4/9
Jak pěstovat zeleninu nebo bylinky bez zahrady a balkonu?

Jak pěstovat zeleninu nebo bylinky bez zahrady a balkonu?

4. září 2019 v 00.00, Stavba a rekonstrukce, Zahrada

Sponzorované odkazy

Nemáte zahradu ani balkon? A víte, že i přesto si můžete vypěstovat domácí zeleninu? Pomocí hydroponie to možné je.

Bez zeminy a jen ve vodě čistě hydroponicky si vypěstujete svoji vlastní zeleninu – třeba různé saláty, rajčata, anebo papriky. Tyto chutné a výživné kousky, které by měly být součástí každého jídelníčku, lze vypěstovat na parapetu, nebo na polici, stačí jen málo.

Hydroponie, tedy pěstování ve vodě vám to umožní. Stačí vám jen kousek vhodného prosvětleného místa, dostatek vzduchu a živin. Hydroponie není provázána se zeminou, je tedy dostatečně mobilní a lehká. Můžete ji tedy nejen přemisťovat, ale využít nejen ploch polic, komod a parapetů, ale i zdí a vytáhnout své domácí „záhonky“ do výšky.

Jak pěstovat zeleninu nebo bylinky bez zahrady a balkonu? (http://www.realitymag.cz)

S hydroponickým pěstováním si můžete vyhrát a vytvořit si doma kousek atypické zahrádky doslova kdekoli doma. Hydroponie může být zajímavým doplňkem i okrasou vašeho interiéru.

Hydroponie je skvělá, protože stačí jen voda, ale zase tyto rostlinky potřebují vyšší péči než ty vypěstované v zemině. A nemusíte se orientovat jen na zeleninu, můžete tvořivě v hydroponii vyřešit i bylinky, či pokojové rostliny. Musíte si jen pořídit a namíchat správný živný roztok pro dané rostliny.

Jak pěstovat zeleninu nebo bylinky bez zahrady a balkonu? (http://www.realitymag.cz)

Co hydroponie obnáší?

  • K hydroponii potřebujete živný roztok, kterému musíte zajistit dostatečné prokysličení vody, aby se kořeny dostaly ke vzduchu.
  • Můžete živný roztok doplnit substrátem ve formě keramzitu, konopného vlákna, nebo rašeliny.
  • Vodu, kterou použijte k hydroponii, byste měli nechat přes noc odstát, aby z ní vyprchaly nevhodné látky, především chlór z městského vodovodu je pro hydroponii bez odstáté vody škodlivý.
  • Poté do vody přidejte živiny, přičemž živný roztok se míchá většinou z minerálních hnojiv, případně za pomoci tekutiny z vermikompostéru, tedy výroby kompostu pomoci žížal.
  • Hydroponicky pěstovaným rostlinám je nutno zajistit dostatek světla, nebo jim přidat světlo svícením. Protože čím více světla rostliny mají, tím lépe rostou. Maximální doba světla i se svícením je 10 hodin.
    Jak pěstovat zeleninu nebo bylinky bez zahrady a balkonu? (http://www.realitymag.cz)

Co lze hydroponicky pěstovat?

Pěstovat můžete prakticky cokoli, co se vám do interiéru vejde a nakolik místa můžete hydroponii dopřát. Ideálně lze takto pěstovat ze zeleniny především saláty a rajčata, z bylinek se takto daří nejvíce bazalce a mátě.

Zkusíte to také?

Zdroj foto: Pixabay.com

Autor: Pavla Košík Jelínková

Sponzorované odkazy:

Reality Magazín

Reality Magazín

Reality Magazín je nově vzniklý projekt, který si klade za cíl mapovat český, slovenský a částečně také zahraniční trh s realitami. Sloganem našeho realitního magazínu je příznačné trojslovní spojení „domy, byty, reality“. Tyto tři slova přesně vystihují obsahovou náplň Reality Magazínu.

Chceme naše čtenáře informovat o nově vystavěných domech a bytech v celé ČR, o architektonic­kých zajímavostech současnosti i těch z dob již minulých. Zaměříme se také na profily českých realitních kanceláří a budeme pro naše čtenáře sledovat novinky v oblasti výstavby, revitalizací, zateplování a jiných.

Pevně věříme, že náš Reality Magazín vám pomůže se zorientovat na trhu s nemovitostmi, pomůže vám vybrat si tu správnou realitní kancelář a třeba vám dopomůže i k lepšímu bydlení.

Doporučujeme

Home nábytek nabízí kvalitní rohové sedací soupravy do každé domácnosti.

Hledáte nové bydlení či byt na investici? Prohlédněte si novostavby v celé ČR a vybírejte z široké nabídky bytů, domů a pozemků na prodej.

Barové židle za skvělou cenu najdete na e-shopu Hawaj.cz

Bazény ke každému domu jedině od Mountfieldu.

Chcete prodat Vaši nemovitost za maximální možnou cenu? S Eurodražbami.cz prodávejte nemovitosti pomocí aukcí bez dodatečných nákladů a provizí. Rychlý a kvalitní způsob jak prodat Vaši nemovitost.

Je libo 2+kk, 3+kk nebo i větší a nové byty Praha? Určitě si vyberete!

Ikdyž se již v poslední době reality Praha tolik nestaví, stále je bydlení v nich velmi výhodné.

domy, byty, reality