22/10
Aby vás již netrápilo rosení plastových oken

Aby vás již netrápilo rosení plastových oken

22. října 2020 v 00.00, Okna

Mnoho z nás zažilo situaci, kdy jsme měli v nemovitosti stará, netěsnící, letitá dřevěná okna, která se rok, co rok po celou dobu topné sezony neskutečně rosila. Nezbývalo než okna otírat hadrem, aby byla alespoň na chvíli suchá a dalo se přes ně dívat. Někdy nepomáhalo ani to… S nákupem nových plastových oken jsme čekali, že se jakéhokoli rosení naprosto zbavíme. Jaké však bylo u spousty z nás rozčarování, když jsme si všimli, že se okna, byť jen trochu, ale přece jen opět rosí. Nejdříve jen u spodního rámu okna, později sahala vlhkost výš. Naštěstí je tady řešení, jak rosení oken zabránit, aniž byste museli kupovat okna nová.

Proč dochází k rosení plastových oken?

Byť se to nejdříve může zdát neuvěřitelné, ale je to skutečně tak. Rosení plastových oken tíží spoustu jejich majitelů. Dochází k němu především proto, že je v nich zvolena špatná izolace. Poznat to můžete nejen podle rosení, ale i podle prostupujícího chladu, přehřívání interiéru v létě, vysokých účtů za vytápění, ale i podle plísní v interiéru, výskytu alergií.

Izolační dvojsklo je řešením

Abyste předešli všem výše zmíněným nepříjemnostem, nejjednodušším řešením je výměna skel za izolační dvojsklo. Lze jej použít u plastových, střešních i dřevěných oken, stejně tak i u špaletových tzv. kastlových oken nebo u zdvojených, kovových a eurooken.

Konkrétně jde o izolační dvojsklo Heat-Mirror. Zajistí delší životnost oken, bude prevencí před srážením vlhkosti a vznikem plísní. Dojde nejen k tepelné izolaci oken, ale také ke zvukové izolaci, což oceníte na sídlištích i u větších silnic. Ale i tam, kde vás soused, byť je jen jeden, ráno, co ráno budí při odjezdu do práce po páté hodině ranní.

Úsporná, snadná a rychlá výměna skla v plastovém okně

Máte strach, že by vás výměna stála majlant a zároveň by trvala příliš dlouho? Nenechte se mýlit. Investice se vám za pár let vrátí tím, že budete šetřit na vytápění. Klid vám přinese přesklení oken ihned. Na místě není ani obava z toho, kolik času výměna skla v plastovém okně zabere. Vše se dá stihnout velmi rychle. Stačí si domluvit návštěvu technika, který stav oken zhodnotí, zjistí i to, jaké sklo je použito. Následně si budete moci nechat vypracovat cenovou nabídku, abyste věděli, na kolik by vás zasklení oken přišlo. Cena se odvíjí od různých typů a velikostí skla, proto neexistuje jednotný ceník.

Jestliže se vás rosení oken týká, řešte jej co nejdříve, než dojde k poškození oken nebo ke zhoršení vašeho zdravotního stavu kvůli plísním a alergiím. Investice do izolačních dvojskel se vám vrátí díky úspoře za vytápění i tišší, příjemnější atmosféře v interiéru.

Reality Magazín

Reality Magazín

Reality Magazín je nově vzniklý projekt, který si klade za cíl mapovat český, slovenský a částečně také zahraniční trh s realitami. Sloganem našeho realitního magazínu je příznačné trojslovní spojení „domy, byty, reality“. Tyto tři slova přesně vystihují obsahovou náplň Reality Magazínu.

Chceme naše čtenáře informovat o nově vystavěných domech a bytech v celé ČR, o architektonic­kých zajímavostech současnosti i těch z dob již minulých. Zaměříme se také na profily českých realitních kanceláří a budeme pro naše čtenáře sledovat novinky v oblasti výstavby, revitalizací, zateplování a jiných.

Pevně věříme, že náš Reality Magazín vám pomůže se zorientovat na trhu s nemovitostmi, pomůže vám vybrat si tu správnou realitní kancelář a třeba vám dopomůže i k lepšímu bydlení.

Doporučujeme

Home nábytek nabízí kvalitní rohové sedací soupravy do každé domácnosti.

Hledáte nové bydlení či byt na investici? Prohlédněte si novostavby v celé ČR a vybírejte z široké nabídky bytů, domů a pozemků na prodej.

Barové židle za skvělou cenu najdete na e-shopu Hawaj.cz

Bazény ke každému domu jedině od Mountfieldu.

Chcete prodat Vaši nemovitost za maximální možnou cenu? S Eurodražbami.cz prodávejte nemovitosti pomocí aukcí bez dodatečných nákladů a provizí. Rychlý a kvalitní způsob jak prodat Vaši nemovitost.

Je libo 2+kk, 3+kk nebo i větší a nové byty Praha? Určitě si vyberete!

Ikdyž se již v poslední době reality Praha tolik nestaví, stále je bydlení v nich velmi výhodné.

domy, byty, reality