6/1
Zahrada v zimě: pečujte o ni a jaro vás odmění

Zahrada v zimě: pečujte o ni a jaro vás odmění

6. ledna 2020 v 00.00, Zahrada

Sponzorované odkazy

Zima a čas Vánoc, to je období, kdy zahrada spí. Nebo ne? Ona možná ano, ale vy byste určitě zaspat s péčí o ni v zimě neměli.

Když péči o zahradu v tomto období nepodceníte, tak se vám odmění svěžestí a živostí zeleně i krásou již v počátku jara. I když letos teploty neklesají nijak nízko, přesto je nutno ochránit květiny, přezimující zeleninu, spolu se stromy a keři před případnými změnami teploty, výkyvy počasí a s nimi spojenými holomrazy, nebo naopak přívalem sněhu. To vše dokáže i na malé zahrádce způsobit velké škody.

Co vše je nutno na zahradě udělat?

  • V mírné zimě je dobré ořezat okrasné dřeviny
  • Ochránit zeleň a rostliny krytím chvojí a kůrou před mrazy a holomrazy
  • Obílit stromy a keře proti změnám počasí
  • Svázat sloupcovité keře a stromy (túje, tisy, cypřiše) proti otevírání a tzv. rozklusání je metoda, jak jim dopomoci k pěknému tvaru i ochraně před mrazem
  • Zastínit stromy a keře před prudkým zimním sluncem a s ním spojenými výkyvy počasí
  • Kontrolovat a případně oklepávat sníh a sněhové vrstvy na zeleni a rostlinách, skalky, ideální je průměrná vrstva s lehčím sněhem, mokrý a těžký sníh by rostliny mohl poškodit
  • Zastřihnout loňské přírůstky větví u pravidelně tvarovaných živých plotů
  • Čistit záhonky cibulovin a cibulnatých květin vždy, když je zima beze sněhu

Když čas, síly ani znalosti nestačí

Pokud na zahradu a péči o ni nestačíte, ať už pro nemoc, nedostatek času nebo neznalost zeleně, mohou vám pomoci odborníci. Dnes je mnoho společností a firem, které nabízejí a poskytují zahradnické služby, a to ve větším či menším rozsahu.

Dnes běžně nabízejí nejen klasickou údržbu zahrad na jaře a na podzim, ale i zazimování zahrad a zimní údržbu. Objednat si je lze telefonicky, online (skrz formulář či email) na jejich web stránkách, případně i osobně, když máte takovou firmu ve svém okolí.

Subjekt vás v případě telefonické či online nezávazné objednávky osloví a vy si pak doladíte vše okolo zahrady domluvou. Následuje sjednání termínu práce, jejího rozsahu a nechybí ani předběžná kalkulace ceny. Ta bývá většinu smluvní, individuální, a odvíjí se od objemu a vaší potřeby údržby zahrady. Ke službě se vždy přičítá záruka na provedenou práci.

Tipy na pomoc odborníků

Zdroj foto: Pixabay.com

Autor: Pavla Košík Jelínková

Sponzorované odkazy:

Reality Magazín

Reality Magazín

Reality Magazín je nově vzniklý projekt, který si klade za cíl mapovat český, slovenský a částečně také zahraniční trh s realitami. Sloganem našeho realitního magazínu je příznačné trojslovní spojení „domy, byty, reality“. Tyto tři slova přesně vystihují obsahovou náplň Reality Magazínu.

Chceme naše čtenáře informovat o nově vystavěných domech a bytech v celé ČR, o architektonic­kých zajímavostech současnosti i těch z dob již minulých. Zaměříme se také na profily českých realitních kanceláří a budeme pro naše čtenáře sledovat novinky v oblasti výstavby, revitalizací, zateplování a jiných.

Pevně věříme, že náš Reality Magazín vám pomůže se zorientovat na trhu s nemovitostmi, pomůže vám vybrat si tu správnou realitní kancelář a třeba vám dopomůže i k lepšímu bydlení.

Doporučujeme

Home nábytek nabízí kvalitní rohové sedací soupravy do každé domácnosti.

Hledáte nové bydlení či byt na investici? Prohlédněte si novostavby v celé ČR a vybírejte z široké nabídky bytů, domů a pozemků na prodej.

Barové židle za skvělou cenu najdete na e-shopu Hawaj.cz

Bazény ke každému domu jedině od Mountfieldu.

Chcete prodat Vaši nemovitost za maximální možnou cenu? S Eurodražbami.cz prodávejte nemovitosti pomocí aukcí bez dodatečných nákladů a provizí. Rychlý a kvalitní způsob jak prodat Vaši nemovitost.

Je libo 2+kk, 3+kk nebo i větší a nové byty Praha? Určitě si vyberete!

Ikdyž se již v poslední době reality Praha tolik nestaví, stále je bydlení v nich velmi výhodné.

domy, byty, reality