12/12
Vánoce tak trochu jinak

Vánoce tak trochu jinak

12. prosince 2018 v 00.00, Zahrada

Sponzorované odkazy

Vánoční stromeček je mimo vánoční výzdoby, adventního věnce a vánočního cukroví neodmyslitelným prvkem každého vánočního času. Víte, ale že můžete mít Vánoce tak trochu jinak?

Pokud nejste zastánci umělohmotných zelených stromečků, které neopadají, a prostě se postaví, nazdobí, rozsvítí a pak zase odzdobí a složí někam do kouta, kde čekají na příští Vánoce, máte na výběr hned několik možností. Řezaný živý stromek nemáme na mysli. To je jednorázová záležitost, která sice vypadá a voní krásně, ale zvadne a opadá. Pak končí v kontejneru. Není toho stromečku trochu škoda?

Vánoce tak trochu jinak (http://www.realitymag.cz)

Originální a neobvyklý

Tady se otevírá možnost vaší fantazii – určit jste již na takový originální typ vánočního stromečku narazili. Existují stromečky z větví, z proutí, látkové, keramické, baňkové, přírodní ze šišek či korku, z polínek, z lahví, z knih, z řetězů a ze spirál, papírové, perníkové a čokoládové. A nejen stojací, jsou také obrazové, závěsné, nebo nástěnné. Tyto vánoční stromečky jsou hodně v kurzu a nejvíce oblíbené jsou ty z proutí, přírodní a jedlé (čokoládové, perníkové). Atypické stromky jsou v nabídce květinářství, hobby marketů typu Obi a Hornbach, anebo také v obchodech s bytovými dekoracemi.

Vánoce tak trochu jinak (http://www.realitymag.cz)

Živý stromeček v květináči

Pokud ale jste spíše na klasiku, zkuste letos pořídit menší stromeček v květináči, obalit květináč ozdobným papírem nebo jej postavit do proutěného obalu, nazdobit a máte kus živé přírody doma. Po Vánocích jej můžete zasadit u sebe na zahradě, nebo někde v lese. Uděláte něco pro přírodu a stromeček nezahyne. Jedinou vadou je dost vysoká cena za stromeček a také pokud nemáte možnost výsadby na zahradě – určit vhodné místo k zasení v lese. Tento typ stromku najdete v mnohých hobby marketech, zahradnictvích i lesních školkách. Mimoto se objevují možnosti online nákupu jako zde na Stromečkárna.cz .

Vánoce tak trochu jinak (http://www.realitymag.cz)

Stromeček na pronájem

Vánoční stromek nemusíte kupovat, ale můžete si ho pronajmout. Dnes existují firmy, které tuto zápůjčku nabízejí. Stromek vám přivezou, poradí, jak se o něj dobře postarat a po Vánocích si jej zase odvezou. Stromeček je využit, neuschne, nevyhodí se, ale vrátí se zpět do lesa, kde jej firma spolu s dalšími stromky po zápůjčce zasadí. Je to ekologický a pěkný způsob využití stromků, který bere ohled na životní prostředí. Cena za pronájem je mnohdy nižší, než kdybyste stromek v květináči koupili sami. A bonusem je, že firma ve spolupráci se správou lesů ví, v jaké lokalitě je vhodné stromky vysadit, aby neuschly a dařilo se jim dobře.

Vánoce tak trochu jinak (http://www.realitymag.cz)

Kde zápůjčku hledat?

Nabízí je u nás hned několik subjektů

V jejich repertoáru jsou především tři druhy smrčků, borovice a několik druhů jedliček. Možná ale na internetu najdete i další.

Zdroj foto: Pixabay.com

Autor: Pavla Košík Jelínková

Sponzorované odkazy:

Reality Magazín

Reality Magazín

Reality Magazín je nově vzniklý projekt, který si klade za cíl mapovat český, slovenský a částečně také zahraniční trh s realitami. Sloganem našeho realitního magazínu je příznačné trojslovní spojení „domy, byty, reality“. Tyto tři slova přesně vystihují obsahovou náplň Reality Magazínu.

Chceme naše čtenáře informovat o nově vystavěných domech a bytech v celé ČR, o architektonic­kých zajímavostech současnosti i těch z dob již minulých. Zaměříme se také na profily českých realitních kanceláří a budeme pro naše čtenáře sledovat novinky v oblasti výstavby, revitalizací, zateplování a jiných.

Pevně věříme, že náš Reality Magazín vám pomůže se zorientovat na trhu s nemovitostmi, pomůže vám vybrat si tu správnou realitní kancelář a třeba vám dopomůže i k lepšímu bydlení.

Doporučujeme

Home nábytek nabízí kvalitní rohové sedací soupravy do každé domácnosti.

Hledáte nové bydlení či byt na investici? Prohlédněte si novostavby v celé ČR a vybírejte z široké nabídky bytů, domů a pozemků na prodej.

Barové židle za skvělou cenu najdete na e-shopu Hawaj.cz

Bazény ke každému domu jedině od Mountfieldu.

Chcete prodat Vaši nemovitost za maximální možnou cenu? S Eurodražbami.cz prodávejte nemovitosti pomocí aukcí bez dodatečných nákladů a provizí. Rychlý a kvalitní způsob jak prodat Vaši nemovitost.

Je libo 2+kk, 3+kk nebo i větší a nové byty Praha? Určitě si vyberete!

Ikdyž se již v poslední době reality Praha tolik nestaví, stále je bydlení v nich velmi výhodné.

domy, byty, reality