6/4
Pandemie Covid-19 a trh s realitami

Pandemie Covid-19 a trh s realitami

6. dubna 2020 v 00.00, Nové byty, Nové domy, Stavba a rekonstrukce

Sponzorované odkazy

Nákaza koronavirem může hodně zamíchat realitním trhem. Rapidně klesá zájem o koupě a pronájmy bytů a domů. Tento nedostatek se může velmi záhy promítnout i do cen nemovitostí – jejich poklesem.

Klesají stále pronájmy bytů i domů, a to jak krátkodobé, tak i dlouhodobé. Rapidně jdou dolů i počty zájemců o koupě nemovitostí. Pandemie Covid-19 tak nemá vliv jen na životy a práci mnoha lidí, ale i na ceny a zájem o nemovitosti.

Zájem o nemovitosti klesá

Tento jev pozorujeme především v hlavním městě, které jak se zdá dle počtu nakažených je hlavním ohniskem nákazy v České republice. Model Airbnb e úplně zastavil, a krátkodobé pronájmy jsou celkem pasé.

Pandemie Covid-19 a trh s realitami (http://www.realitymag.cz)

Důvodem je omezení pohybu obyvatel Česka, nouzový stav a stopka pro mnohé firmy a služby, ale také zavřené hranice. Moc se necestuje, a když už, tak jen za tím nejnutnějším účelem v rámci tuzemska. A tak je aktuálně jen málo lidí, kteří by se chtěli stěhovat, nebo finančně vyčerpat koupí nemovitostí nebo nějakým exkluzivním pronájmem.

Spojeno je to i s omezením možností vybavení příbytku, i když e-shopy jedou dále. Ono se tak úplně vše online koupit nedá, něco musíte i osobně vidět. Málokomu se tak chce řešit nějaké stěhování, přesuny, a angažování dalších cizích lidí z firem a oblasti služeb, protože je tu silný strach z nákazy.

Přijatelné ceny

To je také důvod, že mnoho bytů i dalších nemovitostí – domů i nebytových prostorů je prázdných. Vypozorovali jsme, že se nabídky pronájmů, které původně byly nabízeny v rámci Airbnb se přesunuly do běžných nabídek pronájmu. Tudíž se zdá, že nabídky jsou dnes pestřejší i ve větším rozsahu.

Dnes lze narazit i na docela finančně přijatelné nabídky pronájmu, u koupě a prodeje je tendence zatím cenu držet, ale dle odborníků v realitách to nelze dlouhodobě udržitelný stav. Jako perličku dnešní doby můžeme zmínit i hotely, které začínají nabízet pronájmy pokojů s vlastním sociálním zařízením, TV a lednicí či apartmánů za měsíční paušál.

Pandemie Covid-19 a trh s realitami (http://www.realitymag.cz)

Pestrost nabídky

Díky těmto všem nabídkám je realitní trh pestřejší a bohatší. A vždy, když se zvyšuje nabídka tak ceny klesají, což bude platit i v tomto případě. Pokles cen nemovitostí se čeká i s následným stavem Česka po pandemii. Ekonomika bude oslabena a v mnoha oblastech dost vyčerpána. To se promítne i do cen nemovitostí – v pronájmu i prodeji.

Pro ty, kteří chtěli pořídit nové bydlení a čekali až realitní trh půjde s cenami dolů mohou jásat. Pandemie Covid-19 jim v tomto směru paradoxně pomůže. Celkový stav může značně zlevnit pronájmy i prodeje nemovitostí.

Zdroj foto: Pixabay.com

Autor: Pavla Košík jelínková

Sponzorované odkazy:

Reality Magazín

Reality Magazín

Reality Magazín je nově vzniklý projekt, který si klade za cíl mapovat český, slovenský a částečně také zahraniční trh s realitami. Sloganem našeho realitního magazínu je příznačné trojslovní spojení „domy, byty, reality“. Tyto tři slova přesně vystihují obsahovou náplň Reality Magazínu.

Chceme naše čtenáře informovat o nově vystavěných domech a bytech v celé ČR, o architektonic­kých zajímavostech současnosti i těch z dob již minulých. Zaměříme se také na profily českých realitních kanceláří a budeme pro naše čtenáře sledovat novinky v oblasti výstavby, revitalizací, zateplování a jiných.

Pevně věříme, že náš Reality Magazín vám pomůže se zorientovat na trhu s nemovitostmi, pomůže vám vybrat si tu správnou realitní kancelář a třeba vám dopomůže i k lepšímu bydlení.

Doporučujeme

Home nábytek nabízí kvalitní rohové sedací soupravy do každé domácnosti.

Hledáte nové bydlení či byt na investici? Prohlédněte si novostavby v celé ČR a vybírejte z široké nabídky bytů, domů a pozemků na prodej.

Barové židle za skvělou cenu najdete na e-shopu Hawaj.cz

Bazény ke každému domu jedině od Mountfieldu.

Chcete prodat Vaši nemovitost za maximální možnou cenu? S Eurodražbami.cz prodávejte nemovitosti pomocí aukcí bez dodatečných nákladů a provizí. Rychlý a kvalitní způsob jak prodat Vaši nemovitost.

Je libo 2+kk, 3+kk nebo i větší a nové byty Praha? Určitě si vyberete!

Ikdyž se již v poslední době reality Praha tolik nestaví, stále je bydlení v nich velmi výhodné.

domy, byty, reality