21/7
Co je luxusní lokalita?

Co je luxusní lokalita?

21. července 2016 v 00.00, Nové domy

Sponzorované odkazy

V současnosti se výstavba rozmáhá i v lokalitách do nichž bychom to neřekli a nečekali. A často se zde dané stavební projekty honosí přívlastkem luxusní. Co ale je a není luxusní lokalitou? Víte to?

Pojem luxus se v lokalitě neusídlí jen tak. Tvoří se dlouho. Má svůj genius loci a dobrou, ne li přímo vzornou pověst. A v místě často bydlí známé osobnosti, z různých oborů.

Luxusní lokalita

Když má daná lokalita přívlastek luxusní, měla by mít svoji exkluzivitu, být vyjímečná a jen velmi těžko k mání. Tedy odlišovat se od jiných svým pojetím, architekturou, stylem a prostředím. Určena těm, kteří chtějí bydlet jinak, lépe, splnit si svůj sen.

Dalším trumfem je maximum soukromí, které objekty a lokalita nabízí, veliká a vysoká bezpečnost a v neposlední řadě i charakter sousedních staveb. Dík tomu se není nutno obávat zvědavých pohledů odvedle, celý prostor v celku působí klidně a bezpečně.

Často je zde velkým bonusem okolní příroda, a mnoho zeleně, krásný výhled a blízká sportoviště. To zaručuje nejen zdravé ovzduší, pohodu ale i relax po náročné práci spolu s příjemným výhledem z domova.

Luxusní lokalita v Praze Tróji/Zdroj:LUXURY properties s.r.o.Luxusní lokalita v Praze Tróji/Zdroj:LUXURY properties s.r.o.

Městské luxusní lokality

Dnes není nutno hledat někde na horách a mimo města, luxusní lokality se již nacházejí i ve městech. Což je de facto velmi lukrativní a vítané. Mobilita je jištěna nejen automobilem, ale i hromadnou dopravou. Je zde také vysoká občanská vybavenost co do obchodů, služeb, úřadů, firem, i volnočasových možností. Tyto městské lokality oplývají často historickou zástavbou, vilami, parky s bujnou zelení i perfektní dostupností centra města.

Kde se nacházejí u nás?

Luxusní lokality v České republice jsou zejména v Praze, Špindlerově mlýně a Karlových Varech. Pak existují venkovské lokality s dobrou dopravní dostupností a občanskou vybaveností. Právě ta dostupnost je velmi důležitá. Stále více se zvedá zájem o bydlení na venkově nebo v blízkosti velkých měst.

Zdroj foto: Pixabay.comZdroj foto: Pixabay.com

Dobrá vybavenost

Je po dostupnosti další pákou k úspěchu a přívlastku luxusní. Je na ni kladen velký důraz. A co je vlastně občanská vybavenost?

  • mateřské školy, základní i střední školy
  • zdravotnická zařízení minimálně se základními lékařskými službami
  • potravinové obchody acentra
  • městský/místní úřad
  • sportovní zařízení, kina
  • a další služby

To vše zpříjemňuje život a dodává lokalitě punc luxusu.

Luxus něco stojí. Proto i cena je vysoká. Nejvyšší je v Praze a jejím okolí, ve velkých krajských a okresních městech a mimo ně pak třeba v oblasti Čeladná v Beskydech.

Úvodní foto: Praha 2, Nové Město/Zdroj: LUXURY properties s.r.o.

Sponzorované odkazy:

Reality Magazín

Reality Magazín

Reality Magazín je nově vzniklý projekt, který si klade za cíl mapovat český, slovenský a částečně také zahraniční trh s realitami. Sloganem našeho realitního magazínu je příznačné trojslovní spojení „domy, byty, reality“. Tyto tři slova přesně vystihují obsahovou náplň Reality Magazínu.

Chceme naše čtenáře informovat o nově vystavěných domech a bytech v celé ČR, o architektonic­kých zajímavostech současnosti i těch z dob již minulých. Zaměříme se také na profily českých realitních kanceláří a budeme pro naše čtenáře sledovat novinky v oblasti výstavby, revitalizací, zateplování a jiných.

Pevně věříme, že náš Reality Magazín vám pomůže se zorientovat na trhu s nemovitostmi, pomůže vám vybrat si tu správnou realitní kancelář a třeba vám dopomůže i k lepšímu bydlení.

Doporučujeme

Home nábytek nabízí kvalitní rohové sedací soupravy do každé domácnosti.

Hledáte nové bydlení či byt na investici? Prohlédněte si novostavby v celé ČR a vybírejte z široké nabídky bytů, domů a pozemků na prodej.

Barové židle za skvělou cenu najdete na e-shopu Hawaj.cz

Bazény ke každému domu jedině od Mountfieldu.

Chcete prodat Vaši nemovitost za maximální možnou cenu? S Eurodražbami.cz prodávejte nemovitosti pomocí aukcí bez dodatečných nákladů a provizí. Rychlý a kvalitní způsob jak prodat Vaši nemovitost.

Je libo 2+kk, 3+kk nebo i větší a nové byty Praha? Určitě si vyberete!

Ikdyž se již v poslední době reality Praha tolik nestaví, stále je bydlení v nich velmi výhodné.

domy, byty, reality