10/10
Odpady jsou stále větší problém, víte co s nimi?

Odpady jsou stále větší problém, víte co s nimi?

10. října 2017 v 00.00, Služby, Zahrada

Sponzorované odkazy

Odpady jsou velmi ožehavé současné téma, které trápí mnoho zemí, nejen Česko. Není porto nic divného, že vznikají aktivity typu přednášek, kulatých stolů a konferencí právě o odpadech, potažmo odpadech v domácnostech.

Ve dnech 12. a 13. října 2017 se koná konference Předcházení vzniku odpadů. Měla by přinést se zabývat příklady a praxí oběhového hospodářství a odpadů, a to týkajících se podniků i samotných domácností, to vše v rámci snižování dopadů na životní prostředí. Protože všichni chceme krásnou a zdravou přírodu, parky, své okolí, zahrádky u domů a možnost pro děti si v zeleni hrát a pobývat v ní. To sebou nese určitou odpovědnost a vhodné chování i návyky.

Konferenci organizuje České ekologické manažerské centrum a redakce časopisu Odpadové fórum. Mottem je: „Předcházej, Neplýtvej a Sdílej“. Konference je rozdělena do dvou dnů 12. a 13. října 2017, když první den konference bude zaměřen především na novinky z české a evropské legislativy v oblasti odpadového hospodářství a ukázky dobrých příkladů. Druhý den bude věnován problematice potravinového odpadu i likvidace nepotřebných věcí i v domácnostech.

Nevíte co se starým nábytkem? Zkuste druhý život nábytku s Ikeou!

Velmi zajímavým projektem právě pro občany je projekt Ikea, který myslí na předcházení vzniku odpadů. Název Druhý život nábytku o mnohém napovídá. Švédská společnost IKEA je známá svým aktivním přístupem v oblasti udržitelnosti a předcházení vzniku odpadů do svých výrobních postupů a provozů.

Letošní spolupráce České ekologického manažerského centra a redakce časopisu Odpadové fórum s IKEA je založena na pilotním projektu Druhý život nábytku, který IKEA spustila v lednu 2017 v Praze na Zličíně. Od října 2017 bude služba dostupná ve všech obchodních domech IKEA v Česku.

Odpady jsou stále větší problém, víte co s nimi? (http://www.realitymag.cz)

Projekt umožňuje zákazníkům prodat jejich nevyužitý či již nepotřebný nábytek IKEA a dát mu tím druhý život. Cílem služby je maximálně prodloužit životnost nábytku a rozšířit mezi zákazníky a širokou veřejnosti povědomí o principech oběhové ekonomiky. O celý proces se stará oddělení Recovery, které dokáže opravit a znovu uvést do prodeje až 90 % nábytku, který jím projde a pouze 10 % jde na recyklaci.

IKEA se již řadu let snaží využívat odpad jako nový zdroj surovin, vyhledávat a využívat nové zdroje materiálů tak, aby přitom chránila přírodní zdroje a postupovala odpovědně vůči životnímu prostředí i lidem. Druhý život nábytku je jedním z řady kroků, kterým IKEA předchází vzniku odpadu.

Odpady jsou stále větší problém, víte co s nimi? (http://www.realitymag.cz)

V rámci letošní konference budou moci účastníci poprvé využít služby Sharing pointu. Reklamní předměty jako propisky, tužky, bloky a reklamní brožury tvoří podstatný podíl odpadu. A tak vznikla služba sdílení kancelářských potřeb i jiných užitečných drobností, ale i kontaktů a nápadů. Ke vzniku sharing pointu přispěla IKEA tím, že nám zapůjčila nábytek pro zařízení stánku.

A jak řešíte odpad vy?

  • Využíváte sběrných dvorů?
  • Třídíte odpad do kontejnerů?
  • Recyklujete odpad a používáte skartovačku?
  • Využíváte bio odpad z domácnosti pro vznik zeminy a dále pro svoji zeleň doma, na balkoně, terase a na zahradě?
  • Vedete ke třídění odpadu své děti?
    Odpady jsou stále větší problém, víte co s nimi? (http://www.realitymag.cz)

Zdroj foto: Pixabay.com

Autor: Pavla Košík Jelínková

Sponzorované odkazy:

Reality Magazín

Reality Magazín

Reality Magazín je nově vzniklý projekt, který si klade za cíl mapovat český, slovenský a částečně také zahraniční trh s realitami. Sloganem našeho realitního magazínu je příznačné trojslovní spojení „domy, byty, reality“. Tyto tři slova přesně vystihují obsahovou náplň Reality Magazínu.

Chceme naše čtenáře informovat o nově vystavěných domech a bytech v celé ČR, o architektonic­kých zajímavostech současnosti i těch z dob již minulých. Zaměříme se také na profily českých realitních kanceláří a budeme pro naše čtenáře sledovat novinky v oblasti výstavby, revitalizací, zateplování a jiných.

Pevně věříme, že náš Reality Magazín vám pomůže se zorientovat na trhu s nemovitostmi, pomůže vám vybrat si tu správnou realitní kancelář a třeba vám dopomůže i k lepšímu bydlení.

Doporučujeme

Home nábytek nabízí kvalitní rohové sedací soupravy do každé domácnosti.

Hledáte nové bydlení či byt na investici? Prohlédněte si novostavby v celé ČR a vybírejte z široké nabídky bytů, domů a pozemků na prodej.

Barové židle za skvělou cenu najdete na e-shopu Hawaj.cz

Bazény ke každému domu jedině od Mountfieldu.

Chcete prodat Vaši nemovitost za maximální možnou cenu? S Eurodražbami.cz prodávejte nemovitosti pomocí aukcí bez dodatečných nákladů a provizí. Rychlý a kvalitní způsob jak prodat Vaši nemovitost.

Je libo 2+kk, 3+kk nebo i větší a nové byty Praha? Určitě si vyberete!

Ikdyž se již v poslední době reality Praha tolik nestaví, stále je bydlení v nich velmi výhodné.

domy, byty, reality