29/12
Novoroční předsevzetí: i pro udržitelnější domácnost

Novoroční předsevzetí: i pro udržitelnější domácnost

29. prosince 2020 v 00.00, Stavba a rekonstrukce

Sponzorované odkazy

Rok 2021 se blíží ke svému definitivnímu konci. My všichni doufáme, že bude lepší a veselejší nežli ten, co končí. Především díky Covidu-19. Udělejte si rok 2021 lepší i jinak – realizujte změny dobré pro zdraví i životní prostředí a můžete pak říci, že vaše předsevzetí jsou nejen osobně, ale i globálně velmi smysluplná.

Nechejte se inspirovat některým z našich tipů pro péči o domácnost, které prospějí nejen životnímu prostředí, ale i lidskému zdraví.

Novoroční předsevzetí: i pro udržitelnější domácnost (http://www.realitymag.cz)

Co dělat v roce 2021 jinak?

Používejte úklidové prostředky šetrné k životnímu prostředí

Jeden produkt na úklid kuchyně, jiný pro vyčištění koupelny či toalety, roztok na podlahu a navrch tři druhy pracího gelu pro bílé, barevné a černé prádlo. Vypadají poličky a skříňky na čisticí prostředky u vás doma často jako malá laboratoř? Takové užívání chemie však výrazně přispívá k znečištění povrchových i spodních vod a neprospívá ani našemu zdraví.

Chemické silné čističe obsahují různé karcinogeny a hormonální disruptory. Ty se při častém používání dostávají do těla, jemuž pak škodí. Výrobkům, u jejich složení se dočtete že obsahují formaldehyd, benzen, toluen či chloroform, se snažte vyhnout. Existuje již docela bohatá nabídka produktů na eko bázi, které jsou svým složením k přírodě i organizmu podstatně šetrnější, ba co víc, jsou i cenově dostupné. Přechod k ekologickému způsobu úklidu tak není nic složitého.

Novoroční předsevzetí: i pro udržitelnější domácnost (http://www.realitymag.cz)

Koukejte na složení, ale i obal

Nakupování nejrůznějších kosmetických produktů pro osobní, hygienickou a úklidovou péči v domácnosti je pro nás podstatné. Chceme být čistí a udržovaní my i naše domácnost. Učíme to i své děti. Jenže každá taková sebemenší věc pro potřebu nebo radost s sebou do domácnosti přináší neodmyslitelně i nějaký obal, nejčastěji plastový. Řešení je přitom jednoduché – stačí si vybírat kosmetiku v alternativních obalech.

Preferujte přírodní kosmetiku

I pečující a dekorativní kosmetiku lze vybírat zodpovědně. Přírodní kosmetika obsahuje pouze čistě přírodní složky a éterické oleje bez syntetických konzervantů, parfémů a silikonů, které zatěžují pokožku a vlasy. Minerální složení dekorativní kosmetiky zlepšuje pleť a nezatěžuje organizmus ani životní prostředí. Přírodní kosmetika navíc nesmí být testována na zvířatech. I zde je k mání bohatá nabídka.

Novoroční předsevzetí: i pro udržitelnější domácnost (http://www.realitymag.cz)

Vybírejte ty správné produkty

Prostě volte produkty s příznakem Nature, Eko, Free, Pure, Bio – pro sebe i vaši domácnost. Zaměřit se můžete i na certifikáty a jejich znaky.

Které?

 • Demeter – šetrné zpracování přírodních surovin pro výrobu kosmetiky, ruční produkci samotných kosmetických produktů
 • CPK Bio – Certifikovaná přírodní kosmetika s obsahem bio surovin
 • Fair Trade – důraz na dodržování základních norem pracovního práva a ochrany životního prostředí při zpracování produktů
 • Leaping Bunny – záruka o netestování na zvířatech
 • Nature Progress – lokálně zaměřený systém garance kvality u zpracování a výroby produktů
Novoroční předsevzetí: i pro udržitelnější domácnost (http://www.realitymag.cz)
 • Ecocert – 95 % složek v produktu je přírodního původu, z čehož 50 % musí pocházet z ekologického zemědělství
 • CPK – Certifikovaná přírodní kosmetika
 • Eco Control – kontrola a zajišťování kvality bio produktů v oblasti přírodní a bio kosmetiky
 • Natrue – vysoká kvalita přírodních kosmetických produktů
 • Vegan – výrobky zcela bez živočišných produktů a netestované na zvířatech
 • Netestováno na zvířatech – 100% čisté výrobky, netestované na zvířatech
Novoroční předsevzetí: i pro udržitelnější domácnost (http://www.realitymag.cz)

Mnoho produktů šetrných k životnímu prostředí – pro vaši osobní potřebu i pro domácnost, najdete třeba v drogerii dm, ale i v jiných obchodech s drogistickým zbožím, i v online prostředí na mnoha e-shopech. Také jsou k mání specializované e-shopy s ryze takto zaměřenými (eko) produkty.

Zdroj foto: dm.cz; cs.wikipedia.org

Autor: Pavla Košík Jelínková

Sponzorované odkazy:

Reality Magazín

Reality Magazín

Reality Magazín je nově vzniklý projekt, který si klade za cíl mapovat český, slovenský a částečně také zahraniční trh s realitami. Sloganem našeho realitního magazínu je příznačné trojslovní spojení „domy, byty, reality“. Tyto tři slova přesně vystihují obsahovou náplň Reality Magazínu.

Chceme naše čtenáře informovat o nově vystavěných domech a bytech v celé ČR, o architektonic­kých zajímavostech současnosti i těch z dob již minulých. Zaměříme se také na profily českých realitních kanceláří a budeme pro naše čtenáře sledovat novinky v oblasti výstavby, revitalizací, zateplování a jiných.

Pevně věříme, že náš Reality Magazín vám pomůže se zorientovat na trhu s nemovitostmi, pomůže vám vybrat si tu správnou realitní kancelář a třeba vám dopomůže i k lepšímu bydlení.

Doporučujeme

Home nábytek nabízí kvalitní rohové sedací soupravy do každé domácnosti.

Hledáte nové bydlení či byt na investici? Prohlédněte si novostavby v celé ČR a vybírejte z široké nabídky bytů, domů a pozemků na prodej.

Barové židle za skvělou cenu najdete na e-shopu Hawaj.cz

Bazény ke každému domu jedině od Mountfieldu.

Chcete prodat Vaši nemovitost za maximální možnou cenu? S Eurodražbami.cz prodávejte nemovitosti pomocí aukcí bez dodatečných nákladů a provizí. Rychlý a kvalitní způsob jak prodat Vaši nemovitost.

Je libo 2+kk, 3+kk nebo i větší a nové byty Praha? Určitě si vyberete!

Ikdyž se již v poslední době reality Praha tolik nestaví, stále je bydlení v nich velmi výhodné.

domy, byty, reality