15/12
Co byste měli vědět o vánočním stromečku?

Co byste měli vědět o vánočním stromečku?

15. prosince 2019 v 00.00, Služby, Zahrada

Sponzorované odkazy

Vánoce se neobejdou bez vánočního stromečku. Ovšem pořízení vánočního stromečku může být různé, protože ten každý pojímá po svém. Co rodina, to jiná tradice. Jak to máte vy?

Vánoční stromeček prostě ke každým Vánocům patří. Ale věděli jste skutečně, jaké všechny možnosti jeho pořízení máte?

Co byste měli vědět o vánočním stromečku? (http://www.realitymag.cz)

Jaký vánoční stromek lze pořídit?

  • Klasický řezaný přírodní stromek
  • Umělý stromek
  • Stromek v květináči
  • Pronajatý stromek

Pouvažujte o tom, co (když ne ještě letos), tak příští rok změnit, abyste byli spokojeni vy i příroda.

Co byste měli vědět o vánočním stromečku? (http://www.realitymag.cz)

Řezaná klasika vs. umělý stromek

Klasický řezaný vánoční stromek v podobě jedle, borovice či smrčku je vzhledem k přírodě asi to nejméně vhodné řešení. Trpí příroda a po Vánocích se hromadí odpad opadaných stromků. Šetrnější je pořídit si stromek umělý. Ten vám vydrží roky a je stále krásný. Ovšem kdo se přiklání k přírodním Vánocům, tak tomu asi moc radosti umělý vánoční stromek neudělá.

Živý stromek v květináči

Další možností je pořízení živého stromečku v květináči. Jenže co pak s ním po Vánocích, když nemáte možnost zasadit jej v zahradě? Dnes se myslí i na tyto lidičky a již docela běžné jsou povánoční lednové či únorové akce sázení stromků z květináčů po Vánocích do lesů. Sami to nezkoušejte, protože nevíte, zdali je lokalita, kterou vyberete ta správná a vhodná. Nevíte, zdali by tam vás stromek prospíval a přežil. Pokud nemáte možnost zúčastnit se nějaké lesní akce a sázení stromků po Vánocích, poraďte se s lesníky a odborníky z okolí. Stačí zajít třeba na obecní úřad, magistrát či správu lesů.

Co byste měli vědět o vánočním stromečku? (http://www.realitymag.cz)

Pronajměte si ho

Třetí a asi nejideálnější možností je živý vánoční stromek v květináči si pronajmout. Je to prima varianta pro ty, kteří nemají balkón nebo zahradu a po Vánocích by stromek neměli kam dát, a chtějí si ušetřit starosti co s ním pak udělat. S touto aktuálně stále oblíbenější službou se zbavíte veškerých starostí. A to jak se sháněním stromku, tak s jeho dovozem a následným odvozem a upotřebením.

Takový pronajatý stromek vám dovezou až domů, často bez poplatků a po svátcích zase odvezou. Užít si jej můžete tak deset dní až dva týdny. Pak putuje stromek buď zpět do firmy a čeká na příští rok zase na Vánoce k zápůjčce, a tak dokola až po několikátém půjčení (to podle druhu, stáří a velikosti stromku) se posléze zasadí do předem vytyčených lokalit v lesním porostu.

V současnosti je v Česku hned několik firem, které tuto službu nabízejí. Cena je různá, a odvíjí se od regionu, velikosti stromku a dojezdu za vámi. Pohybuje se od 500 Kč výše.

Co byste měli vědět o vánočním stromečku? (http://www.realitymag.cz)

Kde stromky zapůjčit?

  • Nejjednodušší je vygooglit si nejbližší půjčovnu stromků, tedy zadat do vyhledávače sousloví „půjčovna stromků + region“ (např. půjčovna stromků Brno).
  • Jako tip uvádíme několik subjektů v Česku, kde stromky k zápůjčce najdete – v některých prodejnách Obi a Hornbach, dále webové stránky půjčovna stromků, a rovněž půjčovna – stromků.

Zdroj foto: Pixabay.com

Autor: Pavla Košík Jelínková

Sponzorované odkazy:

Reality Magazín

Reality Magazín

Reality Magazín je nově vzniklý projekt, který si klade za cíl mapovat český, slovenský a částečně také zahraniční trh s realitami. Sloganem našeho realitního magazínu je příznačné trojslovní spojení „domy, byty, reality“. Tyto tři slova přesně vystihují obsahovou náplň Reality Magazínu.

Chceme naše čtenáře informovat o nově vystavěných domech a bytech v celé ČR, o architektonic­kých zajímavostech současnosti i těch z dob již minulých. Zaměříme se také na profily českých realitních kanceláří a budeme pro naše čtenáře sledovat novinky v oblasti výstavby, revitalizací, zateplování a jiných.

Pevně věříme, že náš Reality Magazín vám pomůže se zorientovat na trhu s nemovitostmi, pomůže vám vybrat si tu správnou realitní kancelář a třeba vám dopomůže i k lepšímu bydlení.

Doporučujeme

Home nábytek nabízí kvalitní rohové sedací soupravy do každé domácnosti.

Hledáte nové bydlení či byt na investici? Prohlédněte si novostavby v celé ČR a vybírejte z široké nabídky bytů, domů a pozemků na prodej.

Barové židle za skvělou cenu najdete na e-shopu Hawaj.cz

Bazény ke každému domu jedině od Mountfieldu.

Chcete prodat Vaši nemovitost za maximální možnou cenu? S Eurodražbami.cz prodávejte nemovitosti pomocí aukcí bez dodatečných nákladů a provizí. Rychlý a kvalitní způsob jak prodat Vaši nemovitost.

Je libo 2+kk, 3+kk nebo i větší a nové byty Praha? Určitě si vyberete!

Ikdyž se již v poslední době reality Praha tolik nestaví, stále je bydlení v nich velmi výhodné.

domy, byty, reality