22/12
Odvlhčit, zvlhčit nebo vyčistit: zdravý vzduch v bytě

Odvlhčit, zvlhčit nebo vyčistit: zdravý vzduch v bytě

22. prosince 2020 v 00.00, Nové byty, Nové domy, Stavba a rekonstrukce

Sponzorované odkazy

Vzduch, který dýcháme, podstatně přispívá k naší spokojenosti. Problematický je přitom nejen ten příliš vlhký, ale také suchý. Obojí totiž může být příčinou mnoha respiračních onemocnění, podrážděné pokožky, pálení očí, bolestí hlavy nebo zvýšené únavy. Velmi nepříjemné jsou pak oba extrémy pro alergiky, kterým se projevy alergie, jako rýma, kožní vyrážky nebo astma, ještě zhoršují.

„Relativní vlhkost v místnosti by se měla pohybovat kolem 45 až 60 procent. To je ale optimální stav a málokde to tak opravdu je. Pokud je potřeba vzduch v bytě, kanceláři nebo kdekoli jinde upravit, jsou k tomu ideální zvlhčovače, odvlhčovače nebo čističky vzduchu. Pracují velmi rychle a účinně, klima bude díky nim o dost zdravější a vy se budete cítit lépe,“ vysvětlila Ing. Kamila Trávníčková, Business Development Director české značky elektrospotřebičů Concept.

Aby se účinek projevil co nejdříve, a byl co nejlepší, je potřeba dát si při výběru správného modelu přístroje pozor na některé parametry.

Velikost prostoru, do kterého je daný model určen

Do velkého prostoru je potřeba větší přístroj, který má většinou i adekvátně velkou nádobu na vodu. Tu buď jímá z vlhkého vzduchu, nebo ji do něj, v podobě jemné vodní páry, naopak vypouští. Menší modely, vhodné do malých prostor, jsou většinou koncipované tak, aby nezabíraly mnoho místa a nerušily ráz interiéru.

Výkon je velmi důležitý

Čím vyšší, tím dříve bude odvlhčeno, pročištěno nebo zvlhčeno. Dobré je, zaměřit se i na různé režimy provozu, které mnoho odvlhčovačů i čističek vzduchu nabízí.

Nízká hlučnost a účinný filtrační systém jsou neopominutelné

Přístroje totiž určitě budou v chodu i večer nebo v noci a jejich provoz by mohl rušit. V případě čističek vzduchu nebo některých modelů odvlhčovačů je podstatným kritériem také filtrace. Účinný filtrační systém těchto spotřebičů totiž dokáže zachytit alergeny, prach a další nečistoty v ovzduší a zamezit jejich dalšímu šíření.

„K dosažení optimálního ovzduší v prostoru, a tím i zvýšení kvality dýchání, je obvykle nejvhodnější jednotlivé produkty kombinovat nebo si rovnou pořídit některý z přístrojů 2v1. Ty umí vzduch v místnosti nejen vyčistit, ale třeba také odvlhčit. Něco navíc ale nabízejí také zvlhčovače, protože některé modely fungují zároveň i jako aromadifuzér. Prostor tak nejen provoní, ale v případě přidání esenciálního oleje mohou mít i léčivé účinky,“ řekla Ing. Kamila Trávníčková.

Více funkčnost je k užitku

Hodně přístrojů určených k péči o vzduch je vybaveno také mnoha dalšími užitečnými funkcemi. Patří k nim časovač nebo senzor kvality ovzduší a indikátor vlhkosti. Obě posledně jmenované funkce zajistí, že se přístroj sám nastaví do optimálního provozního režimu tak, aby zajistil co nejpříznivější klima v prostoru. Zlikvidovat škodlivé bakterie, viry, plísně a pohltit zápach dovede vestavěná UV lampa a ionizátor zase zvýší množství záporně nabitých iontů ve vzduchu a tím jeho kvalitu celkově zlepší. Smart modely pak disponují mobilními aplikacemi, které umožňují přístroj ovládat na dálku pomocí mobilního telefonu.

Česká značka elektrospotřebičů Concept nabízí čističky vzduchu, odvlhčovače i zvlhčovače ve své produktové řadě PERFECT AIR. Všechny její výrobky jsou „chytře vymyšleny pro život“ a nabízejí celou řadu moderních praktických funkcí, díky kterým skvěle pracují téměř sami.

ZV1020 zvlhčovač vzduchu 2v1 PERFECT AIRZV1020 zvlhčovač vzduchu 2v1 PERFECT AIR

ZV1020 a ZV1021 Zvlhčovač vzduchu 2v1 PERFECT AIR s aromadifuzérem

Moderní, designový zvlhčovač má zabudovaný aromadifuzér, takže k provovění celého prostoru stačí do jeho 300 ml zásobníku přidat jen pár kapek éterického oleje nebo jiné vonné esence. Je vhodný do prostoru o velikosti až 20 m2, má časovač, nabízí 2 provozní režimy a jemnou páru může vytvářet až 10 hodin. V prodeji v bílé VZ1020 a černé verzi ZV1021. Cena 1.199 korun.

ZV1006 zvlhčovač vzduchu PERFECT AIR WOODZV1006 zvlhčovač vzduchu PERFECT AIR WOOD

ZV1005 a ZV1006 Zvlhčovač vzduchu PERFECT AIR WOOD

Zvlhčovač spojený s aromadifuzérem má barevné ambientní podsvícení a originální design dřeva. Má 2 režimy chodu, zásobník na vodu s objemem 300 ml, tichý chod, časovač a na jedno naplnění vydrží pracovat až 12 hodin. Ideální je do místnosti o velikosti 15 až 20 m2. Provedení světle hnědého dřeva má označení ZV1005, tmavě hnědé dřevo ZV1006. Cena 799 korun.

