8/5
Bydlete Holandsky a ve stylu retro: s Nanovo!

Bydlete Holandsky a ve stylu retro: s Nanovo!

8. května 2018 v 00.00, Stavba a rekonstrukce

Sponzorované odkazy

Český designový obchod Nanovo inspiruje svými designovými comebacky už 8 let. Jeho inspirace československým designem z druhé poloviny 20. století stojí zcela jistě za povšimnutí. Tak bydlete Holandsky a ve styku retro s Nanovo.

Majitelé Nanovo Jiří Mrázek a Adam Karásek jsou zapálení fandové tohoto stylu, a sami sbírají a renovují nábytek z často přehlíženého období československé historie. Následně s ním ovlivňují současné designové trendy. A to se jim prokazatelně daří – získali za to totiž patřičné ocenění – cenu Czech Grand Design jako obchod roku v roce 2016.

Majitelé si již nějaký čas všímají podobně potrefených lidiček, kteří nábytek ze 60. a 70. let dle původních návrhů vyrábějí či se na to chystají. A všimli si jednoho výrobce až v Holandsku. Tím byla firma De Machinemaker a jejich nábytek Galvanitas. To je nábytek kdysi velmi oblíbený a nizozemskou firmou oprášený.

Bydlete Holandsky a ve stylu retro: s Nanovo! (http://www.realitymag.cz)

A po navázání spolupráce s nimi jsou v Nanovo zavaleni objednávkami. Konkrétně na jeden typ nábytku, a to židle S16 Galvanitas a k nim se do objektu velkého zájmu dostaly díky Nanovo i stoly TD4 Galvanitas. A tak je Nanovo dnes jediným zastoupením této značky u nás.

Židle S16

Byly ve své době velmi populární jako pohodlná varianta té doby. Sedávala na ní celá generace nizozemských studentů. Patřila ke klasice interiérového vybavení 60. a 70. let. A židlička o minimalistickém designu v industriálním designu je nyní opět na výsluní.

Pachatelem židle je holandská společnost Galvanitas z Oosterhoutu, která ji někdy koncem 50. a začátkem 60. let uvedla do života. A dnes je doménou a hodně žádaným artiklem firma De Machinemaker a k mání díky Nanovo i u nás.

Bydlete Holandsky a ve stylu retro: s Nanovo! (http://www.realitymag.cz)

Židle má lisovaný ocelový rám, což bylo na danou dobu jedinečné. Vesměs měly židle klasickou trubkovou konstrukci a typický design kompasových nohou. Ve finále z toho pak byl pozoruhodně pevný a nadčasový design.

S16-ka je židle, která byla navržena především pro častou zátěž ve veřejných budovách (zasedačkách, jídelnách, školách). A díky přístupu firmy De Machinemaker a Nanovo ke konstrukci a výrobě S16, jsou nově vyrobené části naprosto identické a nahraditelné za ty původní.

Odlišnost se týká rámu židle, který je aktuálně řešen jako svařovaný a nikoliv letovaný, což je ekologicky šetrnější metoda. A rovněž lze současné židle S16 vyrobit z původního PAG dřeva, anebo z překližkového dřeva v pestré škále barevného výběru.

Bydlete Holandsky a ve stylu retro: s Nanovo! (http://www.realitymag.cz)

Stůl TD4

Byl navržen původně jako alternativa školní lavice, což dokládají návrhy holandských školních lavic ze 60. let. Je to jednoduchý stůl s kovovým rámem a deskou z masivního dřeva. Jeho čisté linie jsou doplněny kompasovýma nohama stejně jako u židle S16.

Díky masivnímu materiálu, kterým je buk, dub nebo ořech, spolu s výbornou stabilitou a elegantním jednoduchým vzhledem se stůl TD4 hodí do mnoha interiérů o různém stylu. A když sladíte židličky S16 se stolem TD4 dostanete cool sestavu využitelnou k mnohému praktickému účelu – jídelnímu, studijnímu, pracovnímu. A k mání je stůl ve čtyřech barvách – cementově šedá, okrová hnědá, černá a bílá.

Bydlete Holandsky a ve stylu retro: s Nanovo! (http://www.realitymag.cz)

O Galvanitas

Holandský výrobce nábytku Galvanitas je rodinným podnikem od doby jeho otevření Willemem Thuringem v roce 1934. Byl původně dílnou na niklování a chromování kovu, a po druhé světové válce rozšířila firma o svou výrobu o mechanický kovový nábytek. Když vedení společnosti převzal v pozdních čtyřicátých letech syn majitele Paul Thuring, začal k tomu i s výrobou školního nábytku. Velká část holandských škol používala ve svých učebnách židle Galvanitas až do konce 20. století, a někde se používají stále.

Obchod Nanovo v současné době sídlí na Praze 9, po domluvě je možná osobní prohlídka, ale většinu svých produktů nabízí přes domovský internetový obchod Nanovo.cz.

Zdroj foto: Nanovo

Autor: Pavla Košík Jelínková

Sponzorované odkazy:

Reality Magazín

Reality Magazín

Reality Magazín je nově vzniklý projekt, který si klade za cíl mapovat český, slovenský a částečně také zahraniční trh s realitami. Sloganem našeho realitního magazínu je příznačné trojslovní spojení „domy, byty, reality“. Tyto tři slova přesně vystihují obsahovou náplň Reality Magazínu.

Chceme naše čtenáře informovat o nově vystavěných domech a bytech v celé ČR, o architektonic­kých zajímavostech současnosti i těch z dob již minulých. Zaměříme se také na profily českých realitních kanceláří a budeme pro naše čtenáře sledovat novinky v oblasti výstavby, revitalizací, zateplování a jiných.

Pevně věříme, že náš Reality Magazín vám pomůže se zorientovat na trhu s nemovitostmi, pomůže vám vybrat si tu správnou realitní kancelář a třeba vám dopomůže i k lepšímu bydlení.

Doporučujeme

Home nábytek nabízí kvalitní rohové sedací soupravy do každé domácnosti.

Hledáte nové bydlení či byt na investici? Prohlédněte si novostavby v celé ČR a vybírejte z široké nabídky bytů, domů a pozemků na prodej.

Barové židle za skvělou cenu najdete na e-shopu Hawaj.cz

Bazény ke každému domu jedině od Mountfieldu.

Chcete prodat Vaši nemovitost za maximální možnou cenu? S Eurodražbami.cz prodávejte nemovitosti pomocí aukcí bez dodatečných nákladů a provizí. Rychlý a kvalitní způsob jak prodat Vaši nemovitost.

Je libo 2+kk, 3+kk nebo i větší a nové byty Praha? Určitě si vyberete!

Ikdyž se již v poslední době reality Praha tolik nestaví, stále je bydlení v nich velmi výhodné.

domy, byty, reality