30/8
Venkovní dlažba – okrasa i účelnost

Venkovní dlažba – okrasa i účelnost

30. srpna 2010 v 00.00, Nové domy

Sponzorované odkazy

Venkovní dlažba tvoří nedílnou součást příchozí komunikace do většiny domovů, tudíž by měla být naší vizitkou. Správný výběr venkovní dlažby výrazně ovlivní celkový estetický dojem a kompaktní design.

Venkovní dlažba je zpravidla posledním úkonem, kterému se při výstavbě a zařizování nového či rekonstruovaného domu věnujeme. To zpravidla může mít velký vliv na výběr dlažby, neboť se můžeme řídit dle estetického hlediska tak, aby se dlažba dokonale snoubila s ostatními prvky.

Dlažbou můžeme zpevnit všechny volné plochy, které předěláme dle svých potřeb, např. k výstavbě chodníčků či prostoru sloužícího k venkovnímu posezení. Výběr venkovní dlažby je na našem trhu neskutečně rozmanitý, výběr záleží především na požadované funkčnosti a estetického designu.

Venkovní dlažba – okrasa i účelnost (http://www.realitymag.cz)

Z čeho a jak správně venkovní dlažbu vybírat

Bohatá nabídka venkovní dlažby umožňuje zákazníkům vybírat nejen z hlediska použitého materiálu, ale také různých tvarů a barev. Dle použitého materiálu dělíme venkovní dlažbu na kamennou, betonovou, dřevěnou, keramickou glazovanou nebo keramickou neglazovanou.

Při výběru dlažby je nutné mít ujasněno, k jakému účelu budeme dlažbu používat a co přesně od venkovní dlažby očekáváme. Pokud sháníme venkovní dlažbu pouze pro relaxační část zahrady, budeme vybírat z jiné nabídky. než ze které bychom vybírali v případě potřeby venkovní dlažby pro užitnou část.

K nejčastěji využívaným typům venkovní dlažby patří dlažba keramická nebo betonová. Ty se používají především pro chodníky, schodiště, venkovní terasy a posezení.

Venkovní dlažba – okrasa i účelnost (http://www.realitymag.cz)

Typy venkovních dlažeb

Betonová dlažba velmi dobře snáší vysokou zátěž a nepříznivé klimatické podmínky. Z betonu lze zakoupit i speciální dlaždice, které jsou obohaceny o různé reliéfy, vhodné pro zkrášlení exteriéru.

Nejpoužívanějším typem venkovní dlažby je dlažba zámková, která slouží pro úpravy chodníků, příjezdových cest nebo teras. V nabídce jsou různé tvary a barevné provedení, díky čemuž můžeme ve velké míře přispět k dobrému designu zahrady. K velkým přednostem zámkové dlažby patří opakovatelná použitelnost, lze ji rozebrat a použít znovu.

Kamennou dlažbu lze velmi dobře kombinovat s nejrůznějšími materiály, tudíž je vhodná do všech zahrad a exteriérů. Kamenná dlažba disponuje vysokou odolností proti nepříznivým přírodním vlivům a odolává vysokým zátěžím. Pro kamennou dlažbu se nejčastěji využívá břidlice, žula, rula, pískovec, čedič, vápenec nebo travertin.

Skládaná dlažba je sestavena z různě velikých kostek, které se skládají stejným postupem jako dlažba zámková. Nabídka zahrnuje různá barevná provedení, díky čemu lze dlažbu sestavovat do různých obrazců a zajímavých ploch. K přednostem patří odolnost proti zatížení a vysoká odolnost proti nepříznivým přírodním živlům.

Luxusem je venkovní dlažba dřevěná, která je tvořena z přírodního materiálu – dřeva. K přednostem dřevěné dlažby patří její přírodní a přirozený vzhled, jenž se perfektně snoubí s každým prostředím. Dřevěná dlažba však vyžaduje pravidelnou údržbu, impregnování, přetírání lakem a broušení.

Venkovní dlažba – okrasa i účelnost (http://www.realitymag.cz)Venkovní dlažba – okrasa i účelnost (http://www.realitymag.cz)Venkovní dlažba – okrasa i účelnost (http://www.realitymag.cz)Venkovní dlažba – okrasa i účelnost (http://www.realitymag.cz)Venkovní dlažba – okrasa i účelnost (http://www.realitymag.cz)

zdroj: http://www.ceskykutil.cz/…vni-dlazbu-1, http://www.dlazbavenkovni.com, www.novinky.cz/…-dlazby.htmlhttp://www.obkladydlazbystoneage.cz

Sponzorované odkazy:

Reality Magazín

Reality Magazín

Reality Magazín je nově vzniklý projekt, který si klade za cíl mapovat český, slovenský a částečně také zahraniční trh s realitami. Sloganem našeho realitního magazínu je příznačné trojslovní spojení „domy, byty, reality“. Tyto tři slova přesně vystihují obsahovou náplň Reality Magazínu.

Chceme naše čtenáře informovat o nově vystavěných domech a bytech v celé ČR, o architektonic­kých zajímavostech současnosti i těch z dob již minulých. Zaměříme se také na profily českých realitních kanceláří a budeme pro naše čtenáře sledovat novinky v oblasti výstavby, revitalizací, zateplování a jiných.

Pevně věříme, že náš Reality Magazín vám pomůže se zorientovat na trhu s nemovitostmi, pomůže vám vybrat si tu správnou realitní kancelář a třeba vám dopomůže i k lepšímu bydlení.

Doporučujeme

Home nábytek nabízí kvalitní rohové sedací soupravy do každé domácnosti.

Hledáte nové bydlení či byt na investici? Prohlédněte si novostavby v celé ČR a vybírejte z široké nabídky bytů, domů a pozemků na prodej.

Barové židle za skvělou cenu najdete na e-shopu Hawaj.cz

Bazény ke každému domu jedině od Mountfieldu.

Chcete prodat Vaši nemovitost za maximální možnou cenu? S Eurodražbami.cz prodávejte nemovitosti pomocí aukcí bez dodatečných nákladů a provizí. Rychlý a kvalitní způsob jak prodat Vaši nemovitost.

Je libo 2+kk, 3+kk nebo i větší a nové byty Praha? Určitě si vyberete!

Ikdyž se již v poslední době reality Praha tolik nestaví, stále je bydlení v nich velmi výhodné.

domy, byty, reality