OV2016 Odvlhčovač vzduchu PERFECT AIR SMARTOV2016 Odvlhčovač vzduchu PERFECT AIR SMART

OV2016 Odvlhčovač vzduchu PERFECT AIR SMART

Je kombinací odvlhčovače a čističky. Má 3násobný filtrační systém, UV lampu, ionizátor a 2stupně rychlosti výkonu. Během jednoho dne dokáže zkondenzovat až 16 l vody a je vhodný do prostorů o velikosti až 100 m2. Jeho zásobník na vodu má kapacitu 4 litry, ale pokud je potřeba delší dobu vysoušet vlhké prostory, je možné využít nepřetržitý odtoku vody pomocí odvodňovací hadičky. Má také časovač, LED ukazatel vlhkosti a polohovatelné otáčecí klapky, kterými lze nastavit úhel odvlhčování. Usušíte díky tomu rychleji třeba prádlo nebo vlhké místo na zdi. K ovládání lze využít mobilní aplikaci ConceptHome nebo dotykový panel přímo na přístroji. Cena 6.999 korun.

OV1110 Odvlhčovač vzduchu PERFECT AIROV1110 Odvlhčovač vzduchu PERFECT AIR

OV1100 a OV1110 Odvlhčovač vzduchu PERFECT AIR

Koupelna nebo místnost do velikosti 15 m2. To je ideální místo, kde lze tento designový kousek použít. Během jednoho dne dokáže zkondenzovat až 300 ml vody, má 600 ml velký zásobník, LED podsvícení a jeho předností je i velmi tichý chod. V prodeji v bílé barvě jako 0V1100 a černé s označením OV1110. Cena 1.499 korun.

OV1210 Odvlhčovač a čistička vzduchu PERFECT AIROV1210 Odvlhčovač a čistička vzduchu PERFECT AIR

OV1200 a OV1210 Odvlhčovač a čistička vzduchu PERFECT AIR

Hodí se do místnosti do 25 m2. Má 3násobný filtrační systém, 3 stupně rychlosti výkonu a během dne dokáže do 1000 ml velké nádoby zkondenzovat až 750 ml vody. Má tichý chod a ovládat ho lze na dotykovém panelu. OV1200 má bílou barvu, OV1210 černou. Cena 3.499 korun.

CA3000 čistička vzduchu PERFECT AIR SMART se zvlhčovačemCA3000 čistička vzduchu PERFECT AIR SMART se zvlhčovačem

CA3000 čistička vzduchu PERFECT AIR SMART se zvlhčovačem

Má 7násobnou filtraci, UV lapmu, ionizátor, senzor znečištění a také zabudovaný zvlhčovač s kapacitou 1,3 litru. Hravě si tak poradí s viry, baktériemi, plísněmi, sezónními pyly, prachem, smogem, alergeny a dalšími nebezpečnými látkami. Nabízí 8 rychlostí čištění vzduchu a vhodná je do místnosti o velikosti až 60 m2. Čističku lze snadno přemisťovat, vybavena je časovačem s nastavením až na 12 hodin a také praktickým nočním režimem, který se ve tmě aktivuje automaticky. Ovládat ji lze pomocí mobilní aplikace ConceptHome, dálkovým ovladačem nebo tlačítky přímo na přístroji. Cena 9.999 korun.

Sponzorované odkazy:

Reality Magazín

Reality Magazín

Reality Magazín je nově vzniklý projekt, který si klade za cíl mapovat český, slovenský a částečně také zahraniční trh s realitami. Sloganem našeho realitního magazínu je příznačné trojslovní spojení „domy, byty, reality“. Tyto tři slova přesně vystihují obsahovou náplň Reality Magazínu.

Chceme naše čtenáře informovat o nově vystavěných domech a bytech v celé ČR, o architektonic­kých zajímavostech současnosti i těch z dob již minulých. Zaměříme se také na profily českých realitních kanceláří a budeme pro naše čtenáře sledovat novinky v oblasti výstavby, revitalizací, zateplování a jiných.

Pevně věříme, že náš Reality Magazín vám pomůže se zorientovat na trhu s nemovitostmi, pomůže vám vybrat si tu správnou realitní kancelář a třeba vám dopomůže i k lepšímu bydlení.

Doporučujeme

Home nábytek nabízí kvalitní rohové sedací soupravy do každé domácnosti.

Hledáte nové bydlení či byt na investici? Prohlédněte si novostavby v celé ČR a vybírejte z široké nabídky bytů, domů a pozemků na prodej.

Barové židle za skvělou cenu najdete na e-shopu Hawaj.cz

Bazény ke každému domu jedině od Mountfieldu.

Chcete prodat Vaši nemovitost za maximální možnou cenu? S Eurodražbami.cz prodávejte nemovitosti pomocí aukcí bez dodatečných nákladů a provizí. Rychlý a kvalitní způsob jak prodat Vaši nemovitost.

Je libo 2+kk, 3+kk nebo i větší a nové byty Praha? Určitě si vyberete!

Ikdyž se již v poslední době reality Praha tolik nestaví, stále je bydlení v nich velmi výhodné.

domy, byty, reality