25/7
Mějte svůj domov pod kontrolou

Mějte svůj domov pod kontrolou

25. července 2019 v 00.00, Nové byty, Nové domy, Okna, Stavba a rekonstrukce, Střechy

Sponzorované odkazy

Rodinný dům, panelákový byt i víkendová chata slouží jako váš osobní prostor, azyl a útočiště. Ale musejí být spolehlivé. Jak je co nejlépe zabezpečit?

K nejvíce ohroženým partiím domácností patří dveře a okna. Nezoufejte však, protože existují stále sofistikovanější a lepší prostředky jimiž svůj domov dokážete ochránit. Ideální je kombinace klasických a technických prvků s elektronickou ochranou.

Za klasiku považujeme vylepšenou ochranu dveří a oken bezpečnostními uzamykacími systémy a mřížemi, okna s bezpečnostní fólií, nebo bezpečnostní tvrzená a vrstvená skla. Za technickou ochranu lze brát především elektronické zabezpečovací systémy, jako jsou alarmy, kamerové monitorovací systémy nebo elektrické požární signalizace.

Mějte svůj domov pod kontrolou (http://www.realitymag.cz)

Vchodové dveře

Mezi důležité prvky příbytku patří bytelné a odolné vchodové dveře. Je zcela obojetné, z jakého jsou materiálu – zdali ze dřeva, plastu či hliníku. Každé vchodové dveře do bytu či domu si zajistěte proti vyražení a vyháčkování, což platí i u dvoukřídlých dveří. Lze toho dosáhnout za pomocí západek a kolíků, přičemž vyražení zabráníte zpevněním obvodu dveří kovovým páskem.

Dveřní panty a zámky dveří

Ideálem je mít z vnitřní strany bytu tři panty, na něž dáte zarážku proti vysazení. V panelových domech se vám vyplatí také vylití zárubní řídkým betonem. Ten efektivně pomůže proti roztažení a následnému násilnému vniknutí do bytu. Zámky dveří vybírejte vždy kvalitní, z s cylindrickou vložkou a zakrytým kováním. Vhodný je rovněž vícebodový systém, jímž zajistíte dveře po celém jejich obvodu anebo bezpečnostní štít.

Mějte svůj domov pod kontrolou (http://www.realitymag.cz)

Okna a okenní kování

Na silnou odolnost okna proti vypáčení dnes ti kvalitní výrobci jsou připraveni už při základní výbavě okna a jeho rámu, a to kvalitním celoobvodovým kováním s bezpečnostními uzávěry. Ty bývají dva až čtyři. Co to znamená? Jsou to místa, v nichž je okno a okenní křídlo v zavřeném stavu pevně spojeno s rámem. Čím více těchto bodů máte po obvodu okna, tím kvalitněji je vaše okno zabezpečeno.

Navýšit ochranu můžete ještě zamykacími kličkami, nebo kalenou podložkou převodovky proti odvrtání kličky. Kování oken se dá ještě osadit elektromagnetickými spínači a magnety. Mimoto jsou k mání rovněž speciální bezpečnostní skla, která mají integrovanou bezpečnostní fólii.

Alarmy

Každý alarm zachytí a ohlásí jakýkoli pokus o narušení domu či bytu. Čidla elektrické zabezpečovací signalizace (EZS) jsou propojena a hlídají všechna vaše okna a dveře, také pohyb v místnostech, nebo vznik požáru a únik plynu. Tato zařízení se ovládají klávesnicí, zvukový signál lze nastavit sirénou, automatickým voláním či SMS zprávou i přenosem na pult centralizované ochrany.

Mějte svůj domov pod kontrolou (http://www.realitymag.cz)

Kamerové systémy

Kamerové systémy jsou také vcelku solidní možností ochrany vašeho majetku. Ty zaznamenají nejen události v domě, ale i v okolí, přičemž dobře identifikují případné narušitele a pachatele. Tento systém musí být ale kvalitní co do snímání obrazu, aby byl prokazatelný. Je to i skvělá páka a dokumentace pro pojišťovnu. Záznam se ukládá automaticky nebo volbou v nastavení na disky. Mnohé kamery mohou mít nastavené noční vidění, vesměs všechny mají i polohovací hlavice a polokulový kryt, jež je ochraňuje před vandaly.

