20/8
Inteligentní bydlení aneb když dům myslí za Vás

Inteligentní bydlení aneb když dům myslí za Vás

20. srpna 2014 v 20.45, Služby, Zahrada

Sponzorované odkazy

V poslední době se názvy jako inteligentním bydlením, digitální domácnost či chytrý dům ozývají ze všech stran. Víte, co přesně se pod těmito pojmy skrývá?

Představte si, že pět minut před tím, než zazvoní budík se Vám automaticky otevřou žaluzie, které vpustí do pokoje světlo. Pootevře se okno, abyste se hned po probuzení nadechli čerstvého vzduchu. Sejdete do kuchyně, kde už máte ohřátou vodu na Vaši ranní kávu. Zdá se Vám to jako sen? To není sen. To, a mnohé další, je inteligentní bydlení.

Definujme inteligentní bydlení

Je to taková domácnost, která zajistí optimální prostředí pro pohodlí všech obyvatel prostřednictvím konstrukce, techniky, řídicích systému, služeb a managementu. Je efektivní jak ekonomicky, tak energeticky. Takový dům dokáže reagovat na potřeby všech obyvatel s cílem zvýšit jejich komfort, zaručit bezpečí a snížit náklady na provoz.

Co dělá z domu inteligentní dům? Veškeré procesy v domě je možné naprogramovat přes centrální systém prostřednictvím displeje nebo tlačítka.

Co vše inteligentní dům dokáže?

Inteligentní dům nám může poskytnout např. inteligentní vytápění, klimatizaci, ventilaci, regulaci světel, ohřev vody, zabezpečení domácnosti, kamery, provoz spotřebičů, komunikaci, zavlažování, distribuci TV, internet…

Zabezpečení domácnosti je vlastně jeden z nejdůležitějších aspektů tohoto bydlení. Systém umí poukázat na podezřelé situace – stav vytápění či vzduchotechniky. Může také znepřístupnit některé místnosti či prostory v domě. Nemusíte se už ani bát, že ztratíte klíče, dveře se otevírají dotekem prstu.

ovládání domácnosti; zdroj: inteligentni-byt.czovládání domácnosti; zdroj: inteligentni-byt.cz

Všechny systémy v domě jsou velmi úzce provázané a perfektně spolu kooperují. Všechny procesy mají jasný účel. To umožňuje znatelně snížit výdaje za energie.

Zapomněli jste zamknout? Co teď?!

Ráno jste ve spěchu zapomněli zamknout dům a uvědomili jste si to až v práci? Vůbec nic se neděje.

Další obrovskou výhodou inteligentního bydlení je fakt, že je možné naprogramovat cokoliv Vás napadne i mimo Váš domov. Stačí mít Android či iPhone. Pomocí nich můžete nastavit teplotu, zhasnout světla, vyvětrat, zalít zahradu nebo i zamknout dům.

nastavit si můžete i zavlažování zahrady; zdroj: karelrind.cznastavit si můžete i zavlažování zahrady; zdroj: karelrind.cz

Úvodní fotka: kuchyne-hanzel.cz

Sponzorované odkazy:

Reality Magazín

Reality Magazín

Reality Magazín je nově vzniklý projekt, který si klade za cíl mapovat český, slovenský a částečně také zahraniční trh s realitami. Sloganem našeho realitního magazínu je příznačné trojslovní spojení „domy, byty, reality“. Tyto tři slova přesně vystihují obsahovou náplň Reality Magazínu.

Chceme naše čtenáře informovat o nově vystavěných domech a bytech v celé ČR, o architektonic­kých zajímavostech současnosti i těch z dob již minulých. Zaměříme se také na profily českých realitních kanceláří a budeme pro naše čtenáře sledovat novinky v oblasti výstavby, revitalizací, zateplování a jiných.

Pevně věříme, že náš Reality Magazín vám pomůže se zorientovat na trhu s nemovitostmi, pomůže vám vybrat si tu správnou realitní kancelář a třeba vám dopomůže i k lepšímu bydlení.

Doporučujeme

Home nábytek nabízí kvalitní rohové sedací soupravy do každé domácnosti.

Hledáte nové bydlení či byt na investici? Prohlédněte si novostavby v celé ČR a vybírejte z široké nabídky bytů, domů a pozemků na prodej.

Barové židle za skvělou cenu najdete na e-shopu Hawaj.cz

Bazény ke každému domu jedině od Mountfieldu.

Chcete prodat Vaši nemovitost za maximální možnou cenu? S Eurodražbami.cz prodávejte nemovitosti pomocí aukcí bez dodatečných nákladů a provizí. Rychlý a kvalitní způsob jak prodat Vaši nemovitost.

Je libo 2+kk, 3+kk nebo i větší a nové byty Praha? Určitě si vyberete!

Ikdyž se již v poslední době reality Praha tolik nestaví, stále je bydlení v nich velmi výhodné.

domy, byty, reality