13/6
Plynové kondenzační kotle: Alternativa ke tradičnímu spalování

Plynové kondenzační kotle: Alternativa ke tradičnímu spalování

13. června 2011 v 13.00, Služby

Sponzorované odkazy

Důraz dnešních domácností je kladen především na úsporu energie a ekologický provoz. Z toho vyplývá, že řada domácností vyhledává řešení, jak by se dalo na vytápění domu co nejvíce ušetřit. Řešením pro vás mohou být takzvané kondenzační kotle. Nevíte, oč se jedná? V tomto článku se vám to pokusíme ozřejmit.

Klady a zápory kondenzačního kotle

Ačkoliv je cena kondenzačního kotle daleko vyšší než cena klasického kotle, disponuje kondenzační kotel řadou výhod. K největším výhodám pro majitele patří výrazné ušetření spotřeby paliva a jeho životnost, která je oproti klasickému kotli delší o deset až patnáct let. Kondenzační kotle přinášejí také velké hodnoty pro přírodu, jsou daleko šetrnější k životnímu prostředí než kotle klasické.

Emise plynových kondenzačních kotlů vykazují čísla nacházející se hluboko pod hranicí nejpřísnějších evropských norem. Spotřeba plynu se u kondenzačních kotlů uvádí o 25 – 40 % méně oproti kotlům disponující klasickou konstrukcí. Počáteční vyšší investice do kondenzačních kotlů by se nám měly vrátit zhruba do dvou až čtyř let, dle typu kotle a typu paliva. U spalování zemního plynu je návratnost delší než u spalování propanu.

Majitelé plynových kondenzačních kotlů také samozřejmě ocení jejich pohodlný a bezobslužný provoz. S pořízením plynového kondenzačního kotle nám odpadá povinnost vyvložkování komínu nerezovými vložkami, jejichž cena se pohybuje cca 1 300 Kč za jeden metr.

Na jakém principu plynové kondenzační kotle pracují?

Během procesu spalování propanu nebo zemního plynu vzniká určité množství vody, která se procesem spalování ohřívá. Vystupující vodní pára s sebou odvádí o oxid uhličitý, což je směs, která tvoří spaliny hoření. Odcházející směs obsahuje i tepelnou energii neboli latentní teplo, které se na základě ochlazení směsi do rosného bodu, uvolní. Takto uvolněná energie putuje do tzv. výměníku, kde se přeměňuje a přispívá k ohřevu topné vody.

Kondenzační plynové kotle se vyrábějí ve stacionárním nebo nástěnném provedení, které disponuje průtokovým nebo zásobníkovým ohřevem TUV. Některé typy kondenzačních plynových kotlů se vyrábějí v provedení, u kterého odpadají požadavky na potřebu komína.

Kondenzační kotle mohou být vhodnou alterantivou při vytápění vašeho domu.

zdroj: http://vytapeni.tzb-info.c, foto: http://www.viadrus.cz

Sponzorované odkazy:

Reality Magazín

Reality Magazín

Reality Magazín je nově vzniklý projekt, který si klade za cíl mapovat český, slovenský a částečně také zahraniční trh s realitami. Sloganem našeho realitního magazínu je příznačné trojslovní spojení „domy, byty, reality“. Tyto tři slova přesně vystihují obsahovou náplň Reality Magazínu.

Chceme naše čtenáře informovat o nově vystavěných domech a bytech v celé ČR, o architektonic­kých zajímavostech současnosti i těch z dob již minulých. Zaměříme se také na profily českých realitních kanceláří a budeme pro naše čtenáře sledovat novinky v oblasti výstavby, revitalizací, zateplování a jiných.

Pevně věříme, že náš Reality Magazín vám pomůže se zorientovat na trhu s nemovitostmi, pomůže vám vybrat si tu správnou realitní kancelář a třeba vám dopomůže i k lepšímu bydlení.

Doporučujeme

Home nábytek nabízí kvalitní rohové sedací soupravy do každé domácnosti.

Hledáte nové bydlení či byt na investici? Prohlédněte si novostavby v celé ČR a vybírejte z široké nabídky bytů, domů a pozemků na prodej.

Barové židle za skvělou cenu najdete na e-shopu Hawaj.cz

Bazény ke každému domu jedině od Mountfieldu.

Chcete prodat Vaši nemovitost za maximální možnou cenu? S Eurodražbami.cz prodávejte nemovitosti pomocí aukcí bez dodatečných nákladů a provizí. Rychlý a kvalitní způsob jak prodat Vaši nemovitost.

Je libo 2+kk, 3+kk nebo i větší a nové byty Praha? Určitě si vyberete!

Ikdyž se již v poslední době reality Praha tolik nestaví, stále je bydlení v nich velmi výhodné.

domy, byty, reality