25/8
Luxus na zdi: textilní tapety

Luxus na zdi: textilní tapety

25. srpna 2020 v 00.00, Služby, Stavba a rekonstrukce

Sponzorované odkazy

Tapety, staré dobré vylepšení zdí. Tapety, jež se stále v čase a módě vracejí a jsou tudíž tak nějak nesmrtelné. Také máte tapety rádi? A víte, jaké druhy tapet jsou dnes k mání? Anebo věděli jste, že textilní mezi nimi dominují, protože patří k luxusním a nejstarším tapetám vůbec?

Při nákupu tapet nekoukáme jen na vzor a design tapety. Můžete ji vybírat i podle materiálu, z něhož je vyrobena. Proč? Protože tapety jsou v současnosti vyráběny z různých materiálů odlišných svými vlastnostmi a také postupem, jak se na zeď instalují.

Dá se říci, že každý typ materiálu má své plusy i mínusy. Dobře vybraná tapety nejen designem a vzorem ale i materiálem vám může interiér ozvláštnit, dozdobit, zútulnit, dát mu nový rozměr a pozvednout jej na vyšší level. To vše bez větších zásahů a nějakých pracných rekonstrukcí interiéru.

Luxus na zdi: textilní tapety (http://www.realitymag.cz)

Jaké druhy tapet dnes na trhu najdete?

  • Vliesové tapety
  • Papírové tapety
  • Vinylové tapety
  • Textilní tapety

Vliesové tapety

Vliesové tapety se vyrábí z netkaných textilií lisováním celulózových a vinylových vláken. Jsou vcelku nové a velmi rychle si získaly své fanoušky. Jsou totiž prodyšné, přitom pevné a stálobarevné. Mají kvalitní tepelnou a zvukovou izolaci i rozměrově jsou stabilní. Hodí se do všech typů interiérů a manipulace a instalace na zeď je jednoduchá, protože lepidlo se nanáší pouze na danou zeď. Jejich zrušení je rovněž snadné – stačí je strhnout za sucha a jde to v celých kusech a pásech, nedrobí a nedrolí se.

Luxus na zdi: textilní tapety (http://www.realitymag.cz)

Papírové tapety

Papírové tapety, jak již název napovídá jsou vyrobeny z papíru a ve dvou typech – jednovrstvé a dvojvrstvé. Ty druhé zmíněné patří ke kvalitnějším papírovým tapetám. U papírových tapet je příjemná nízká cena a nepříjemné to, že nejsou omyvatelné a velmi křehké a náchylné k mechanickému poškození. Hodí se ale do všech interiérů i když manipulace a instalace na zeď je náročnější – lepidlo se nanáší na navlhlou tapetu.

Vinylové tapety

Ty jsou velmi odolným a snadno udržovatelným typem tapet. Proto jsou hodně oblíbené. Jsou vyrobeny z nánosu vinylové vrstvy na papírový podklad. Trochu náročnější je instalace na zeď i její odstranění, také nejsou prodyšné. Na druhou stranu zase jsou to tapety odolné, velmi dobře kryjící různé nerovnosti, omyvatelné, oděru a mechanickému poškození odolné i jemně tepelně izolační. Drží na mnoha površích – na omítce, betonu, umakartu, sádrokartonu i dřevě.

Luxus na zdi: textilní tapety (http://www.realitymag.cz)

Textilní tapety

A jsme u našich královen mezi tapetami – u textilních tapet. Patří k nadstandardnímu typu tapety, které patří k nejstarším tapetám vůbec. Znali je lidé odpradávna, když se kdysi v palácích a panských staveních zdobily zdi brokátem či jinou textilií. Jsou to stylové, luxusní a cool kousky, které na zdi vytvoří elegantní a jedinečný design, prostor zútulní a povýší o jeden i více levelů na rezidenční a reprezentační prostory. Jsou i cenově náročnější a dražší než jiné druhy tapet.

