4/10
Snížení sazeb u hypoték: fikce či skutečnost?

Snížení sazeb u hypoték: fikce či skutečnost?

4. října 2019 v 00.00, Služby

Sponzorované odkazy

Hypotéky a vlastní bydlení dostávají v poslední době dost na frak. A vize bydlení ve svém se pro mnohé vzdaluje někam do dáli…Ale možná se blýská na lepší časy. Nový fintech startup Refinanco.cz je toho příslibem, nebo již důkazem?

Letos na jaře nový fintech startup Refinanso.cz z dílny company builderu Creative Dock vstoupil na český hypoteční trh. A s příchodem podzimu 2019 přichází s dalším odvážným krokem. Vydává se cestou výrazného snížení sazby u refinancování hypoték.

Snížení sazeb u hypoték: fikce či skutečnost?   (http://www.realitymag.cz)

Proč refinancovat?

Už samotné zjednodušení a automatizace procesu refinancování přináší mnohým plátcům hypotéky nejen úsporu času, ale i energie. A pokud se k tomu aktuálně přidá i výrazná finanční úspora, není co řešit. Tak se zdá, že díky tomuto kroku se Refinanso.cz s roční úrokovou sazbou od 1,68 %, dostává na přední místo na žebříčku výhodnosti refinancování hypoték v Česku.

Automatizace zpracování úvěrů

„Nízkou úrokovou sazbu si můžeme dovolit díky automatizaci zpracování hypotečních úvěrů,” říká zakladatel, jednatel i CEO firmy Refinanso.cz matěj Novák. „Nejnižší sazbu 1,68 % u nás mohou dostat především klienti s kratší splatností a nižší částkou k refinancování. Například klient, který refinancuje 1 000 000 Kč se sedmiletou splatností, sedmiletou fixací, pojištěním schopnosti splácet a zůstatku na běžném účtu 200 000 Kč, na roční efektivní úrokovou sazbu 1,68 % bez problémů dosáhne. Běžný úrok se u nás pohybuje okolo 2,1 % p.a. Na online kalkulačce na našich stránkách si klienti mohou rychle zjistit, jak by to vycházelo jim,” dodává Novák.

Snížení úroků skrz běžný účet

Mnoho osob u Refinanso.cz oceňuje možnost snížení úroku prostřednictvím aktivního využívání svého běžného účtu. Veškeré prostředky, které se na běžném účtu v daný měsíc nachází, totiž snižují v daný měsíc jistinu splátky.

„Například klient, který splácí jistinu 1 milion Kč a v daný měsíc má na běžném účtu v průměru 100 000 Kč, tak platí úroky pouze z částky 900 000 Kč, což hypotéku výrazně zvýhodňuje. Peníze na běžném účtu jsou tak klientovi de facto úročeny stejným úrokem, na který je sjednána hypotéka, což jsou podmínky, které vám dnes žádný spořicí účet nenabídne. A navíc jsou peníze kdykoliv k dispozici,” říká k tomu Matěj Novák.

Snížení sazeb u hypoték: fikce či skutečnost?   (http://www.realitymag.cz)

Porovnání i kalkulačka na jednom místě

Na stránce Refinanso.cz najdou zájemci hypoteční kalkulačku a zároveň s ní porovnání úrokových sazeb s ostatními bankami. Pokud klienta nabízená sazba zaujme, do 5 minut může mít úvěr předschválený po dobu 30 dní. Dojde i na bezplatné ocenění nemovitosti, často dokonce bez návštěvy odhadce.

Pokud by si klient nebyl čímkoli jistý, může kontaktovat hypotečního poradce Refinanso.cz. Po online schválení úvěru Refinanso.cz pošle klientovi návrh smlouvy a klient ji pak už jenom přijde podepsat na nejbližší pobočku Moneta Money Bank, která je investorem projektu a poskytovatelem hypotečních úvěrů.

