26/8
Nízká vlhkost v interiéru je špatná stejně jako vysoká

Nízká vlhkost v interiéru je špatná stejně jako vysoká

26. srpna 2019 v 00.00, Stavba a rekonstrukce

Sponzorované odkazy

Vlhkost vzduchu v bytě by měla být okolo 50 %. Jen málokdy je však optimální. Jestliže je příliš nízká je to špatně, a když je moc vysoká, také to není dobré. Jak vyladit vlhkost vzduchu v příbytku?

Nízká vlhkost

Když máte doma nízkou vlhkost, pálí a svědí vás pokožka, máte suché a citlivé oči, často popraskané rty a vysušené sliznice dýchacích cest, které pak více a rychleji podléhají infekcím. Jak vlhkost zvýšit?

Vlhkost v interiéru můžete zvýšit

 • využitím vodních prvků
 • pokojových rostlin
 • pokojových fontánek
 • nebo zvlhčovačů a odpařovačů
 • a také čističkami vzduchu

Vodní prvky a pokojovky

Vodními prvky jsou myšleny dekorativní misky s vodou a různými kamínky, koulemi, mušlemi, plovoucími svíčkami, květy či vodními rostlinami. Je-li voda z nepřírodními dekoracemi nebo třeba kameny, můžete ji obohatit mořskou solí. Také lze využít aromadifuzery a aromalampy. Pokojové rostliny odkáží krásně interiér zvlhčit, především bambus, draceny, tlustice, aloe vera, nebo třeba fialky a různé bylinky.

Fontány

Pokojové fontánky jsou dekorativní větší či menší fontány poháněné malým motorkem, která pomáhá kolování vody skrz dekoraci. Psali jsme o nich v magazínu Homemag.cz ve článku Proč si pořídit pokojovou fontánu https://www.homemag.cz/…vou-fontanu/

Zvlhčovače

Zvlhčovače jsou elektrické přístroje určené ke zvlhčení interiérů, a na trhu jich je opravdu hodně. Vyberete si proto velmi dobře podle velikosti i vlastní peněženky. Ty sofistikovanější nejen rozptylují mlhu, ale i měří teplotu, a mívají komfortní dálkové ovládání. Více o nich zde.

Odpařovače

Odpařovače patří na topná tělesa, měly by být ideálně keramické a plocha misky či objem nádoby by měl být větší a širší. Vodu je zde nutno měnit denně. Čističky vzduchu jsou samostatná kapitola a o nich více čtěte v našem článku zde.

Vysoká vlhkost

Je-li vlhkost vysoká, máte zaděláno v příbytku na vznik plísní. Naštěstí i na to je řešení.

Co máme na mysli?

klimatizace s funkcí odvlhčení

 • samostatné odvlhčovače
 • chemické a čistící prostředky – Ceresit k odvlhčení a Savo proti plísním k řešení lokálních map plísní
 • pokojové rostliny

I zde je k mání a na trhu mnoho různě více či méně velkých, výkonných a funkčně vybavených typu a druhů přístrojů, a to jak klimatizací, tak odvlhčovačů.

Savo a Ceresit

Čistidla typu Savo, jsou speciální čisticí prostředky proti plísním a skvrnám v koupelně, mají dezinfekční a bělicí účinky. Odstraní plíseň, řasy i kvasinky ze spár kachliček, dlažby, z rohů sprch a van. Ceresit stop vlhkosti je přístroj který pohlcuje nadměrnou vzdušnou vlhkost a neutralizuje zápach prostřednictvím 360° cirkulace vzduchu.

Vlhkotvorné pokojovky

Pokojové rostliny neumí jen zvýšit, ale také snížit vlhkost vzduchu v interiéru. Jen je nutno vědět, které druhy to jsou.

 • Kapradina
 • Břečťan
 • Lopatkovec
 • Palma Chamedorea nebo Dypsis

Zdroj foto: Pixabay.com

Autor: Pavla Košík Jelínková

Sponzorované odkazy:

Reality Magazín

Reality Magazín

Reality Magazín je nově vzniklý projekt, který si klade za cíl mapovat český, slovenský a částečně také zahraniční trh s realitami. Sloganem našeho realitního magazínu je příznačné trojslovní spojení „domy, byty, reality“. Tyto tři slova přesně vystihují obsahovou náplň Reality Magazínu.

Chceme naše čtenáře informovat o nově vystavěných domech a bytech v celé ČR, o architektonic­kých zajímavostech současnosti i těch z dob již minulých. Zaměříme se také na profily českých realitních kanceláří a budeme pro naše čtenáře sledovat novinky v oblasti výstavby, revitalizací, zateplování a jiných.

Pevně věříme, že náš Reality Magazín vám pomůže se zorientovat na trhu s nemovitostmi, pomůže vám vybrat si tu správnou realitní kancelář a třeba vám dopomůže i k lepšímu bydlení.

Doporučujeme

Home nábytek nabízí kvalitní rohové sedací soupravy do každé domácnosti.

Hledáte nové bydlení či byt na investici? Prohlédněte si novostavby v celé ČR a vybírejte z široké nabídky bytů, domů a pozemků na prodej.

Barové židle za skvělou cenu najdete na e-shopu Hawaj.cz

Bazény ke každému domu jedině od Mountfieldu.

Chcete prodat Vaši nemovitost za maximální možnou cenu? S Eurodražbami.cz prodávejte nemovitosti pomocí aukcí bez dodatečných nákladů a provizí. Rychlý a kvalitní způsob jak prodat Vaši nemovitost.

Je libo 2+kk, 3+kk nebo i větší a nové byty Praha? Určitě si vyberete!

Ikdyž se již v poslední době reality Praha tolik nestaví, stále je bydlení v nich velmi výhodné.

domy, byty, reality