14/11
Jak v zimě správně osvětlit interiér

Jak v zimě správně osvětlit interiér

14. listopadu 2016 v 01.15, Nové byty, Nové domy

Sponzorované odkazy

Správné světlo v příbytku je velmi důležité. Obzvláště v zimě. Může mít vliv na náladu a celkové rozpoložení. Se zimou totiž přichází pošmourné počasí, kratší dny, delší noc a také přirozený úbytek slunečního záření. To má vliv na organismus člověka, a každý trpí vyšší únavou, poruchami nálad, a častější jsou i deprese.

A tak je nutno tento sezónní světelný deficit nějak nahradit. Pomoci si lze právě správným a vhodným osvětlením doma. A velmi často postačí pár jednoduchých a nepříliš finančně náročných změn.

Jak v zimě správně osvětlit interiér  (http://www.realitymag.cz)

Během zimy bychom určitě měli svému příbytku a prostorám v něm dodat více světel. Určitě je jedno centrální stropní osvětlení málo. Ideálem je doplnit je o nejrůznější stojací, stolní a nástěnné lampy. Ty dokáží vykouzlit příjemnou a hřejivou atmosféru, potažmo pocit tělesného tepla.

Jak v zimě správně osvětlit interiér  (http://www.realitymag.cz)

Podstatou je vhodné využití světelného spektra, které je s dnešními žárovkami hračka. A především v zimě je dobré využívat světelné zdroje s rovnoměrným zastoupením barev. To jsou žárovky s označením RA nebo CRI (color rendering index), což jsou zkratky označující index barev, tedy to, nakolik je jimi vydávané světlo podobné slunečnímu. Vybírejte si pro zimní svícení žárovky s hodnotou vyšší než 90 CRI.

Jak v zimě správně osvětlit interiér  (http://www.realitymag.cz)

V zimních měsících každý raději volí světlo s teplou barevnou škálou, které vám dají žárovky s wolframovou technologií, jež krásně teple svítí a jsou neskonale dekorativní v interiéru. To je dáno jejich jednotlivými svítícími vlákny. Krásně vám oživí jakýkoli interiér.

Jak v zimě správně osvětlit interiér  (http://www.realitymag.cz)

Důležitý je rovněž materiál stínidla osvětlení. Těmi nejvhodnějšími jsou přírodní materiály, jako jsou jasanové dřevo, hedvábí, keramika nebo textil. Ty dokáží evokovat útulnou domáckou atmosféru mnohem lépe, nežli tak trochu neosobní kov. A vhodnými barvami jsou nejen světlé a přírodní tóny, ale i pastelové, nebo dokonce syté barvy stínidel. Všechny pomohou k vytvoření lepší nálady, než odstíny příliš tmavé.

Zdroj foto: Claro

Autor: Pavla Jelínková

Sponzorované odkazy:

Reality Magazín

Reality Magazín

Reality Magazín je nově vzniklý projekt, který si klade za cíl mapovat český, slovenský a částečně také zahraniční trh s realitami. Sloganem našeho realitního magazínu je příznačné trojslovní spojení „domy, byty, reality“. Tyto tři slova přesně vystihují obsahovou náplň Reality Magazínu.

Chceme naše čtenáře informovat o nově vystavěných domech a bytech v celé ČR, o architektonic­kých zajímavostech současnosti i těch z dob již minulých. Zaměříme se také na profily českých realitních kanceláří a budeme pro naše čtenáře sledovat novinky v oblasti výstavby, revitalizací, zateplování a jiných.

Pevně věříme, že náš Reality Magazín vám pomůže se zorientovat na trhu s nemovitostmi, pomůže vám vybrat si tu správnou realitní kancelář a třeba vám dopomůže i k lepšímu bydlení.

Doporučujeme

Home nábytek nabízí kvalitní rohové sedací soupravy do každé domácnosti.

Hledáte nové bydlení či byt na investici? Prohlédněte si novostavby v celé ČR a vybírejte z široké nabídky bytů, domů a pozemků na prodej.

Barové židle za skvělou cenu najdete na e-shopu Hawaj.cz

Bazény ke každému domu jedině od Mountfieldu.

Chcete prodat Vaši nemovitost za maximální možnou cenu? S Eurodražbami.cz prodávejte nemovitosti pomocí aukcí bez dodatečných nákladů a provizí. Rychlý a kvalitní způsob jak prodat Vaši nemovitost.

Je libo 2+kk, 3+kk nebo i větší a nové byty Praha? Určitě si vyberete!

Ikdyž se již v poslední době reality Praha tolik nestaví, stále je bydlení v nich velmi výhodné.

domy, byty, reality