15/8
Jak doma správně pečovat o šperky? Máme pro vás 4 tipy

Jak doma správně pečovat o šperky? Máme pro vás 4 tipy

15. srpna 2018 v 23.00, Služby

Šperky patří k nejoblíbenějším módním doplňkům. Pokud chcete, aby vám vaše oblíbené skvosty co nejdéle vydržely, je nutné o ně náležitě pečovat. V tomto článku vám dáme několik tipů, jak krásu a lesk svých pokladů zachováte po celá léta.

1. Pozor na světlo a teplo

Tak jako dlouhodobé sluneční záření škodí kůži, světlo a teplo může ovlivnit barvu i odolnost drahokamů. Například jantar, perly či jiné choulostivé materiály na příliš silném světle postupem času blednou. Vyšší teploty mohou zase odebrat kamenům jejich přirozenou vlhkost, která jim dodává krásu a lesk. Perly se vysouší, křehnou a ztrácí barvu, opály zbělají či zhnědnou a popraskají.

Jak doma správně pečovat o šperky? Máme pro vás 4 tipy (http://www.realitymag.cz)

2. Opatrně s chemikáliemi

Některé své šperky možná milujete natolik, že si je nechcete sundavat ani doma. Ale každodenně používané přípravky, jako například laky na vlasy, tělová mléka, parfémy a další kosmetika, mohou způsobit vašemu perlovému náhrdelníku a dalším šperkům nenapravitelné škody. Myslete na to i předtím, než se na zahradě ponoříte do bazénu s chlorovanou vodou, či než se za pomoci chemických čističů dáte do úklidu domácnosti.

3. Nejbezpečnější čisticí metody? Ty nejjednodušší

Většinu barevných drahokamů můžete čistit jen za pomoci teplé mydlinkové vody a jemného kartáčku. K leštění můžete použít jakoukoli jemnou a netřepící se tkaninu. Šperk nikdy neumývejte nad umyvadlem, jinak hrozí, že vám nenávratně zmizí v odtoku. Na druhé straně měkčí kameny, jako například perly, jsou náchylné k poškrábání. Na čištění proto použijte nový štětec na make-up a teplou vodu s mýdlem. Poté klenot nechte na ručníku uschnout.

Jak doma správně pečovat o šperky? Máme pro vás 4 tipy (http://www.realitymag.cz)

4. Své šperky bezpečně skladujte

Většinu šperků zakoupíte v krabičce či váčku, což je zároveň ideální způsob, jak je uskladnit. Vhodné jsou také šperkovnice, které disponují vypolstrovanými otvory a příchytkami, na které můžete bezpečně zavěsit své diamantové náušnice i náhrdelníky. Klenoty naopak nikdy neskladujte volně v šuplících, neboť jim hrozí poškrábání. Speciální nakládání vyžadují perly a opály, které si berou vlhkost ze vzduchu. Pokud je tedy budete uchovávat v suchém prostředí, jako je například trezor, můžete jim tím spíše uškodit. Když cestujete, své klenoty chraňte před poškozením tím, že je umístíte do měkkého pouzdra nejlépe s oddělenými přihrádkami.

Reality Magazín

Reality Magazín

Reality Magazín je nově vzniklý projekt, který si klade za cíl mapovat český, slovenský a částečně také zahraniční trh s realitami. Sloganem našeho realitního magazínu je příznačné trojslovní spojení „domy, byty, reality“. Tyto tři slova přesně vystihují obsahovou náplň Reality Magazínu.

Chceme naše čtenáře informovat o nově vystavěných domech a bytech v celé ČR, o architektonic­kých zajímavostech současnosti i těch z dob již minulých. Zaměříme se také na profily českých realitních kanceláří a budeme pro naše čtenáře sledovat novinky v oblasti výstavby, revitalizací, zateplování a jiných.

Pevně věříme, že náš Reality Magazín vám pomůže se zorientovat na trhu s nemovitostmi, pomůže vám vybrat si tu správnou realitní kancelář a třeba vám dopomůže i k lepšímu bydlení.

Doporučujeme

Home nábytek nabízí kvalitní rohové sedací soupravy do každé domácnosti.

Hledáte nové bydlení či byt na investici? Prohlédněte si novostavby v celé ČR a vybírejte z široké nabídky bytů, domů a pozemků na prodej.

Barové židle za skvělou cenu najdete na e-shopu Hawaj.cz

Bazény ke každému domu jedině od Mountfieldu.

Chcete prodat Vaši nemovitost za maximální možnou cenu? S Eurodražbami.cz prodávejte nemovitosti pomocí aukcí bez dodatečných nákladů a provizí. Rychlý a kvalitní způsob jak prodat Vaši nemovitost.

Je libo 2+kk, 3+kk nebo i větší a nové byty Praha? Určitě si vyberete!

Ikdyž se již v poslední době reality Praha tolik nestaví, stále je bydlení v nich velmi výhodné.

domy, byty, reality