14/6
Zelené plíce domova: pokojové rostliny

Zelené plíce domova: pokojové rostliny

14. června 2018 v 00.00, Nové byty, Nové domy, Okna, Zahrada

Sponzorované odkazy

Každý domov by měl být vybaven i zelení. Bez ní je interiér vystaven suchému vzduchu a vyznačuje se menším procentem kyslíku. Rostliny mu dodají nejen kyslík, ale i krásu. Stávají se tak nejen zelenými plícemi domova, ale i živým designovým prvkem.

V každé místnosti příbytku mají pokojové rostliny své místo. Pokud to lze a není tam příliš tma, tak i v hale, předsíni nebo na balkonku, lodžii či terase. Tyto tři části domácnosti jsou příjemným prodloužením vnitřního prostoru do vnějšího, možností být na vzduchu, a přesto doma a krásně relaxovat. A zeleň tento relax ještě zpříjemní.

A uvnitř vašeho bydlení je zeleň nutností. Okysličení a pročištění vzduchu jednotlivých místností s nimi je mnohem snazší. Navíc pokojové rostliny vypadají krásně a jsou krásným zdravým a stylovým kouskem v designu každého prostoru.

Kam s nimi?

  • rostliny můžete mít nejen na parapetu
  • ale i na policích se vyjímají skvěle
  • příjemně ozvláštní interiér i ty postavené na komodě či skříňce
  • velmi šik působí zelený koutek s rostlinami v květináčích a truhlících postavené buď přímo na zemi
  • anebo kombinace větších na zemi s těmi menšími na stoličkách a stojanech či policích na květiny
  • v ložnici by měla být alespoň jedna rostlinka v blízkosti lůžka, ideálně na nočním stolku, bude se vám tak lépe spát
  • v koutě, kde rádi relaxujete, třeba v křesle, na kožešině, nebo na relaxačním lehátky má pokojová zeleň také své místo
  • na zídku a zábradlí balkonku, či na zeď, stolek nebo polici také dejte několik květináčů, provzdušníte si i prostor na balkoně, lodžii či terase
  • a nemáte-li tam moc místo a chcete si zeleně více užít, volte svislé zelené stěny třeba v květináčích postavených do drátěné konstrukce, nebo na policích a regálech přímo k tomu určených

Tahle poslední verze se dá aplikovat jak na balkon či terasu nebo lodžii, tak i přímo v interiéru. Stane se všude efektním designovým prvkem, a když do něj zakomponujete třeba bylinky, i užitečným nejen pro vzduch okolo, ale i přímo pro vás. Můžete s nimi čarovat v kuchyni s pokrmy, nebo si zpříjemnit koupel, dát je usušené k provonění do prádla či popíjet lahodné bylinkové čaje, anebo využít přímo podpůrně k léčení vašich neduhů.

Ať už je postavíte kamkoli, vždy bude zeleň ve vašem příbytku působit jako útulný efekt a příjemný designový artikl, který vám přinese mnoho prospěchu.

Zdroj foto: Pixabay.com

Autor: Pavla Košík jelínková

Sponzorované odkazy:

Reality Magazín

Reality Magazín

Reality Magazín je nově vzniklý projekt, který si klade za cíl mapovat český, slovenský a částečně také zahraniční trh s realitami. Sloganem našeho realitního magazínu je příznačné trojslovní spojení „domy, byty, reality“. Tyto tři slova přesně vystihují obsahovou náplň Reality Magazínu.

Chceme naše čtenáře informovat o nově vystavěných domech a bytech v celé ČR, o architektonic­kých zajímavostech současnosti i těch z dob již minulých. Zaměříme se také na profily českých realitních kanceláří a budeme pro naše čtenáře sledovat novinky v oblasti výstavby, revitalizací, zateplování a jiných.

Pevně věříme, že náš Reality Magazín vám pomůže se zorientovat na trhu s nemovitostmi, pomůže vám vybrat si tu správnou realitní kancelář a třeba vám dopomůže i k lepšímu bydlení.

Doporučujeme

Home nábytek nabízí kvalitní rohové sedací soupravy do každé domácnosti.

Hledáte nové bydlení či byt na investici? Prohlédněte si novostavby v celé ČR a vybírejte z široké nabídky bytů, domů a pozemků na prodej.

Barové židle za skvělou cenu najdete na e-shopu Hawaj.cz

Je libo 2+kk, 3+kk nebo i větší a nové byty Praha? Určitě si vyberete!

Ikdyž se již v poslední době reality Praha tolik nestaví, stále je bydlení v nich velmi výhodné.

domy, byty, reality