5/5
Dřevostavby na vzestupu

Dřevostavby na vzestupu

5. května 2016 v 00.00, Nové domy, Stavba a rekonstrukce

Sponzorované odkazy

Mezi rodinnými domy a domky je značný rozdíl. Nejen ve struktuře a způsobu stavby, ale také v zájmu o ně. V současnosti jsou v Česku na vzestupu dřevostavby.

Celkově se zdá, že stavby rodinných domů zažívají značný pokles. Ovšem to neplatí o dřevostavbách. O ty je zájem stále větší. I když i zde byl před třemi lety citelný propad, v posledních letech zájem stoupá. A to v průměru až o deset, ale v některých krajích i více procent.

Kupříkladu vysoký nárůst byl nejen Praze a Středočeském kraji, ale rovněž v Plzeňském a Jihomoravském kraji. Zájem vzrostl i v Jižních Čechách a na Vysočině. Nepříliš velké rozdíly byly zaznamenány v Moravskoslezském, Pardubickém a Zlínském kraji, malý zájem pak vykazovaly kraje ostatní. V celkovém měřítku oproti jiným typům rodinných domů je nárůst zájmu o dřevostavby dlouhodobě vysoký.

Dřevo jako materiál

Dřevo coby stavební materiál slouží lidem od nepaměti. A v našich podmínkách je ideálním materiálem. Sice jej jednu dobu zcela převálcovaly jiné stavební materiály, ale dnes se dostává opět na výsluní, vracejí se k němu jak samotní stavitelé, tak firmy tyto služby poskytující.

Proč dřevo ano?

Dřevo je levný, přírodní a tím přirozený materiál k realizaci mnohého. Stavbu rodinného domu nevyjímaje. Je to materiál zdravý, ekologický a s vlastnostmi, které zděné stavby postrádají. Nejenže náklady na jeho pořízení (těžba, opracování) jsou oproti jiným ekologické a minimální, ale dřevo lze beze zbytku využít – třeba jako palivo. To se o jiných materiálech ke stavbě určitě říci nedá.

Čtyřka důvodů proč si pořídit dřevostavbu

  • Mají dlouhou životnost – Precizně vybudovaná dřevostavba odolá vlivům prostředí (povětrnostním, přírodním podmínkám) minimálně 70 let bez jakéhokoliv ošetření. Tato vám stavby z jiných materiálů nenabídnou, zde je údržba mnohem častější i nákladnější.
  • Dřevostavby jsou odolné – Dřevo jako materiál má dlouhou životnost, je lehké, pevné a nabízí minimální nároky při formování základové konstrukce. Celkovou „životaschopnost“ dřeva dokazují dřevostavby staré i více než stovku let.
  • Odolají požárům – Každá dřevostavba musí split normu minimálně půlhodinového neprohoření stěn při požáru. Málokdo ví, že dřevo udrží déle statickou pevnost do okamžiku zhroucení než jiné materiály – ocel, beton. Dřevo své vlastnosti při požáru výrazně nemění.
  • Eko a přírodní bydlení – Zájem veřejnosti roste obzvláště mezi lidmi, kteří mají pojem o tom, jak dřevo funguje a co dřevostavba nabízí za pozitiva, ovlivňující zdraví a prostředí. Navíc vzhled dřevostavby nemusí být na první pohled patrný. Dřevostavba mívá v současnosti dřevěný skelet omítnut, osazen fasádními deskami či obklady. A tak je od zděných domů často k nerozeznání.

Roli při rozhodování a upřednostňování dřevostavby před jinou je příznivá cena materiálu, větší čistota a rychlost stavby, i současné možnosti financování včetně dotačního programu, který dává možnosti čerpání nemalých částek při pořízení nízkoenergetického bydlení.

Zdroj foto: Pixabay.com

Sponzorované odkazy:

Reality Magazín

Reality Magazín

Reality Magazín je nově vzniklý projekt, který si klade za cíl mapovat český, slovenský a částečně také zahraniční trh s realitami. Sloganem našeho realitního magazínu je příznačné trojslovní spojení „domy, byty, reality“. Tyto tři slova přesně vystihují obsahovou náplň Reality Magazínu.

Chceme naše čtenáře informovat o nově vystavěných domech a bytech v celé ČR, o architektonic­kých zajímavostech současnosti i těch z dob již minulých. Zaměříme se také na profily českých realitních kanceláří a budeme pro naše čtenáře sledovat novinky v oblasti výstavby, revitalizací, zateplování a jiných.

Pevně věříme, že náš Reality Magazín vám pomůže se zorientovat na trhu s nemovitostmi, pomůže vám vybrat si tu správnou realitní kancelář a třeba vám dopomůže i k lepšímu bydlení.

Doporučujeme

Home nábytek nabízí kvalitní rohové sedací soupravy do každé domácnosti.

Hledáte nové bydlení či byt na investici? Prohlédněte si novostavby v celé ČR a vybírejte z široké nabídky bytů, domů a pozemků na prodej.

Barové židle za skvělou cenu najdete na e-shopu Hawaj.cz

Je libo 2+kk, 3+kk nebo i větší a nové byty Praha? Určitě si vyberete!

Ikdyž se již v poslední době reality Praha tolik nestaví, stále je bydlení v nich velmi výhodné.

domy, byty, reality