27/10
Srovnejte si emise svého kotle s jinými!

Srovnejte si emise svého kotle s jinými!

27. října 2020 v 00.00, Stavba a rekonstrukce

Sponzorované odkazy

K mání je nová aplikace pro srovnání emisí různých kotlů a typů paliv. Jak zjistit, zdali vaše vytápěn je ekologičtější než jiné? Pomohla nějak výměna starého kotle za nový? To zjistíte právě ve zmíněné aplikaci.

Znečišťování ovzduší při lokálním vytápěním domácností je dlouhodobým problémem. Je to de facto velký zdroj znečištění ovzduší v Česku. A rozeznat jaké vytápění je a dobré a které lepší, je pro každého laika dost těžké. Dnes si můžete vypomoci aplikací, kterou vytvořili meteorologové.

Srovnejte si emise svého kotle s jinými! (http://www.realitymag.cz)

Aplikace

V aplikaci si navolíte typ kotle, typ paliva, a procentuální rozdíl množství emisí. Srovnat zde můžete mnohé typy vytápění – prohřívacího kotle na hnědé uhlí a plynový kotel, odhořívacího kotle na černé uhlí a automatický kotel na hnědé uhlí atp. Budete možná překvapeni, jaké fatální rozdíly ve vytápění určitými zdroji jsou.

Aplikace je velmi jednoduchá, pohybujete se v ní pomocí dvou rolovacích oken a okamžitě po navolení parametrů vidíte výsledek. Výpočty z aplikace vychází z dat Ministerstva životního prostředí a jejich metodiky, přičemž množství emisí za rok vychází z výpočtu průměrné roční spotřeby domácností v Česku.

Díky aplikaci můžete vidět problematické typy vytápění domácnosti a paliv i ty, které jsou více ekologické. Lokální vytápění domácností je složité a dlouho bylo přehlížené. Díky aplikaci můžete dospět k rozhodnutí vyměnit si kotel za nový, nastínit si, jak výměna pomůže anebo se podívat, zdali vaše výměna nyní nabízí očekávaný efekt.

Srovnejte si emise svého kotle s jinými! (http://www.realitymag.cz)

Spalování biomasy = nulové emise

Aplikace ukazuje jako emise CO2 při spalování biomasy nulu. Úplně reálné to však není, ale v aktuální situaci lokálního vytápění de facto se nule blíží. N. Emise CO2 vzniklé při spalování biomasy jsou srovnatelné s CO2 spotřebovaným během růstu dané rostliny.

Aplikace nabízí průměrné odhady

Aplikace meteorologů nabízí uživateli průměrné odhady hodnot u jednotlivých typů kotlů a paliv, nikoli faktické. Dá se říci, že u starších kotlů na pevná paliva je podstatná rovněž samotná kvalita paliva, pojící se s údržbou kotle a dalšími parametry.

Srovnejte si emise svého kotle s jinými! (http://www.realitymag.cz)

Aplikaci si můžete vyzkoušet zde

Zdroj foto: Pixabay.com

Autor: Pavla Košík Jelínková

Sponzorované odkazy:

Reality Magazín

Reality Magazín

Reality Magazín je nově vzniklý projekt, který si klade za cíl mapovat český, slovenský a částečně také zahraniční trh s realitami. Sloganem našeho realitního magazínu je příznačné trojslovní spojení „domy, byty, reality“. Tyto tři slova přesně vystihují obsahovou náplň Reality Magazínu.

Chceme naše čtenáře informovat o nově vystavěných domech a bytech v celé ČR, o architektonic­kých zajímavostech současnosti i těch z dob již minulých. Zaměříme se také na profily českých realitních kanceláří a budeme pro naše čtenáře sledovat novinky v oblasti výstavby, revitalizací, zateplování a jiných.

Pevně věříme, že náš Reality Magazín vám pomůže se zorientovat na trhu s nemovitostmi, pomůže vám vybrat si tu správnou realitní kancelář a třeba vám dopomůže i k lepšímu bydlení.

Doporučujeme

Home nábytek nabízí kvalitní rohové sedací soupravy do každé domácnosti.

Hledáte nové bydlení či byt na investici? Prohlédněte si novostavby v celé ČR a vybírejte z široké nabídky bytů, domů a pozemků na prodej.

Barové židle za skvělou cenu najdete na e-shopu Hawaj.cz

Bazény ke každému domu jedině od Mountfieldu.

Chcete prodat Vaši nemovitost za maximální možnou cenu? S Eurodražbami.cz prodávejte nemovitosti pomocí aukcí bez dodatečných nákladů a provizí. Rychlý a kvalitní způsob jak prodat Vaši nemovitost.

Je libo 2+kk, 3+kk nebo i větší a nové byty Praha? Určitě si vyberete!

Ikdyž se již v poslední době reality Praha tolik nestaví, stále je bydlení v nich velmi výhodné.

domy, byty, reality