10/5
Pasivní dům: Nízkoenergetický dům na klíč

Pasivní dům: Nízkoenergetický dům na klíč

10. května 2010 v 00.00, Nové domy

Sponzorované odkazy

Pod pojmem nízkoenergetický dům si zjednodušeně můžeme představit stavbu s velmi nízkou potřebou energie na vytápění. Náklady na vytápění jsou v nízkoenerge­tickém domě až o polovinu menší nežli v klasických novostavbách.

Velmi často se v rámci nízkoenergetických domů mluví o domech pasivních, které patří do podmnožiny domů nízkoenergetic­kých. Pasivní domy spotřebují zhruba až šestkrát méně energie než klasické novostavby. Pořídit se dají samozřejmě jako domy na klíč, tedy s kompletní realizací a všemi potřebnými technologiemi.

Nízkoenergetický dům musí, vedle požadavků na nízkou spotřebu energie, splňovat i další velmi podstatné náležitosti. Jeho architektonické ztvárnění musí být řešeno s maximální pečlivostí a rozvahou. K důležitým aspektům patří jeho dispoziční řešení a kompaktní tvar. K dalším nezbytně nutným náležitostem patří rekuperace vzduchu a okna směrovaná na jižní strany.

Nejdůležitějším bodem je úspora energie

Při výstavbě nízkoenergetického domu se samozřejmě předpokládá, že nejvýznamnějším pozitivním bodem bude úspora energie na vytápění. Samozřejmě se s nižší spotřebou energie se snižují i náklady vynaložené na vytápění, což v brzké době ocení především naše peněženka.

Peněžní úsporu pocítíte ať už topíte čím chcete, jelikož nízkoenergetická stavba disponuje menšími tepelnými ztrátami. Roční spotřeba energie v nízkoenerge­tických domech se pohybuje ročně kolem 50 – 70 KWh/m². Pro srovnání, klasické domy, které v našich podmínkách vyrostly v 90. letech 20. století disponují roční spotřebou kolem 200 KWh/m².

Samozřejmě to není jediná pozitivní vlastnost, kterou nízkoenergetické stavby svým majitelům nabízejí. Od nízkoenergetického domu se také předpokládá, že svým majitelům přinese plnohodnotné a komfortní bydlení v souladu s přírodou.

Další přednosti a pozitiva nízkoenergetického bydlení

• vysoká tepelná pohoda v zimních i letních měsících
• stálý přívod čerstvého a svěžího vzduchu bez vzniku průvanu
• vysoký uživatelský komfort bydlení
• velmi nízké tepelné ztráty

zdroj: http://www.centrumstaveb.cz

Sponzorované odkazy:

Reality Magazín

Reality Magazín

Reality Magazín je nově vzniklý projekt, který si klade za cíl mapovat český, slovenský a částečně také zahraniční trh s realitami. Sloganem našeho realitního magazínu je příznačné trojslovní spojení „domy, byty, reality“. Tyto tři slova přesně vystihují obsahovou náplň Reality Magazínu.

Chceme naše čtenáře informovat o nově vystavěných domech a bytech v celé ČR, o architektonic­kých zajímavostech současnosti i těch z dob již minulých. Zaměříme se také na profily českých realitních kanceláří a budeme pro naše čtenáře sledovat novinky v oblasti výstavby, revitalizací, zateplování a jiných.

Pevně věříme, že náš Reality Magazín vám pomůže se zorientovat na trhu s nemovitostmi, pomůže vám vybrat si tu správnou realitní kancelář a třeba vám dopomůže i k lepšímu bydlení.

Doporučujeme

Home nábytek nabízí kvalitní rohové sedací soupravy do každé domácnosti.

Hledáte nové bydlení či byt na investici? Prohlédněte si novostavby v celé ČR a vybírejte z široké nabídky bytů, domů a pozemků na prodej.

Barové židle za skvělou cenu najdete na e-shopu Hawaj.cz

Je libo 2+kk, 3+kk nebo i větší a nové byty Praha? Určitě si vyberete!

Ikdyž se již v poslední době reality Praha tolik nestaví, stále je bydlení v nich velmi výhodné.

domy, byty, reality