31/1
Pytloun Hotels expanduje: opět pod vedením Lukáše Pytlouna

Pytloun Hotels expanduje: opět pod vedením Lukáše Pytlouna

31. ledna 2021 v 00.00, Komerční prostory

Sponzorované odkazy

Česká hotelová síť Pytloun Hotels(PH) v současné době provozuje třináct v ČR. V dnešních dnech oznámila, že do funkce generálního ředitele společnosti se od ledna 2021 vrací její majitel a zakladatel Lukáš Pytloun. Ten bude mimo jiné řídit i plánovanou expanzi.

Lukáš Pytloun ve funkci vystřídá Martina Švehlu, který síť PH ke konci loňského roku opustil a bude ve funkci generálního ředitele odpovědný za vedení, řízení a rozvoj týmů v rámci celé hotelové sítě Pytloun Hotels.

V loňském roce se již síť PH rozrostla o menší šestnáctipokojový horský penzion Union v Harrachově, který přímo sousedí se čtyřhvězdičkovým hotelem Pytloun Wellness Hotel Harrachov a v plánu má další akvizice a pronájmy hotelů zejména v centru Prahy, v krajských městech a také na horách.

Pytloun Hotels expanduje: opět pod vedením Lukáše Pytlouna (http://www.realitymag.cz)

Proč expanze právě teď?

„Expanzi jsme plánovali ještě před covidem. Na jaře jsme ji pozdrželi, ale nyní jsme si řekli, že je ta správná doba. Je spousta majitelů nemovitostí, kterým nájemci už dlouho neplatí, a třeba to budou chtít řešit s někým, kdo jim dá větší garanci. Jedenáct hotelů vlastníme, dva si dlouhodobě pronajímáme. Pro dlouhodobé partnery jsme díky tomu věrohodnější a čitelní. Jsme lokální firma, zabýváme se jenom hotelnictvím. Máme jasný cíl a strategii. S naším týmem lidí a strukturou řízení hotelové sítě bychom mohli přibírat ročně tři hotely a nijak by nás to nezatížilo,“ říká Lukáš Pytloun.

Expanzi plánuje hotelová síť PH financovat z vlastních zdrojů i půjček od bank. „Chceme v této složité době pomoci vlastníkům hotelů. Oslovili jsme je kampaní s nabídkou odkoupení jejich nemovitostí, ale nabízíme jim také spolupráci ve formě managementu nebo nájemní smlouvy. Aktuálně jednáme a ladíme parametry spolupráce se třemi prvními zájemci,“ popisuje Lukáš Pytloun a dodává: „Český hotelový trh je v porovnání s okolními zeměmi a světem zatím málo penetrovaný řetězci. Je tu spousta nezávislých hotelů, takže se domnívám, že koncentrace a začleňování těchto hotelů do větších sítí určitě nastane. Je to trend, který se děje i ve světě a my bychom chtěli být pochopitelně u toho.“

Pytloun Hotels expanduje: opět pod vedením Lukáše Pytlouna (http://www.realitymag.cz)

Hotely se samoobslužnými kiosky

Během vynucené pauzy byly ve všech hotelech sítě PH instalovány samoobslužné kiosky. Hosté, kteří se chtějí vyvarovat frontám na recepci hotelu nebo chtějí minimalizovat kontakt s hotelovým personálem, tak už nemusí provádět check-in a check-out, objednávky služeb a platby na klasické recepci, ale mohou vše provádět online pomocí aplikace MyAlfred nebo pomocí samoobslužných kiosků v lobby hotelu.

Díky digitalizaci služeb ušetřila skupina PH práci 30 lidí, kteří se z recepcí mohli přesunout do jiných pozic jako je obsluha lobby barů či příprava pokojů a být tak hostům více k dispozici. Během loňského roku došlo také k rozšíření harrachovského hotelu, který má nyní 50 pokojů, a na jaře je v plánu dokončení zbrusu nového wellness se saunovým světem a dalšími apartmány.

Pytloun Hotels expanduje: opět pod vedením Lukáše Pytlouna (http://www.realitymag.cz)

Ing. Lukáš Pytloun (40 let)

  • Studoval na Technické univerzitě v Liberci (2002–2004) a na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně – Fakulta managementu a ekonomiky (2004–2006).
  • V květnu 2003 začal podnikat, vzal si miliónový úvěr, v Liberci koupil vybydlený činžovní dům a poskytoval ubytování dělníkům.
  • Vydělával na stavbách ve Velké Británii a jako číšník v USA.
  • V roce 2009 dostal ocenění Živnostník roku.

Zdroj foto: PH

Autor: Pavla Košík Jelínková

Sponzorované odkazy:

Reality Magazín

Reality Magazín

Reality Magazín je nově vzniklý projekt, který si klade za cíl mapovat český, slovenský a částečně také zahraniční trh s realitami. Sloganem našeho realitního magazínu je příznačné trojslovní spojení „domy, byty, reality“. Tyto tři slova přesně vystihují obsahovou náplň Reality Magazínu.

Chceme naše čtenáře informovat o nově vystavěných domech a bytech v celé ČR, o architektonic­kých zajímavostech současnosti i těch z dob již minulých. Zaměříme se také na profily českých realitních kanceláří a budeme pro naše čtenáře sledovat novinky v oblasti výstavby, revitalizací, zateplování a jiných.

Pevně věříme, že náš Reality Magazín vám pomůže se zorientovat na trhu s nemovitostmi, pomůže vám vybrat si tu správnou realitní kancelář a třeba vám dopomůže i k lepšímu bydlení.

Doporučujeme

Home nábytek nabízí kvalitní rohové sedací soupravy do každé domácnosti.

Hledáte nové bydlení či byt na investici? Prohlédněte si novostavby v celé ČR a vybírejte z široké nabídky bytů, domů a pozemků na prodej.

Barové židle za skvělou cenu najdete na e-shopu Hawaj.cz

Bazény ke každému domu jedině od Mountfieldu.

Chcete prodat Vaši nemovitost za maximální možnou cenu? S Eurodražbami.cz prodávejte nemovitosti pomocí aukcí bez dodatečných nákladů a provizí. Rychlý a kvalitní způsob jak prodat Vaši nemovitost.

Je libo 2+kk, 3+kk nebo i větší a nové byty Praha? Určitě si vyberete!

Ikdyž se již v poslední době reality Praha tolik nestaví, stále je bydlení v nich velmi výhodné.

domy, byty, reality