3/11
Oblékněte okna do zimního a ušetřete na vytápění vašeho příbytku!

Oblékněte okna do zimního a ušetřete na vytápění vašeho příbytku!

3. listopadu 2016 v 22.00, Nové byty, Nové domy

Sponzorované odkazy

Nejen vaše tělo, ale i váš domov potřebuje zimní odění. Do něj patří i okna. A proč tu změnu udělat? Můžete tím ušetřit značné náklady na vytápění příbytku.

Ano, čtete správně, vhodné oblečení oken se snoubí s úsporou za otop. A tak vězte, že i oblečení vašich oken hraje roli! Textilie oken jsou nejen okrasou a ozdobou útulného domova, ale i funkční prvek interiéru, který v létě chrání před horkými slunečními paprsky a v zimě naopak kumulují teplo v příbytku.

Takže záclony a závěsy, nebo žaluzie či rolety mají svůj smysl vždy. Jsou bariérou pro to, aby se žár horkých dní léta dostal k vám domů, a naopak v zimě zase bariérou k tomu, aby vám teplo z interiéru neutíkalo okny ven.

A není to jen faktické a praktické hledisko, ale i pocitové. Interiér, který je okrášlen bytovými textiliemi a další stínící technikou i v oknech působí útulněji a domáčtěji. Dodávají vám i pocitově na teplu a útulnosti. Tyto kousky dolaďují celý prostor a dávají mu ten správný punc.

Zavěšte si je!

Vyměňte své lehoučké letní kousky za něco mnohem mohutnějšího, těžšího a tmavšího. Evokujte si více útulnosti a zároveň vytvoříte tepelnou bariéru, která nepustí vyhřáté teplo ven z interiéru. Těžké závěsy v teplejších tmavších barvách mají v zimě svůj smysl. Ideální službu vám v zimě udělají samet, tkaniny s vysokou příměsí vlněné tkaniny i hrubý tvíd či hrubá žinylková látka. Mají značné termoizolační vlastnosti.

Nemusí být škrobené, ale na okno patří

Ano, záclony nejsou natolik izolačními kousky pro zimu jako závěsy, ale i tak mají smysl. Evokují pocit tepla, pohody a harmonie, také útulnosti v interiéru, čímž přispívají k vašemu pocitu hřejivosti a vyššího tepla celkově.

Ale i v zimě je vyměňte. Namísto lehoučkých letních si vyzdobte okna těmi těžšími, mohou být přízové, háčkované, s příměsí vlny. A určitě by měly být barevné, ideálně v odstínech země a přírody – hnědavé, béžové, žluté, zlaté, zelené, ale i oranžové. Zelenkavé i brčálově zelené jsou již vhodnější méně, a i bílé mají efekt, jen vám v představách evokují nejen čistotu, ale i studený sníh.

Rolujte a posouvejte

Ano, řeč je o roletách a posuvných blocích japonských stěn. Pro zimu se hodí přírodní materiály. Ty jsou nejen příjemné, ale i termoizolačně na vyšším stupni nežli ty z umělých materiálů. Na okna, prosklené plochy, francouzská okna a i na balkonová okna budou tyto materiály tím pravým pro zimu.

Termoizolační závěsy

Mimoto existují přímo originál termoizolační závěsy, jež jsou na zimní období přímo vytvořeny k zastínění oken a prosklených ploch, kterým tyto termoizolační závěsy brání v úniku tepla z prostoru ven.

Tento závěs je vyroben většinou ze silné tkaniny, těžké a hutné. Podobné, kterou lze využít i k čalounění nábytku. Termolizolace je posílena ještě podkladovou podšívkou závěsu, samostatnou anebo navíc se speciálním zátěrem (izolační tenkou speciální vrstvou).

Termoizolační závěs je dneska běžně k mání v marketech i online eshopech. A tak nyní máte dostatek informací a kousků na výběr – od záclon, přes závěsy a rolety až k originálním termoizolačním závěsům.

Uchovejte si teplo domova a ušetřete za vytápění.

Zdroj foto: Pixabay.com

Autor: Pavla Jelínková

Sponzorované odkazy:

Reality Magazín

Reality Magazín

Reality Magazín je nově vzniklý projekt, který si klade za cíl mapovat český, slovenský a částečně také zahraniční trh s realitami. Sloganem našeho realitního magazínu je příznačné trojslovní spojení „domy, byty, reality“. Tyto tři slova přesně vystihují obsahovou náplň Reality Magazínu.

Chceme naše čtenáře informovat o nově vystavěných domech a bytech v celé ČR, o architektonic­kých zajímavostech současnosti i těch z dob již minulých. Zaměříme se také na profily českých realitních kanceláří a budeme pro naše čtenáře sledovat novinky v oblasti výstavby, revitalizací, zateplování a jiných.

Pevně věříme, že náš Reality Magazín vám pomůže se zorientovat na trhu s nemovitostmi, pomůže vám vybrat si tu správnou realitní kancelář a třeba vám dopomůže i k lepšímu bydlení.

Doporučujeme

Home nábytek nabízí kvalitní rohové sedací soupravy do každé domácnosti.

Hledáte nové bydlení či byt na investici? Prohlédněte si novostavby v celé ČR a vybírejte z široké nabídky bytů, domů a pozemků na prodej.

Barové židle za skvělou cenu najdete na e-shopu Hawaj.cz

Je libo 2+kk, 3+kk nebo i větší a nové byty Praha? Určitě si vyberete!

Ikdyž se již v poslední době reality Praha tolik nestaví, stále je bydlení v nich velmi výhodné.

domy, byty, reality