Přístupové systémy

Přístupové systémy jsou sofistikovanější formou elektronického zabezpečení, které funguje na bázi čipů, bezkontaktních karet, či čtečky otisků prstů. Tak omezí daný přístup do objektu jen na základě povolení nebo identifikace od uživatele, přičemž práva jednotlivým osobám k přístupu můžete přidávat, měnit a mazat kdykoli.

Mějte svůj domov pod kontrolou (http://www.realitymag.cz)

Protipožární signalizace

Protipožární signalizace se vyplatí v místech, kde je větší množství potencionálních zdrojů požárů, což domácnost bezesporu je. Její vybavení – televize, rychlovarné konvice, sporáky, ale i vadné zásuvky mohou bydlení ohrozit. K mání je v současnosti mnoho typů detektorů.

Mějte svůj domov pod kontrolou (http://www.realitymag.cz)

Inteligentní řízení domácnosti

Pro řízené vedení vašeho domova se vyplatí investovat do inteligentní domácnosti. Co vše umí? Spotřebiče jako topení, ventilace, ovládání žaluzií, světla, zabezpečovací systém lze propojit do jedné centrální jednotky. Ochranu vašeho domova rozšíříte o senzory dveřního kontaktu, pohybu, světla, teploty, kouře či vody.

Váš domov tak získá mozek v podobě řídícího počítače, který umožní sledovat veškeré dění ve vašem domě v reálném čase i v historii. Zautomatizuje běžné úkony, ušetří čas i peníze, ovládne různá zařízení přehledně z jednoho místa, kterým může být chytrý telefon, nebo tablet, či počítač. Váš domov bude samostatně reagovat na počasí či přítomnost v domě, a vy dostanete okamžité upozornění na problém, i když nejste doma.

Zdroj foto: Pixabay.com

Autor: Pavla Košík Jelínková

Sponzorované odkazy:

Reality Magazín

Reality Magazín

Reality Magazín je nově vzniklý projekt, který si klade za cíl mapovat český, slovenský a částečně také zahraniční trh s realitami. Sloganem našeho realitního magazínu je příznačné trojslovní spojení „domy, byty, reality“. Tyto tři slova přesně vystihují obsahovou náplň Reality Magazínu.

Chceme naše čtenáře informovat o nově vystavěných domech a bytech v celé ČR, o architektonic­kých zajímavostech současnosti i těch z dob již minulých. Zaměříme se také na profily českých realitních kanceláří a budeme pro naše čtenáře sledovat novinky v oblasti výstavby, revitalizací, zateplování a jiných.

Pevně věříme, že náš Reality Magazín vám pomůže se zorientovat na trhu s nemovitostmi, pomůže vám vybrat si tu správnou realitní kancelář a třeba vám dopomůže i k lepšímu bydlení.

Doporučujeme

Home nábytek nabízí kvalitní rohové sedací soupravy do každé domácnosti.

Hledáte nové bydlení či byt na investici? Prohlédněte si novostavby v celé ČR a vybírejte z široké nabídky bytů, domů a pozemků na prodej.

Barové židle za skvělou cenu najdete na e-shopu Hawaj.cz

Bazény ke každému domu jedině od Mountfieldu.

Chcete prodat Vaši nemovitost za maximální možnou cenu? S Eurodražbami.cz prodávejte nemovitosti pomocí aukcí bez dodatečných nákladů a provizí. Rychlý a kvalitní způsob jak prodat Vaši nemovitost.

Je libo 2+kk, 3+kk nebo i větší a nové byty Praha? Určitě si vyberete!

Ikdyž se již v poslední době reality Praha tolik nestaví, stále je bydlení v nich velmi výhodné.

domy, byty, reality