26/4
Nízkoenergetické domy: Jaké jsou jejich výhody?

Nízkoenergetické domy: Jaké jsou jejich výhody?

26. dubna 2010 v 00.00, Developeři, Nové domy

Sponzorované odkazy

Úspora energie, to je velké téma poslední doby. Šetření energií již není pouhou záležitostí naší peněženky, ale zároveň se jedná o skutečnost, která ovlivňuje svět kolem nás. Klimatické změny i stav životního prostředí v naší lokalitě, obojí je neméně důležité a představuje motivaci pro uzpůsobení našeho životního stylu takovým způsobem, který je nejvíce šetrný jak k přírodě, tak k jeho obyvatelům. Nízkoenergetické domy jsou odpovědí na tyto problematické jevy současnosti.

Jaké jsou nízkoenergetické domy?

Aby mohl být dům označen za nízkoenergetický, musí bezpodmínečně splňovat řadu přísných kritérií. Zelené bydlení se stalo předmětem řady fám a nekalého podnikání. Proto nezbytně musíme předpokladům pro nízkoenergetické domy věnovat zvýšenou pozornost. Nutností je především kompaktní tvar domu, použití vhodných stavebních materiálů a kvalitní těsnění, které nedovolí zbytečný únik tepla z vašeho domu. Dále to jsou prosklené plochy orientované na jih, které dovolí maximálně využívat přírodní zdroj energie. Svou roli sehrává rovněž důsledné přerušení všech tepelných mostů a v neposlední řadě se jedná o zajištění rekuperace vzduchu.

Nízkoenergetické domy: Jaké jsou jejich výhody? (http://www.realitymag.cz)

Na výše položenou otázku můžeme samozřejmě odpovědět takto: Nízkoenergetické domy jsou především výhodné!

Nízkoenergetické bydlení zajišťuje významnou úsporu finančních výdajů na spotřebu energie ve vaší domácnosti. Ceny plynu se každoročně zvyšují, a proto se investice do nízkoenergetického domu dříve či později vyplatí. V každém případě však ušetříte, a jak už bylo řečeno, vaše volba se netýká pouze vás, ale obecně životního prostředí. Ekologicky řešené bydlení je nejen známkou vaší zodpovědnosti, ale také je maximálně komfortní pro své uživatele.

V České republice nabízí výstavbu nízkoenergetických domů společnost RD Styl. Společnost sídlí v Ostravě – Hrabové a působí v oblasti severní Moravy a Olomoucka.

foto: iStockphoto / Thinkstock, RD Styl

Sponzorované odkazy:

Reality Magazín

Reality Magazín

Reality Magazín je nově vzniklý projekt, který si klade za cíl mapovat český, slovenský a částečně také zahraniční trh s realitami. Sloganem našeho realitního magazínu je příznačné trojslovní spojení „domy, byty, reality“. Tyto tři slova přesně vystihují obsahovou náplň Reality Magazínu.

Chceme naše čtenáře informovat o nově vystavěných domech a bytech v celé ČR, o architektonic­kých zajímavostech současnosti i těch z dob již minulých. Zaměříme se také na profily českých realitních kanceláří a budeme pro naše čtenáře sledovat novinky v oblasti výstavby, revitalizací, zateplování a jiných.

Pevně věříme, že náš Reality Magazín vám pomůže se zorientovat na trhu s nemovitostmi, pomůže vám vybrat si tu správnou realitní kancelář a třeba vám dopomůže i k lepšímu bydlení.

Doporučujeme

Home nábytek nabízí kvalitní rohové sedací soupravy do každé domácnosti.

Hledáte nové bydlení či byt na investici? Prohlédněte si novostavby v celé ČR a vybírejte z široké nabídky bytů, domů a pozemků na prodej.

Barové židle za skvělou cenu najdete na e-shopu Hawaj.cz

Bazény ke každému domu jedině od Mountfieldu.

Chcete prodat Vaši nemovitost za maximální možnou cenu? S Eurodražbami.cz prodávejte nemovitosti pomocí aukcí bez dodatečných nákladů a provizí. Rychlý a kvalitní způsob jak prodat Vaši nemovitost.

Je libo 2+kk, 3+kk nebo i větší a nové byty Praha? Určitě si vyberete!

Ikdyž se již v poslední době reality Praha tolik nestaví, stále je bydlení v nich velmi výhodné.

domy, byty, reality