Creative Dock

Refinanso.cz je fintech startup z dílny company builderu Creative Dock. Creative Dock vznikl v roce 2012 původně jako česká firma, která postupně expandovala do dalších evropských měst a v současné době provozuje pobočky v Berlíně, Bratislavě, Budapešti, Kodani, Haagu, Mnichově, Praze, Varšavě, Curychu a Vídni.

Společnost se specializuje na budování firem (startupů) v oblastech fintech, insurtech, zdravotnictví, e-commerce a energetika, přičemž kombinuje vlastní metodiku s nejmodernějšími technologiemi a vizí zaměřenou na budoucnost.

Snížení sazeb u hypoték: fikce či skutečnost?   (http://www.realitymag.cz)

V současné době má Creative Dock na kontě

Více než 47 firem po celém světě, kterým pomohla na svět a v Česku především

  • platformu pro poskytování úvěrů P2P v České republice Zonky
  • platformu pro sdílení automobilů ve střední a východní Evropě HoppyGo
  • online životní pojištění Mutumutu
  • online pojištění osobních věcí Cubiq
  • celofiremní databázi kontaktů Kontakto
  • platformu pro správu osobních údajů pomocí blockchainu Vetri se sídlem v Curychu
  • službu SingleCase, založená na cloudovém systému, jež právním kancelářím umožňuje efektivně a odkudkoli spravovat advokátní spisy spolu s nástroji pro jednoduchou fakturaci a správu kanceláře

Matěj Novák

Po patnácti letech strávených v zahraničí se vrátil do Česka, aby tu založil firmu Refinanso.cz. Mezi lety 2004–2009 působil jako manažer humanitární pomoci v Čečensku, Abcházii, Afghánistánu a na Srí Lance. V letech 2009–2016 řídil zavádění internetových služeb do sítě 18 000 veřejných knihoven na Ukrajině s podporou Nadace Billa a Melindy Gatesových. Od roku 2017 vedl expanzi kalifornského startupu Premise.com do několika afrických a jihoamerických ze­mí.

Zdroj foto: Pixabay.com

Autor: Pavla Košík Jelínková

Sponzorované odkazy:

Reality Magazín

Reality Magazín

Reality Magazín je nově vzniklý projekt, který si klade za cíl mapovat český, slovenský a částečně také zahraniční trh s realitami. Sloganem našeho realitního magazínu je příznačné trojslovní spojení „domy, byty, reality“. Tyto tři slova přesně vystihují obsahovou náplň Reality Magazínu.

Chceme naše čtenáře informovat o nově vystavěných domech a bytech v celé ČR, o architektonic­kých zajímavostech současnosti i těch z dob již minulých. Zaměříme se také na profily českých realitních kanceláří a budeme pro naše čtenáře sledovat novinky v oblasti výstavby, revitalizací, zateplování a jiných.

Pevně věříme, že náš Reality Magazín vám pomůže se zorientovat na trhu s nemovitostmi, pomůže vám vybrat si tu správnou realitní kancelář a třeba vám dopomůže i k lepšímu bydlení.

Doporučujeme

Home nábytek nabízí kvalitní rohové sedací soupravy do každé domácnosti.

Hledáte nové bydlení či byt na investici? Prohlédněte si novostavby v celé ČR a vybírejte z široké nabídky bytů, domů a pozemků na prodej.

Barové židle za skvělou cenu najdete na e-shopu Hawaj.cz

Bazény ke každému domu jedině od Mountfieldu.

Chcete prodat Vaši nemovitost za maximální možnou cenu? S Eurodražbami.cz prodávejte nemovitosti pomocí aukcí bez dodatečných nákladů a provizí. Rychlý a kvalitní způsob jak prodat Vaši nemovitost.

Je libo 2+kk, 3+kk nebo i větší a nové byty Praha? Určitě si vyberete!

Ikdyž se již v poslední době reality Praha tolik nestaví, stále je bydlení v nich velmi výhodné.

domy, byty, reality