18/5
TEDxNárodní přeložen na červen: dává možnost osobního setkání

TEDxNárodní přeložen na červen: dává možnost osobního setkání

18. května 2021 v 00.00, Služby

Sponzorované odkazy

TED Coutdownu jsme již psali a nyní dochází ke změně. V reakci na další vládní rozvolňování se organizátoři TEDxNárodní rozhodli přesunout první české vydání nové celosvětové iniciativy Countdown na 19. a 20. června.

Cílem konference je prostřednictvím přednášek zviditelnit možnosti řešení klimatické krize a poskytnout místo pro diskuzi mezi odborníky a aktivisty z různých odvětví.

Živé setkání

To nabízí oproti online přenosu možnost větší interakce a vytvoření aktivní mezioborové platformy, která je pro hledání řešení v oblasti klimatu stěžejní. Akce zastřešená platformou TED se proto odehraje s prezenční účastí diváků v prostorách Veletržního paláce i v online přenosu.

hlavní koordinátor Matěj Prokop

„Nedostatek prostoru věnující se tématu klimatické změny a komunikační propast mezi vědeckou a akademickou obcí a veřejností byly dva hlavní impulsy, které mě k zorganizování TEDxNárodní vedly. Propojit síť širokého spektra českých expertů považuji za důležité. Ovšem za ještě zásadnější považuji dát jim prostor ke společné diskuzi a získání zpětné vazby od zástupců dalších iniciativ a široké veřejnosti. Proto jsme s vidinou možnosti akci zpřístupnit většímu počtu diváků neváhali a akci přeložili,“ říká za organizační tým hlavní koordinátor akce Matěj Prokop.

A ještě dodává „Vláda by o dalším rozvolňováním měla jednat v nadcházejících týdnech. Jakmile dojde k povolení akcí ve vnitřních prostorách, uvolníme větší počet vstupenek. Pevně věříme, že akce v tomto formátu nabyde úplně jiné atmosféry a řečníci ocení živou interakci s publikem.“

Povolený počet vstupenek

Pokud dojde k rozvolnění, organizátoři TEDxNárodní zpřístupní ke koupi povolený počet vstupenek pro obsazení sálu, zároveň ponechají variantu vstupenek pro online přenos. „Bude pouze na divákovi, jakou formu účasti si vybere. Vysokou kvalitu online přenosu zajistí naše streamovací studio a zapojení online i offline diváků naši moderátoři. Chceme, aby byl TEDxNárodní plnohodnotným zážitkem pro všechny zúčastněné,“ přibližuje Prokop.

TedxNárodní se v prostorách Veletržního paláce bude odehrávat za zpřísněných hygienických podmínek a budou dodrženy veškeré nařízení vlády.

změna termínu z května 2021 na červen 2021 dává možnost osobního setkání

Koncept programu

Ten se nemění. Své myšlenky přednesou téměř tři desítky předních českých odborníků z oblastí energetiky, dopravy, inovace materiálů, potravin, zemědělství a ochrany přírody. Nabídnou nápady a inspiraci k jejich implementaci v kontextu České republiky. První den bude probíhat formou klasických TED prezentací rozdělených do pěti panelů. Druhý den budou přednášky doplněny workshopy, více interaktivními panelovými diskuzemi a networkingem, na kterých se budou podílet vědci, podnikatelé, investoři, zástupci občanských iniciativ, univerzit, neziskových organizací, orgánů veřejné správy i široká veřejnost.

Mezi již zveřejněné řečníky patří například

  • Eva Balounová, právnička a specialistka na klimatické právo a právo životního prostředí.
  • Martin Sedlák, programový ředitel Svazu moderní energetiky, odborník na obnovitelné zdroje a energetickou soběstačnost.
  • Eliška Knotková, designérka pracující s novými materiály umožňujícími environmentální udržitelnost.
  • Ondráš Přibyla, specialista na komunikaci, který bude hovořit o způsobu sdílení informací a příběhů o klimatické změně, rozdílech mezi narativní a fyzickou realitou a povede také workshop „Za oponu emisního účetnictví”.
  • Program nedávno obohatila Veronika Nováčková, ředitelka neziskové organizace Bezobalu.
  • Michaela Pixová, kritická sociální geografka, která se zabývá společensko-prostorovými tématy souvisejícími se sociální a environmentální spravedlností a udržitelností.
  • Jana Maussen, ekonomka a absolventka Harward University, která usiluje o co největší vynaložení prostředků na transformaci energetiky a dekarbonizaci exportních kreditních agentur.

Vystoupením třiceti odborníků se Praha zařadí mezi více než 440 měst celého světa, ve kterých probíhá debata o boji s klimatickými změnami zastřešená prestižní komunikační platformou TED. Iniciativa Countdown, do které TEDxNárodní patří, propojuje přední světové experty, vědce, aktivisty a vizionáře s investory, urbanisty, umělci, zástupci státní i lokálních samospráv i běžnými občany. Společnou diskuzí se snaží nacházet nové přístupy k řešení problémů, která budou tématem podzimního summitu OSN o změnách klimatu COP26.

Zdroj foto: TED

Autor: Pavla Košík Jelínková

Sponzorované odkazy:

Reality Magazín

Reality Magazín

Reality Magazín je nově vzniklý projekt, který si klade za cíl mapovat český, slovenský a částečně také zahraniční trh s realitami. Sloganem našeho realitního magazínu je příznačné trojslovní spojení „domy, byty, reality“. Tyto tři slova přesně vystihují obsahovou náplň Reality Magazínu.

Chceme naše čtenáře informovat o nově vystavěných domech a bytech v celé ČR, o architektonic­kých zajímavostech současnosti i těch z dob již minulých. Zaměříme se také na profily českých realitních kanceláří a budeme pro naše čtenáře sledovat novinky v oblasti výstavby, revitalizací, zateplování a jiných.

Pevně věříme, že náš Reality Magazín vám pomůže se zorientovat na trhu s nemovitostmi, pomůže vám vybrat si tu správnou realitní kancelář a třeba vám dopomůže i k lepšímu bydlení.

Doporučujeme

Home nábytek nabízí kvalitní rohové sedací soupravy do každé domácnosti.

Hledáte nové bydlení či byt na investici? Prohlédněte si novostavby v celé ČR a vybírejte z široké nabídky bytů, domů a pozemků na prodej.

Barové židle za skvělou cenu najdete na e-shopu Hawaj.cz

Bazény ke každému domu jedině od Mountfieldu.

Chcete prodat Vaši nemovitost za maximální možnou cenu? S Eurodražbami.cz prodávejte nemovitosti pomocí aukcí bez dodatečných nákladů a provizí. Rychlý a kvalitní způsob jak prodat Vaši nemovitost.

Je libo 2+kk, 3+kk nebo i větší a nové byty Praha? Určitě si vyberete!

Ikdyž se již v poslední době reality Praha tolik nestaví, stále je bydlení v nich velmi výhodné.

domy, byty, reality