10/2
Kupujeme nemovitosti: Na co si dát pozor

Kupujeme nemovitosti: Na co si dát pozor

10. února 2014 v 00.00, Chaty a chalupy, Nové byty, Nové domy

Sponzorované odkazy

V dnešním článku si ve stručnosti posvítíme na základní problémy koupě nového bytu či domu, jelikož rozhodování mezi jednotlivými nemovitostmi, ve kterých bude vaše rodina trávit podstatnou část života, rozhodně není jednoduchým úkolem. I když někdy se díky velmi výhodné nabídce může ulehčit, ve finále toho však můžete litovat. Právě proto si zde udáme několik základních kritérii, na které si dát pozor. Navedeme vás tak, kam dále směřovat pro rady a na co se zaměřit.

Umístění nemovitosti

Lokalitu nemovitosti si zcela vybíráte sami, ovšem je prospěšné si dopředu zjistit, jak to v okolí chodí a zda zde nejsou podmínky, které by vám mohli vadit. Pokud nechcete nic nechat náhodě, pozeptejte se budoucích sousedů, navštivte místo koupi nemovitosti a jistě si rychle uděláte obrázek.

Luxusní rodinný důmLuxusní rodinný dům

Financování nemovitosti

Financování nemovitosti je pravděpodobně nejlepší přenechat profesionálovy, který vám poradí, zda si brát hypotéku, případně vám doporučují banku, u které by bylo nejvýhodnější si financování naplánovat. Na trhu existuje několik poradních firem, které vám plány zhotoví zdarma. Ovšem pokud chcete opravdu nestranného poradce, je dobré si jej zaplatit a vybírat toho, kdo má například na internetu dobré ohlasy. Ne vždy je to nejlevnější nejvýhodnějším v tomto případě.

Prohlídka nemovitosti

Jestliže plánujete koupi nemovitosti, která je již postavena, určitě byste neměli vynechat osobní prohlídku. To se zdá jako samozřejmost, ovšem je dobré sebou povolat také vámi najatého experta, jenž s vámi nemovitost prohlédne a nalezne tak chyby či výhody, které byste jako laik na první pohled nevypozorovali. To samé platí při výběru domu z katalogu, který ještě nebyl postaven. Dohodněte se s firmou, která vám plány domu nabízí, zda by byla možná prohlídka domu, který již jimi byl postaven. Získáte tím mnohem lepší přehled o nemovitosti i firmě.

Pozorně přečíst smlouvu

Jak už jsme tak trochu zvyklí v České republice, je třeba si detailně pročíst smlouvu, popřípadě povolat advokáta, aby nám s některými body smlouvy pomohl a lépe vysvětlit. Možná se to zdá jako zbytečná investice, ale ve finále může ušetřit spoustu peněz.

Sponzorované odkazy:

Reality Magazín

Reality Magazín

Reality Magazín je nově vzniklý projekt, který si klade za cíl mapovat český, slovenský a částečně také zahraniční trh s realitami. Sloganem našeho realitního magazínu je příznačné trojslovní spojení „domy, byty, reality“. Tyto tři slova přesně vystihují obsahovou náplň Reality Magazínu.

Chceme naše čtenáře informovat o nově vystavěných domech a bytech v celé ČR, o architektonic­kých zajímavostech současnosti i těch z dob již minulých. Zaměříme se také na profily českých realitních kanceláří a budeme pro naše čtenáře sledovat novinky v oblasti výstavby, revitalizací, zateplování a jiných.

Pevně věříme, že náš Reality Magazín vám pomůže se zorientovat na trhu s nemovitostmi, pomůže vám vybrat si tu správnou realitní kancelář a třeba vám dopomůže i k lepšímu bydlení.

Doporučujeme

Home nábytek nabízí kvalitní rohové sedací soupravy do každé domácnosti.

Hledáte nové bydlení či byt na investici? Prohlédněte si novostavby v celé ČR a vybírejte z široké nabídky bytů, domů a pozemků na prodej.

Barové židle za skvělou cenu najdete na e-shopu Hawaj.cz

Bazény ke každému domu jedině od Mountfieldu.

Chcete prodat Vaši nemovitost za maximální možnou cenu? S Eurodražbami.cz prodávejte nemovitosti pomocí aukcí bez dodatečných nákladů a provizí. Rychlý a kvalitní způsob jak prodat Vaši nemovitost.

Je libo 2+kk, 3+kk nebo i větší a nové byty Praha? Určitě si vyberete!

Ikdyž se již v poslední době reality Praha tolik nestaví, stále je bydlení v nich velmi výhodné.

domy, byty, reality