Textilní tapety jsou těžší než jiné druhy tapet, a proto velmi dobře izolují – tepelně i zvukově. Jsou stálé rozměrem, barvou. Vyrábějí se z textilií jako je len, sisal, hedvábí, bavlna, ale i z vodního hyacintu, banánových listů, celulózy a syntetických vláken. Dnes jsou často podloženy vinylovým, nebo vliesovým podkladem, čímž se jejich kladné vlastnosti ještě znásobí.

Tkaniny se různě upravují – potiskem, barvením, vetknutím přírodnin, kamínků, výšivkami. Ve finále dostávají často i nehořlavou impregnaci. Údržba textilních tapet je jednoduchá – stačí je jednou za čas vyluxovat od prachu, občas na vlhko vyčistit mokrým hadříkem nebo kartáčkem.

Luxus na zdi: textilní tapety (http://www.realitymag.cz)

Udělejte si radost na konci léta

Textilní tapety můžete vybírat osobně, nebo skrz internet. Jsou mnohé e-shopy a online obchody, kde je najdete. Ale Wall1 je jen jeden. Vdechněte svému prostoru kousek luxusu. Vyberte si textilní tapety a její vzor na e-shopu Wall1.cz. Natisknou vám jej na textilní tapetu. Až si vyberete oblíbený vzor, do formuláře objednávky napište v poznámce, že si přejete textilní tapetu. Základní barevnost tapety je stříbřitě bílá, přičemž zde nabízejí 3 odstíny textilních tapet. Rozměr role tapety je 0,53×3 m.

Ceny i realizace tapet jsou individuální, proto je ideální kontaktovat e-shop e-mailem na tapety@wall1.cz nebo telefonicky +420 604 924 084. Připraví vám nabídku na míru a zodpoví veškeré vaše dotazy. Inspirujte se na obrázcích prostorem, který můžete díky luxusně vypadajícím textilním tapetám vykouzlit.

Luxus na zdi: textilní tapety (http://www.realitymag.cz)

Zdroj foto: Wall1

Autor: Pavla Košík Jelínková

Sponzorované odkazy:

Reality Magazín

Reality Magazín

Reality Magazín je nově vzniklý projekt, který si klade za cíl mapovat český, slovenský a částečně také zahraniční trh s realitami. Sloganem našeho realitního magazínu je příznačné trojslovní spojení „domy, byty, reality“. Tyto tři slova přesně vystihují obsahovou náplň Reality Magazínu.

Chceme naše čtenáře informovat o nově vystavěných domech a bytech v celé ČR, o architektonic­kých zajímavostech současnosti i těch z dob již minulých. Zaměříme se také na profily českých realitních kanceláří a budeme pro naše čtenáře sledovat novinky v oblasti výstavby, revitalizací, zateplování a jiných.

Pevně věříme, že náš Reality Magazín vám pomůže se zorientovat na trhu s nemovitostmi, pomůže vám vybrat si tu správnou realitní kancelář a třeba vám dopomůže i k lepšímu bydlení.

Doporučujeme

Home nábytek nabízí kvalitní rohové sedací soupravy do každé domácnosti.

Hledáte nové bydlení či byt na investici? Prohlédněte si novostavby v celé ČR a vybírejte z široké nabídky bytů, domů a pozemků na prodej.

Barové židle za skvělou cenu najdete na e-shopu Hawaj.cz

Bazény ke každému domu jedině od Mountfieldu.

Chcete prodat Vaši nemovitost za maximální možnou cenu? S Eurodražbami.cz prodávejte nemovitosti pomocí aukcí bez dodatečných nákladů a provizí. Rychlý a kvalitní způsob jak prodat Vaši nemovitost.

Je libo 2+kk, 3+kk nebo i větší a nové byty Praha? Určitě si vyberete!

Ikdyž se již v poslední době reality Praha tolik nestaví, stále je bydlení v nich velmi výhodné.

domy, byty, reality