19/8
Lepší ovzduší u vás doma: obal na květináč který umí snížit emise odpadu a uhlíku

Lepší ovzduší u vás doma: obal na květináč který umí snížit emise odpadu a uhlíku

19. srpna 2021 v 00.00, Služby, Zahrada

Sponzorované odkazy

Posledním rokem bylo vše zacíleno na Pandemii Covid-19. Ale svět trápí i jiné problémy. Vyrovnáváme se s klimatickou krizí, která stále více a razantněji ovlivňuje počasí – zažíváme vysoké teploty, extrémní sucho a extrémní záplavy ze silných dešťů, bouřky, vichřice i tornáda, sesuvy půdy, tání ledovců. Zkuste také přispět k snížení uhlíkové stopy!

Celosvětově panují obavy ze změny klimatu a již vidíme její katastrofální dopady. Mnoho vědomých spotřebitelů si osvojuje udržitelný životní styl a myšlenku na uhlíkovou technologii, což jednoduše znamená způsoby, jak přeměnit přebytečný CO2 na každodenní výrobky.

Obyčejně neobyčejný obal na květináč

Jedním z takových inovativních designů je obal na květináč, který vypadá jako designový kousek s jednoduchým bělavým a černě skvrnitým kamenem. Chyba lávky-zdání klame. Jedná se však o zcela průlomový a inovativní design s novým materiálem, který snižuje emise uhlíku!

OurCarbon ™ a Potted Carbon

Obal na květináč je vyroben z porcelánu smíchaného s organickým odpadem, který byl odkloněn od skládek. Vznikl z něj nový materiál, nazvaný OurCarbon ™ a z materiálu pak obal na květináč zvaný Potted Varbon. Kalifornská společnost Bioforcetech vyvinula technologii pro dezinfekci uhlíku a jeho uzamčení na tisíce let. Vyvinuli tento materiál jako úpravu půdy, přísadu materiálu, filtr a barvivo, takže jej lze použít několika způsoby.

Jak tedy zachycuje uhlík v obalu květináče?

Když se porcelán a OurCarbon ™ vypálí v peci, stanou se neoddělitelnými. Další tajnou přísadou je drť, kterou je zbytečný oxid křemičitý. Během vypalování se štěrk roztaví na materiál podobný sklu, který při ochlazování ztuhne, a funguje jako pojivo, které slepuje porcelán a OurCarbon ™ a vytváří z něj pevný materiál, který se poté formuje do obalu květináče.

Společnost Bioforcetech vyrábějící OurCarbon ™ uzavřela partnerství se společností Sum Studio a designovým studiem Break v Oaklandu, aby navrhla obaly na květináče a snaží se rozšířit využití tohoto nového materiálu tak, aby mohl snižovat emise uhlíku.

Do ručně vyrobeného obalu na květináče Potted Carbon můžete pohodlně vložit květináč s pokojovou rostlinou. Každý Potted Carbon obal je dodáván s udržitelnou půdou DEN, která je z místních zdrojů, bez syntetických látek a bez rašeliny, které jsou dodávány uhlíkově neutrálně v biologicky odbouratelném o­balu.

Potted Carbon obal na květináč má ploché vertikální čelo s prohlubněmi na opačných stranách jako jemnou poctu rukojetí na starodávných hrncích. Odsazení dna vám umožní vložit květináč s rostlinou na ráfek, což po zalití ponechává prostor pro odtok vody.

Líbí se vám?

Zdroj foto: Yankodesign.com

Autor: Pavla Košík Jelínková

Sponzorované odkazy:

Reality Magazín

Reality Magazín

Reality Magazín je nově vzniklý projekt, který si klade za cíl mapovat český, slovenský a částečně také zahraniční trh s realitami. Sloganem našeho realitního magazínu je příznačné trojslovní spojení „domy, byty, reality“. Tyto tři slova přesně vystihují obsahovou náplň Reality Magazínu.

Chceme naše čtenáře informovat o nově vystavěných domech a bytech v celé ČR, o architektonic­kých zajímavostech současnosti i těch z dob již minulých. Zaměříme se také na profily českých realitních kanceláří a budeme pro naše čtenáře sledovat novinky v oblasti výstavby, revitalizací, zateplování a jiných.

Pevně věříme, že náš Reality Magazín vám pomůže se zorientovat na trhu s nemovitostmi, pomůže vám vybrat si tu správnou realitní kancelář a třeba vám dopomůže i k lepšímu bydlení.

Doporučujeme

Home nábytek nabízí kvalitní rohové sedací soupravy do každé domácnosti.

Hledáte nové bydlení či byt na investici? Prohlédněte si novostavby v celé ČR a vybírejte z široké nabídky bytů, domů a pozemků na prodej.

Barové židle za skvělou cenu najdete na e-shopu Hawaj.cz

Bazény ke každému domu jedině od Mountfieldu.

Chcete prodat Vaši nemovitost za maximální možnou cenu? S Eurodražbami.cz prodávejte nemovitosti pomocí aukcí bez dodatečných nákladů a provizí. Rychlý a kvalitní způsob jak prodat Vaši nemovitost.

Je libo 2+kk, 3+kk nebo i větší a nové byty Praha? Určitě si vyberete!

Ikdyž se již v poslední době reality Praha tolik nestaví, stále je bydlení v nich velmi výhodné.

domy, byty, reality