13/10
Odpad v domácnosti tak trochu jinak: kam s použitými rouškami?

Odpad v domácnosti tak trochu jinak: kam s použitými rouškami?

13. října 2020 v 00.00, Nové byty, Nové domy

Sponzorované odkazy

Neustále se navyšující počty Covi-19 pozitivních osob nabízí další téma, které začíná být docela ožehavé: kam s použitými rouškami, aneb jak správně nakládat s odpadem v domácnosti v karanténě?

Ministerstvo životního prostředí aktuálně připomíná pravidla pro nákladní s odpady v domácnostech. Tato pravidla se nijak rapidně nemění, pokud jste v pořádku a zdraví. Jestliže ale máte v rodině vyskytne potvrzený případ koronaviru nebo je nařízenou karanténu, je zapotřebí dočasně přerušit třídění odpadů.

Covid pozitivní a domácnosti v karanténě odpad netřídí

Domácnosti s pozitivně testovanými členy nebo s osobami v karanténě odpad nijak netřídí. Musí jej ale před vhozením do směsného kontejneru či popelnice řádně zabezpečit (zabalit a zavázat do plastového pytle o tloušťce minimálně 2 mm).

Likvidace ochranných pomůcek

Speciální postup vyžaduje i likvidace ochranných pomůcek, a to od všech občanů, což vychází z doporučení Státního zdravotního ústavu.

  • Použité jednorázové ochranné pomůcky, jako jsou roušky, respirátory či rukavice, patří jedině do směsného odpadu.
  • Předtím je potřeba je umístit do sáčku, ten pevně zavázat, a pak dát do dalšího sáčku a opět zavázat.
  • Tím se zabezpečí náhodné rozvázání uzlu, aby byly maximálně chráněni všichni, kteří s odpadem zacházejí.
  • Vzniku těchto odpadů lze částečně předcházet využitím opakovaně použitelných prostředků, jako jsou například látkové roušky.

Jak při likvidaci odpadů přesně postupovat?

To vám poradí leták Ministerstvo životního prostředí. Ten seznamuje s postupem v domácnosti, kde, kterých se vyskytují osoby v povinně nařízené karanténě, nebo osoby s prokázaným onemocněním Covid-19. Postup platí rovněž pro všechny, kteří se při nezbytném pohybu venku chrání ochrannými pomůckami, jako jsou roušky a rukavice. Zároveň je důležité dodržovat hygienická pravidla i při samotném vynášení odpadků, tedy pořádně si umýt ruce nebo použít dezinfekční gel.

Leták Jak nakládat s domácím odpadem s Covidem a v karanténě

Zdroj foto: Pixabay.com

Autor: Pavla Košík Jelínková

Sponzorované odkazy:

Reality Magazín

Reality Magazín

Reality Magazín je nově vzniklý projekt, který si klade za cíl mapovat český, slovenský a částečně také zahraniční trh s realitami. Sloganem našeho realitního magazínu je příznačné trojslovní spojení „domy, byty, reality“. Tyto tři slova přesně vystihují obsahovou náplň Reality Magazínu.

Chceme naše čtenáře informovat o nově vystavěných domech a bytech v celé ČR, o architektonic­kých zajímavostech současnosti i těch z dob již minulých. Zaměříme se také na profily českých realitních kanceláří a budeme pro naše čtenáře sledovat novinky v oblasti výstavby, revitalizací, zateplování a jiných.

Pevně věříme, že náš Reality Magazín vám pomůže se zorientovat na trhu s nemovitostmi, pomůže vám vybrat si tu správnou realitní kancelář a třeba vám dopomůže i k lepšímu bydlení.

Doporučujeme

Home nábytek nabízí kvalitní rohové sedací soupravy do každé domácnosti.

Hledáte nové bydlení či byt na investici? Prohlédněte si novostavby v celé ČR a vybírejte z široké nabídky bytů, domů a pozemků na prodej.

Barové židle za skvělou cenu najdete na e-shopu Hawaj.cz

Bazény ke každému domu jedině od Mountfieldu.

Chcete prodat Vaši nemovitost za maximální možnou cenu? S Eurodražbami.cz prodávejte nemovitosti pomocí aukcí bez dodatečných nákladů a provizí. Rychlý a kvalitní způsob jak prodat Vaši nemovitost.

Je libo 2+kk, 3+kk nebo i větší a nové byty Praha? Určitě si vyberete!

Ikdyž se již v poslední době reality Praha tolik nestaví, stále je bydlení v nich velmi výhodné.

domy, byty, reality