). Neváhejte vybranou firmu oslovit a sjednat si nezávaznou schůzku v místě, z něhož se stěhujete. Pracovník firmy si s vámi telefonicky či emailem sjedná den i čas, a seznámí se s vámi, vaším působištěm i bydlištěm a jeho propozicemi (velikost bytu či domu, těžké předměty, patro atp.).

Pracovník zváží jak náročnost celé operace, tak jejich možnosti a určí hrubou cenu, domluvíte si datum stěhování, čas a další podrobnosti. Ty si lze vyjasnit nejen na místě, ale i během další komunikace do doby stěhování. V současnosti máte možnost i koupě či zápůjčky bedýnek, boxů, krabic a dalšího balícího materiálu (lepicí pásky, bublinkové folie, balicí folie, výstelky). Domluvit si lze i ustavení nábytku na určité místo v cíli, a také úpravu původního příbytku (malování, likvidace starého nábytku a zařízení atp). Anebo toto vše i další věci nechat na firmě v rámci stěhování od A do Zet tedy na klíč.

Pořídili jste si nový domov? Jak přežít ve zdraví stěhování? (http://www.realitymag.cz)

Jak správně na stěhování?

A na závěr několik rad, jak na stěhování abyste ochránili jak majetek a šetřili vaši peněženku.

 • Vyprázdněte skříně a vytáhněte veškeré poličky.
 • Prázdné skříňky, komody a skříně zajistěte páskou nebo fixační fólii.
 • Poličky, tyče, smetáky, záclonové tyče můžete páskou slepit dohromady.
 • Vysoké skříně na míru je nutno rozebrat.
 • Nestabilní kusy nábytku rovněž rozložte a jednotlivé části stejných velikostí můžete slepit páskou nebo obalit fólií.
 • U postelí s čelem je nutno čelo demontovat čelo, oddělit postele a matrace od sebe.
 • Postel s úložným prostorem by měla být prázdná, jinak při manipulaci hrozí její poškození i poškození samotného obsahu.
 • Rohová sedačka se musí rozdělit na více kusů, z nichž je poskládaná. Pokud je spojena šrouby, je dobré ji rozložit.
 • Ledničku je nutno rozmrazit, vyprázdnit a vytáhnout veškeré poličky. Stejně tak mrazák.
 • Z mikrovlnné trouby vyjměte otočný talíř, a pak ji zajistěte páskou či folií.
Pořídili jste si nový domov? Jak přežít ve zdraví stěhování? (http://www.realitymag.cz)
 • Pračku odpojte od přívodu vody a odtoku a nechte odkapat vodu.
 • Křehké věci je dobré zabalit do papíru, pak do papírových krabic a jako výplň lze použít i textilie – ručníky, utěrky, povlečení, lůžkoviny nebo oblečení.
 • Všechny krabice a boxy si označte tak, ať je jasné, co obsahují.
 • Neplňte krabice a boxy přespříliš, mají svoji nosnost. Mohou se roztrhnout a s těžkými se hůře manipuluje.
 • Do pytlů nevkládejte ostré předměty.
 • Nikdy do krabic nevkládejte volně křehké věci. Ty zabalte do papíru a od malých krabic a textilií. Důkladně krabice a boxy s nimi zalepte páskou či folií.

Zdá se vám to složité? Domluvte si tedy stěhování na klíč a buďte bez starosti. Sice zaplatíte určitou sumu za samotné stěhování, ale budete v klidu, bez stresu a starostí, jak to vše stihnete a uděláte.

Zdroj foto: Pixabay.com

Autor: Pavla Košík Jelínková

Sponzorované odkazy:

Reality Magazín

Reality Magazín

Reality Magazín je nově vzniklý projekt, který si klade za cíl mapovat český, slovenský a částečně také zahraniční trh s realitami. Sloganem našeho realitního magazínu je příznačné trojslovní spojení „domy, byty, reality“. Tyto tři slova přesně vystihují obsahovou náplň Reality Magazínu.

Chceme naše čtenáře informovat o nově vystavěných domech a bytech v celé ČR, o architektonic­kých zajímavostech současnosti i těch z dob již minulých. Zaměříme se také na profily českých realitních kanceláří a budeme pro naše čtenáře sledovat novinky v oblasti výstavby, revitalizací, zateplování a jiných.

Pevně věříme, že náš Reality Magazín vám pomůže se zorientovat na trhu s nemovitostmi, pomůže vám vybrat si tu správnou realitní kancelář a třeba vám dopomůže i k lepšímu bydlení.

Doporučujeme

Home nábytek nabízí kvalitní rohové sedací soupravy do každé domácnosti.

Hledáte nové bydlení či byt na investici? Prohlédněte si novostavby v celé ČR a vybírejte z široké nabídky bytů, domů a pozemků na prodej.

Barové židle za skvělou cenu najdete na e-shopu Hawaj.cz

Bazény ke každému domu jedině od Mountfieldu.

Chcete prodat Vaši nemovitost za maximální možnou cenu? S Eurodražbami.cz prodávejte nemovitosti pomocí aukcí bez dodatečných nákladů a provizí. Rychlý a kvalitní způsob jak prodat Vaši nemovitost.

Je libo 2+kk, 3+kk nebo i větší a nové byty Praha? Určitě si vyberete!

Ikdyž se již v poslední době reality Praha tolik nestaví, stále je bydlení v nich velmi výhodné.

domy, byty, reality