22/7
Vybíráme zahradní gril – elektrický či plynový?

Vybíráme zahradní gril – elektrický či plynový?

22. července 2010 v 00.00, Ploty

Sponzorované odkazy

S přicházejícím letním obdobím, plným teplými večery a oddechovým dovolenkovým časem začíná grilovací sezona. Dnes již není grilování výsadou pouze majitelů zahrad, jelikož dnes se dá již bez problému a hlavně bez kouře grilovat v pohodlí i na terase bytové jednotky či dokonce přímo v interiéru. Zahradní gril či exteriérový gril proto vybíráme dle nejčastější metody grilování a také dle způsobu umístění se zohledněním na blízké okolí.

První místo stále obsazují grily na dřevěné uhlí

Ačkoliv dnešní nabídka zahrnuje velmi moderní typy grilů, které fungují na principu elektriky či plynu, prvenství stále patří grilům fungujících na dřevěné uhlí. Tato metoda grilování si získává oblibu hlavně díky přímému pečení, jež zaručí pokrmu typickou grilovaní chuť a nezapomenutel­né aroma.

Majitele grilů na dřevěné uhlí neodradí ani varování lékařů, kteří tento způsob ze zdravotního hlediska příliš nedoporučují. Jedná se o méně zdravý způsob úpravy pokrmů, jelikož připravovaná potravina do sebe nasaje všechny nepříliš zdravé látky.

Elektrické grily nabízejí velmi snadnou přípravu

Příprava pokrmů na elektrickém grilu je velmi jednoduchá a ani obsluha elektrického grilu nevyžaduje žádnou speciální předchozí přípravu. K největším přednostem elektrických grilů patří čistota a hygieničnost přípravy pokrmů, při němž nás nebude odpuzovat nežádoucí kouř. K dalším přednostem elektrického grilování patří možnost jejich využití dokonce i v interiéru, neboť při jejich provozu nevzniká žádný kouř.

K nevýhodám elektrických grilů však patří nutná dostupnost přívodu elektřiny, což může být v některých zahradách značný problém. Pro mnoho konzumentů však může i nevýhoda elektrického grilování spočívat v netypické chuti a aroma připraveného pokrmu. Pokrm připravený na elektrickém grilu nebude disponovat typickým aroma a chutí, která se do pokrmu dokáže nasát z dřevěného uhlí.

Elektrické grily jsou na našem trhu nabízeny i v provedení tzv. lávových grilů, jež bývají vyrobeny z nerezové oceli. Příprava pokrmu na lávovém grilu spočívá v opékání na rozžhavených lávových kamenech, které dokáží veškerý přebytečný tuk vsakovat. Pokrmu dodají přírodní a zdravou chuť obohacenou o minerály, které ze sebe při rozžhavení uvolňují.

Alternativou elektrických grilů jsou grily plynové

Plnohodnotnou alternativou elektrických grilů jsou grily plynové, které fungují na podobném principu jako elektro grily, avšak jejich výkon je poháněn plynem. Zdrojem tepla je zpravidla vbudovaná sada hořáků, jež jsou napojeny na plynovou propanbutanovou bombu.

K výhodám plynových grilů patří jejich snadná a okamžitá regulovatelnost výkonu tepla, což funguje na podobném principu jako u kuchyňského plynového sporáku. K velkým přednostem také patří snadný způsob čištění, grilování bez kouře a popela a zdravý způsob přípravy pokrmů.

zdroj: http://www.abecedazahrady.cz/…default.aspx
foto: iStockphoto / Thinkstock

Sponzorované odkazy:

Reality Magazín

Reality Magazín

Reality Magazín je nově vzniklý projekt, který si klade za cíl mapovat český, slovenský a částečně také zahraniční trh s realitami. Sloganem našeho realitního magazínu je příznačné trojslovní spojení „domy, byty, reality“. Tyto tři slova přesně vystihují obsahovou náplň Reality Magazínu.

Chceme naše čtenáře informovat o nově vystavěných domech a bytech v celé ČR, o architektonic­kých zajímavostech současnosti i těch z dob již minulých. Zaměříme se také na profily českých realitních kanceláří a budeme pro naše čtenáře sledovat novinky v oblasti výstavby, revitalizací, zateplování a jiných.

Pevně věříme, že náš Reality Magazín vám pomůže se zorientovat na trhu s nemovitostmi, pomůže vám vybrat si tu správnou realitní kancelář a třeba vám dopomůže i k lepšímu bydlení.

Doporučujeme

Home nábytek nabízí kvalitní rohové sedací soupravy do každé domácnosti.

Hledáte nové bydlení či byt na investici? Prohlédněte si novostavby v celé ČR a vybírejte z široké nabídky bytů, domů a pozemků na prodej.

Barové židle za skvělou cenu najdete na e-shopu Hawaj.cz

Je libo 2+kk, 3+kk nebo i větší a nové byty Praha? Určitě si vyberete!

Ikdyž se již v poslední době reality Praha tolik nestaví, stále je bydlení v nich velmi výhodné.

domy, byty, reality