25/8
Luxus na zdi: textilní tapety

Luxus na zdi: textilní tapety

25. srpna 2020 v 00.00, Služby, Stavba a rekonstrukce

Sponzorované odkazy

Tapety, staré dobré vylepšení zdí. Tapety, jež se stále v čase a módě vracejí a jsou tudíž tak nějak nesmrtelné. Také máte tapety rádi? A víte, jaké druhy tapet jsou dnes k mání? Anebo věděli jste, že textilní mezi nimi dominují, protože patří k luxusním a nejstarším tapetám vůbec?

Při nákupu tapet nekoukáme jen na vzor a design tapety. Můžete ji vybírat i podle materiálu, z něhož je vyrobena. Proč? Protože tapety jsou v současnosti vyráběny z různých materiálů odlišných svými vlastnostmi a také postupem, jak se na zeď instalují.

Dá se říci, že každý typ materiálu má své plusy i mínusy. Dobře vybraná tapety nejen designem a vzorem ale i materiálem vám může interiér ozvláštnit, dozdobit, zútulnit, dát mu nový rozměr a pozvednout jej na vyšší level. To vše bez větších zásahů a nějakých pracných rekonstrukcí interiéru.

Jaké druhy tapet dnes na trhu najdete?

  • Vliesové tapety
  • Papírové tapety
  • Vinylové tapety
  • Textilní tapety

Vliesové tapety

Vliesové tapety se vyrábí z netkaných textilií lisováním celulózových a vinylových vláken. Jsou vcelku nové a velmi rychle si získaly své fanoušky. Jsou totiž prodyšné, přitom pevné a stálobarevné. Mají kvalitní tepelnou a zvukovou izolaci i rozměrově jsou stabilní. Hodí se do všech typů interiérů a manipulace a instalace na zeď je jednoduchá, protože lepidlo se nanáší pouze na danou zeď. Jejich zrušení je rovněž snadné – stačí je strhnout za sucha a jde to v celých kusech a pásech, nedrobí a nedrolí se.

Papírové tapety

Papírové tapety, jak již název napovídá jsou vyrobeny z papíru a ve dvou typech – jednovrstvé a dvojvrstvé. Ty druhé zmíněné patří ke kvalitnějším papírovým tapetám. U papírových tapet je příjemná nízká cena a nepříjemné to, že nejsou omyvatelné a velmi křehké a náchylné k mechanickému poškození. Hodí se ale do všech interiérů i když manipulace a instalace na zeď je náročnější – lepidlo se nanáší na navlhlou tapetu.

Vinylové tapety

Ty jsou velmi odolným a snadno udržovatelným typem tapet. Proto jsou hodně oblíbené. Jsou vyrobeny z nánosu vinylové vrstvy na papírový podklad. Trochu náročnější je instalace na zeď i její odstranění, také nejsou prodyšné. Na druhou stranu zase jsou to tapety odolné, velmi dobře kryjící různé nerovnosti, omyvatelné, oděru a mechanickému poškození odolné i jemně tepelně izolační. Drží na mnoha površích – na omítce, betonu, umakartu, sádrokartonu i dřevě.

Textilní tapety

A jsme u našich královen mezi tapetami – u textilních tapet. Patří k nadstandardnímu typu tapety, které patří k nejstarším tapetám vůbec. Znali je lidé odpradávna, když se kdysi v palácích a panských staveních zdobily zdi brokátem či jinou textilií. Jsou to stylové, luxusní a cool kousky, které na zdi vytvoří elegantní a jedinečný design, prostor zútulní a povýší o jeden i více levelů na rezidenční a reprezentační prostory. Jsou i cenově náročnější a dražší než jiné druhy tapet.

Textilní tapety jsou těžší než jiné druhy tapet, a proto velmi dobře izolují – tepelně i zvukově. Jsou stálé rozměrem, barvou. Vyrábějí se z textilií jako je len, sisal, hedvábí, bavlna, ale i z vodního hyacintu, banánových listů, celulózy a syntetických vláken. Dnes jsou často podloženy vinylovým, nebo vliesovým podkladem, čímž se jejich kladné vlastnosti ještě znásobí.

Tkaniny se různě upravují – potiskem, barvením, vetknutím přírodnin, kamínků, výšivkami. Ve finále dostávají často i nehořlavou impregnaci. Údržba textilních tapet je jednoduchá – stačí je jednou za čas vyluxovat od prachu, občas na vlhko vyčistit mokrým hadříkem nebo kartáčkem.

Udělejte si radost na konci léta

Textilní tapety můžete vybírat osobně, nebo skrz internet. Jsou mnohé e-shopy a online obchody, kde je najdete. Ale Wall1 je jen jeden. Vdechněte svému prostoru kousek luxusu. Vyberte si textilní tapety a její vzor na e-shopu Wall1.cz. Natisknou vám jej na textilní tapetu. Až si vyberete oblíbený vzor, do formuláře objednávky napište v poznámce, že si přejete textilní tapetu. Základní barevnost tapety je stříbřitě bílá, přičemž zde nabízejí 3 odstíny textilních tapet. Rozměr role tapety je 0,53 × 3 m.

Ceny i realizace tapet jsou individuální, proto je ideální kontaktovat e-shop e-mailem na tapety@wall1.cz nebo telefonicky +420 604 924 0­84. Připraví vám nabídku na míru a zodpoví veškeré vaše dotazy. Inspirujte se na obrázcích prostorem, který můžete díky luxusně vypadajícím textilním tapetám vykouzlit.

Zdroj foto: Wall1

Autor: Pavla Košík Jelínková

Sponzorované odkazy:

Reality Magazín

Reality Magazín

Reality Magazín je nově vzniklý projekt, který si klade za cíl mapovat český, slovenský a částečně také zahraniční trh s realitami. Sloganem našeho realitního magazínu je příznačné trojslovní spojení „domy, byty, reality“. Tyto tři slova přesně vystihují obsahovou náplň Reality Magazínu.

Chceme naše čtenáře informovat o nově vystavěných domech a bytech v celé ČR, o architektonic­kých zajímavostech současnosti i těch z dob již minulých. Zaměříme se také na profily českých realitních kanceláří a budeme pro naše čtenáře sledovat novinky v oblasti výstavby, revitalizací, zateplování a jiných.

Pevně věříme, že náš Reality Magazín vám pomůže se zorientovat na trhu s nemovitostmi, pomůže vám vybrat si tu správnou realitní kancelář a třeba vám dopomůže i k lepšímu bydlení.

Doporučujeme

Home nábytek nabízí kvalitní rohové sedací soupravy do každé domácnosti.

Hledáte nové bydlení či byt na investici? Prohlédněte si novostavby v celé ČR a vybírejte z široké nabídky bytů, domů a pozemků na prodej.

Barové židle za skvělou cenu najdete na e-shopu Hawaj.cz

Bazény ke každému domu jedině od Mountfieldu.

Chcete prodat Vaši nemovitost za maximální možnou cenu? S Eurodražbami.cz prodávejte nemovitosti pomocí aukcí bez dodatečných nákladů a provizí. Rychlý a kvalitní způsob jak prodat Vaši nemovitost.

Je libo 2+kk, 3+kk nebo i větší a nové byty Praha? Určitě si vyberete!

Ikdyž se již v poslední době reality Praha tolik nestaví, stále je bydlení v nich velmi výhodné.

domy, byty, reality