7/9
Jaké je ideální bydlení?

Jaké je ideální bydlení?

7. září 2014 v 00.00, Developeři, Nové byty, Nové domy, Realitní kanceláře, Služby

Sponzorované odkazy

Bydlení řeší mnozí z nás. A všichni bez rozdílu touží po azylu, zázemí, bezpečném a pohodovém místě kam se po práci uchýlí. Otázkou je, zdali by to mělo být vlastní bydlení, anebo forma pronájmu.

Ani dnes není možno zcela jednoznačně říci, co je lepší. Každá varianta má totiž své plusy i mínusy.

Vlastní bydlení

V tomto případě máme dvě možnosti – zakoupit vlastní byt či dům a zafinancovat jej hypotékou, anebo koupit vlastní bydlení za hotové. V prvém případě budeme muset investovat část svých výdělků, spolu s našetřenými penězi. Obdržíme List vlastnictví a staneme se majitelem bytu, či domu. A s pořízením vlastního bydlení je spojena zodpovědnost za majetek. Je nutno se o něj starat – investovat čas i peníze do provozu, oprav, úprav a spolu s tím je zde daňová povinnost, která vzniká vůči státu. Výhodou je, že můžeme jako majitelé se svým majetkem nakládat. A také jej prodat.

Bydlení v nájmu

To není v prvopočátku natolik finančně náročné jako koupě. Po podpisu smlouvy složíme danou zálohu a k dohodnutému datu ve smlouvě se můžeme nastěhovat. Za pronajatý majetek je také výrazně nižší odpovědnost. Opravy a úpravy řeší majitel, jemuž se hradí nájem. Výhodou je, že v případě odstěhování, lze toto učinit po dohodě s majitelem, anebo dle smlouvy a výpovědní lhůty.

Koshykoshy/Flickr.com

Vlastnit nebo pronajmout?

  • Nevýhodou pronájmu je nejistota – nájemce bydlení nemá žádnou jistotu, že mu majitel opětovně prodlouží nájemní smlouvu.
  • Dalším mínusem je skutečnost, že nájemné je stále stejně vysoké, ne li stále vyšší.
  • To u zakoupeného bydlení splatíme hypotéku, anebo platíme hotově a bydlení je naše, přičemž nadále hradíme jen služby – elektřinu, plyn, topení, internet, atp.
  • Nájemce platí nájemné stále a nic mu nepatří.

Pro každého jinak přitažlivé…

Z daného vyplývá, že každá možnost má klady i zápory, které každý člověk vnímá jinak. Někdo je rád nezávislý a v pronájmu, který může kdykoli zrušit, a někdo by rád měl ten svůj vlastní azyl a koutek.

Rozhodnutí je na nás – a na podmínkách, které k realizaci jedné či druhé možnosti máme.

Úvodní obrázek: Loreena/Flickr.com

Sponzorované odkazy:

Reality Magazín

Reality Magazín

Reality Magazín je nově vzniklý projekt, který si klade za cíl mapovat český, slovenský a částečně také zahraniční trh s realitami. Sloganem našeho realitního magazínu je příznačné trojslovní spojení „domy, byty, reality“. Tyto tři slova přesně vystihují obsahovou náplň Reality Magazínu.

Chceme naše čtenáře informovat o nově vystavěných domech a bytech v celé ČR, o architektonic­kých zajímavostech současnosti i těch z dob již minulých. Zaměříme se také na profily českých realitních kanceláří a budeme pro naše čtenáře sledovat novinky v oblasti výstavby, revitalizací, zateplování a jiných.

Pevně věříme, že náš Reality Magazín vám pomůže se zorientovat na trhu s nemovitostmi, pomůže vám vybrat si tu správnou realitní kancelář a třeba vám dopomůže i k lepšímu bydlení.

Doporučujeme

Home nábytek nabízí kvalitní rohové sedací soupravy do každé domácnosti.

Hledáte nové bydlení či byt na investici? Prohlédněte si novostavby v celé ČR a vybírejte z široké nabídky bytů, domů a pozemků na prodej.

Barové židle za skvělou cenu najdete na e-shopu Hawaj.cz

Bazény ke každému domu jedině od Mountfieldu.

Chcete prodat Vaši nemovitost za maximální možnou cenu? S Eurodražbami.cz prodávejte nemovitosti pomocí aukcí bez dodatečných nákladů a provizí. Rychlý a kvalitní způsob jak prodat Vaši nemovitost.

Je libo 2+kk, 3+kk nebo i větší a nové byty Praha? Určitě si vyberete!

Ikdyž se již v poslední době reality Praha tolik nestaví, stále je bydlení v nich velmi výhodné.

domy, byty, reality