31/5
Chcete si pořídit chalupu? Na co si dát pozor?

Chcete si pořídit chalupu? Na co si dát pozor?

31. května 2015 v 00.00, Chaty a chalupy

Sponzorované odkazy

Žijete ve městě? Je vaším snem mít nějaké místo, kam budete moct před ruchem, hlukem a smogem do ticha, klidu a přírody? Nejste sami. Možná už máte i nějakou chalupu nebo chatu vyhlédnutou. Než podstoupíte první kroky k její koupi, přečtěte si na co si dát pozor.

Vezměte na prohlídnu odborníka

Pokud jste si už nějaký objekt vyhlédli, určitě se vydejte na prohlídku interiéru, ale nezapomeňte ani na okolí. Chybu rozhodně neuděláte, když si s sebou vezmete i odborníka. Prohlédne domek od střechy až po základy nebo sklep. Společně se stavařem prohlédnou krovy, střechu, podlahy, vlhkost zdiva a další.

Projděte si i okolí

Je největším plusem konkrétní chaty klidná a tichá lokalita? Nezapomínejte na to, že tato situace se může změnit. Zajděte proto na katastrální úřad a nahlédněte do územního plánu. Z toho zjistíte, jestli se v budoucnu v okolí nechystá výstavba vilové čtvrti nebo poblíž nepovede nová silnice atd. Máte za chatou malý tiše tekoucí potůček? Co se s ním stane, když bude pár dní pršet? Nerozvodní se až k vám do chaty? Sežeňte si povodňovou mapu a nebo se alespoň zeptejte sousedů.

Kdo by nechtěl mít chalupu, že? zdroj: roubenka-jetrichovice-vsemily.ic.cz

Přístup k domu

Až půjdete na katastrální úřad kvůli územnímu plánu, rovnou se zajímejte i list vlastnictví. Zjistíte z něj zda na stavbě nebo pozemku neváznou věcná břemena. Důležitý je hlavně příjezdová cesta, abyste nezjistili, že se k domu nestanete nebo musíte jezdit přes vedlejší pozemek.

Na co se často zapomíná?

Kromě samotné stavby je potřeba zkontrolovat spoustu dalších věcí. Na některé z nich se často zapomíná. Jsou to třeba přívod elektřiny nebo zdroj vody. Chata můžeme mít svou studnu, ale je voda z ní pitná? Musíte nechat udělat rozbor, v opačném případě vás mohou potkat nepříjemné zdravotní problémy. A co služby? Je v blízkosti nějaký obchod, kde koupíte alespoň základní potraviny? Na vesnicích také bývá často problém s dopravním spojením. Otázkou také je, zda je v okolí možnost využívání volného času včetně sportování.

Úvodní obrázek: Don Shall/flickr.com

Sponzorované odkazy:

Reality Magazín

Reality Magazín

Reality Magazín je nově vzniklý projekt, který si klade za cíl mapovat český, slovenský a částečně také zahraniční trh s realitami. Sloganem našeho realitního magazínu je příznačné trojslovní spojení „domy, byty, reality“. Tyto tři slova přesně vystihují obsahovou náplň Reality Magazínu.

Chceme naše čtenáře informovat o nově vystavěných domech a bytech v celé ČR, o architektonic­kých zajímavostech současnosti i těch z dob již minulých. Zaměříme se také na profily českých realitních kanceláří a budeme pro naše čtenáře sledovat novinky v oblasti výstavby, revitalizací, zateplování a jiných.

Pevně věříme, že náš Reality Magazín vám pomůže se zorientovat na trhu s nemovitostmi, pomůže vám vybrat si tu správnou realitní kancelář a třeba vám dopomůže i k lepšímu bydlení.

Doporučujeme

Home nábytek nabízí kvalitní rohové sedací soupravy do každé domácnosti.

Hledáte nové bydlení či byt na investici? Prohlédněte si novostavby v celé ČR a vybírejte z široké nabídky bytů, domů a pozemků na prodej.

Barové židle za skvělou cenu najdete na e-shopu Hawaj.cz

Bazény ke každému domu jedině od Mountfieldu.

Chcete prodat Vaši nemovitost za maximální možnou cenu? S Eurodražbami.cz prodávejte nemovitosti pomocí aukcí bez dodatečných nákladů a provizí. Rychlý a kvalitní způsob jak prodat Vaši nemovitost.

Je libo 2+kk, 3+kk nebo i větší a nové byty Praha? Určitě si vyberete!

Ikdyž se již v poslední době reality Praha tolik nestaví, stále je bydlení v nich velmi výhodné.

domy, byty, reality